DANIŞIRKEN
HERŞEY POZİTİF Mİ?

DOĞUM HARİTASINDA BİZİ BEKLEYEN OLUMSUZLUKLAR VAR MI?


Astroloji bildiğiniz duyulduğunda bolca sorulara maruz kalacaksınız, özellikle yakın arkadaşlarınız  kendi yaşamlarını bilmek isteyecekler ve sizi soru yağmuruna sokacaklar. 


Pozitif düşünmek ve olumlama yapmak elbette güzeldir. Fakat elinizde şu an bir çizelge var size tavsiyem yorumlara geçmeden önce karşınızdaki kişiyi önce tanımaya yönelmeniz olacak. Vedik astrolojide yorum yapacak düzeye geldiyseniz söyleyecekleriniz son derece önemli. Vedik astrolojide sorunlu alanlara konsantre olup kişiyi anlayarak tavsiyelerde bulunmalısınız. Aslında sizin söyleyeceklerinizden çok kişi sizi kendi bilinci kadar anlayacak bunu da unutmamalısınız.
Karşınızdakinin kapasitesini anlamanız ve konuşmayı devam ettirebilmeniz için dikkat etmemiz gereken göstergeler şöyle olabilir; haritadaki gezegen savaşları,  olumsuz yogalar,  şu an kişinin bulunduğu gezegen dönem daşasıdır. Olumlu ve mutlu günlerde genelde insanlar danışma gereğini duymazlar, soru sormazlar. Fakat hiçbir dönem nihayi mutlulukla prenses masalıyla devam etmez, şahane bir Venüs yerleşimiyle bu dönem bile eninden sonunda 20 yıl sonunda biter. 

Bu yüzden kişi kendini rahatsız edecek bir döneme adım atar,  bu 5 yaşında da olabilir 65 yaşında da, her haritaya göre bu zamanlama değişir.  Zevki sefa yaşayan kralların yaşamında bile bir sürü problematik dönemler olur. Kişi olumsuz gezegen dönemine daşaya geldiği zaman olumsuz karma çalışmaya  ve sorunlar nüksetmeye başlar.
SIKIŞIK GEZEGENLER


Doğum haritasında 2 veya daha çok  gezegenin bir arada bulunma haline gezegen sıkışması diyoruz. Gezegen sıkışması  kişinin hayatında zaman zaman kaoslar getirebilir. Kişi kendine ne gelirse gelsin iç savaşından dolayı yaşamdan keyif alamaz, son derece bağlayıcı ve zor bir göstergedir. Parası, işi sağlığı belki yerindedir ama göğsündeki  tıbbi olumsuz bir bulguya dayanmayan sıkışmaları engelleyemez. Bazen de ta ki yere yığılıp ölümle burun buruna gelmediği sürece veya tehlikenin sınırına gelmedikçe kendi kendine bunun çözümünü aramaya koyulamaz. Hayatın kendisine haksız davrandığını, şansız olduğunu, neye elini atsa kuruduğunu, işyerinde bütün zorluklarla neredeyse sadece kendinin uğraştığını iddia eder durur. Bunların sebebi kuşaklar boyunca çözülememiş bilinçaltındaki olumsuz tepkilerin önünü kapatması olabilir. Gezegen sıkışıklığındaki kişi ya çok disiplinlidir, ya da asidir genelde iki uçtan birindedir. İniş çıkışları fazladır.

OLUMSUZ YOGALAR

Örneğin zor görünümlerden biri “yama yoga” oluşumudur, Satürn ve Mars birleşiminden veya bazı görünümlerinden oluşur (Yama sanskitrçede ölüm meleğinin ismidir). Yama yoga kaderi bir açıdır, yama yogası olanların anne babalarına veya dedelerinin haritalarına baktığımızda benzer açılar  görülür, bu açı çözülememiş  büyük sorunların kuşaklara aktarılması ve çözülmesi için dededen toruna 7 cedde kadar taşınabilmekte ve aileleri cendereye sokmaktadır.
Yama yoga sizi takip ediyorsa bedellerin ödenmesi şarttır;   Mutlaka çözülmesi gereken zorlayıcı bir göstergedir.


Bu tip göstergeler vedik kurallar ile mix edilerek sorunlu gezegenlerle ilgili alanlar için  çalışma önerilebilir, kişinin bugüne kadar dikkate almadığı, bilmediği neyse görmesi sağlanır.  Ruhun algısı yavaş olduğundan kişi sonuç için acele etmemelidir.  
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017