ATMA KARAKA GEZEGEN

ATMA

 Atma ruhun göstergesi demektir, AK, ruhun hatalı olduğu Dünya planında tıkandığın başlıca alanı gösteren atma karaka gezegen anlamına geliyor.

Ne gelirse başına kendini kral zanneden AK gezegenden geliyor, hayatını toparlamak istiyorsan bu gezegenin semboliğini anlaman ve üstüne gitmen gerekiyor.

Örneğin bir kişinin sana dürüst olup olmadığını AK gezegenin navamsa d9, haritasında nereye yerleştiğine bakarak bilebilirsin. Kendi kendine objektif olman için bu gezegen sana yol gösterecektir. Bencil insanları AK gezegen yerleşimden tanışmadan bile bilebilirsin. AK gezegen, üstüne gidilmesi ve anlaşılması gereken bir gezegendir. Ruh atman, bu gezegenin semboliği çevresinde hareket eder.

Genelde çok konuşan kişilerin AK Merkür'ken çok yalan söyleyenlerin de AK Merkür olabilir.
Kavgacı, fazla atak veya yaşamını spora adamış kişilerde AK Mars gözlenebilir.

Ruhsal işlere meraklı kişilerde bu Jüpiter'ken, kendini beğenmiş egoları güçlü kişilerde Güneş olabilir.
Güneş AK olan tiplerin Aslan özellikleri taşıdığını çok gördüm.
Jüpiter AK ise kişi bir alanda bilgisi yüksektir fakat bu yüzden etrafında çok şey bildiğini iddia edebilir ve fikrinden dönmesi zor olabilir. Bu bilgi ukalaca bir bilişten ziyade en iyisini onun bildiği yönündedir.

AK sert bir gezegense (Mars-Rahu-Satürn-Güneş) kişinin dersleri zor olur büyük acılar sonrasında kendine gelip hatasını daha hızlı telafi ederken yumuşak gezegen sahiplerinin (Ay-Venüs-Jüpiter) AK larını tedavi etmeleri daha zordur çünkü hayat onlara büyük acıları fazla göstermez. 


Rahu AK, bu yaşamda genelde aldatılan rolünü üstlenir, geçmiş karmik deneyimleri ve ev yerleşimi neden aldatılacağını belirtir, örneğin Merkür-Rahu arkadaşları tarafından, Venüs Rahu eşi tarafından aldatılma verebilir, bunlar haritaya göre ancak yorumlanabilir. Bu ders tam alındıktan sonra Rahu ekrandan çekilir. Çok enteresandır ki en malefik olmasına rağmen Rahu AK en hızlı ruhsal öğretilere giren kişidir. Algıları çok geniştir, çok hassastır.

Mars AK ise bu yaşamda senin için çok zor olsa bile savaşmamayı öğreneceksin, amacın barışcıl olmak , bunu gerçekleştirmek için de başına bir sürü sert olay gelecektir.


Ruhumuz AK gezegenin doğrultusunda hareket eder, geri gidiyorsa sadece bu gezegen için bile doğmuş olabilirsiniz. AK gezegenini bul ve ona git , onu düzelt. AK, atma karaka gezegen vedik haritanda en yüksek dereceli gezegendir, batı astrolojisindeki derecelerle karıştırma sakın:)Nasıl hesaplayacaksın?

Vedik haritanda yanında "AK" kısaltmasıyla belirtilen en yüksek dereceli gezegen atmanı verir. 

Batı astrolojisinde gezegen derecelerini biliyorsan her birinden ortalama 24 derece çıkartırsan  vedikteki dereceleri bulmuş olacaksın. Rahu için bir aşama daha var; 29:60 dan Rahu derecesini çıkartmalısın.  
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR