İSİMLERİMİZ VE ŞANS

İSİMLERİMİZİN ÖNEMİNİN FARKINDA MISINIZ?

Vedik Astroloji Akademisi öğrencilerinden vedik isim alma talebi gelince isimlerimizin önemi hakkında bir giriş yazısı yazmak istedim.

 Vedik astrolojide isimlerimiz çok önemlidir, isimlerimizin numerolojik toplamları haritada bir evi ve o evde bulunan gezegeni çalıştırır. Ay en değerli göstergedir ve hayırlı bir Ay’ınız varsa ve isminiz tam o Ay üstündeyse bir isimle bile ünlü olabilirsiniz. İsim iyi ise çok yetenekli veya üstün bir kişi olmanıza gerek yok. Zaten etrafımızda öyle bir sürü kişi yok mudur? Bir eğitimi özel bir yeteneği olmayan ama bir şekilde garip bir enerjiyle onun ışığına kapıldığımız pek çok kişiyi  görebiliyoruz. Bu isimler şirket ismi, dizi ismi veya şarkı ismi bile olabilir. Kişiler vedik astroloji bilerek bu eylemi yapmıyorlar elbette. Haritaları ün vaad ettiği için insiyaki olarak o isim o kişiye kolay gelir. Vedik bilgi geldiğinde daha özgürsün, bilgi ile karanlığı alt edebilirsin ismini değiştirebilirsin. Nick name almak biraz etkilidir ama bu ismi az kullanıyorsan çok etkili değildir. Nickname kullanıyorsan uzunca süre ve bazı aktivitelerde yazılı olarak mutlaka bu ismi kullanmalısın ve topluma bu isimle hizmet etmelisin sonrasında da eğer haritanda iyi bir yere isabet ettiyse yine faydası büyük olur.
Nüfus kağıdında asıl değişiklik yapılmalıdır. Nick name almak biraz etkilidir ama çok etkili değildir. Yine de iyidir. Örneğin bazı sanatçılar bir isim buluyor ve yıllarca ünleri bitmeyebiliyor.


Peki diğer kişiler ne yapsın? Onlar da yine haritaları müsaade ediyorsa vedik bilgi eşliğinde bazı düzenlemeler yapabilirler yaşamlarında. Vedik astroloji yaşama Tanrının gözüyle bakış atabilmek demektir. Bu durumda iyi kader= vedik astrolojiden maksimum yararlanmak demektir. Haritanızda ün göstergesi yoksa istediğiniz ismi koyun bir star olamayacaksınız ama daha istikrarlı ve daha iyi bir düzene geçebilirsiniz.


Bildiğiniz gibi Arapça’da ebceb değeri dediğimiz isimlerin hesaplanma işlemi vardır. Vedik astrolojide de nüfus kağıdımızda yazan ilk ismin Sanskritçe değeri hesaplanır. Bulunan sonuç  haritalardaki bölgelere göre değerlendirilir. Çoğumuzun ismi genelde sorunlu bölgeleri çalıştırıyor.  Yazılı ilk isminiz ayrıca yükselen burcunuzu oluşturur. Bu yüzden isimden doğum saati de dakik ortaya çıkar. Doğum saati  5-6 dakikalık aralığa indirdiğimizde    kişinin nüfus kağıdında yazan ilk isminin ilk hecesinin sanskrit sayı değeri D30 Jaganatha drekanadan hesaplanarak D60 Shastiamsa haritasında sabitlenir ve doğum saatindeki  hata saniyesine kadar ortadan kaldırılabilir.Vedik bilgi geldiğinde özgürsün , bilgi ile karanlığı alt edebilirsin ismini değiştirebilirsin. Nüfus kağıdında asıl değişiklik yapılmalıdır.  Örneğin bazı sanatçılar bir isim buluyor ve yıllarca ünleri bitmeyebiliyor.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR