RÜYALARIMIZIN HARİTASI SWAPNA VIDYA


Vedik astrolojinin bir branşı olan rüya yorumlarına “Swapna Vidya” deniyor.
Rüyalarımızın astroloji ili bir ilgisi olduğunu duyduğumda ilgimi çekti. Rüyaların gezegenlerle burçlarla nasıl bir ilgisi olabilirdi?  Çocukluğumdan beri anneannemden işittiğim;  “yavrum rüyalarını gündüz hayrına anlat, kötü rüyaların tersi çıkar” dı.  …”  


Neredeyse hergün düzenli rüya görürüm. Çoğunu unutmam hatırlarım. Bazıları gerçekten öte bir his uyandırır ve sonrasındaki günlerde o rüya ile ilgili gerçek yaşamımda mesajlar alırım. Meditasyonu düzenli yaptığım günlerin rüyaları daha parlak ve habercidirler. Vedik astroloji içine derinlemesine dalana ve Hintli vedik astroloji gurumun rüya yorumları hakkında söylediklerini duyana değin rüya haritalarıyla pek ilgim olmamıştı.  


Rüya yorumlarında zamanı anlamak çok önemlidir. 
Vedalar şöyle açıklamalar yapıyor

  

İlk uykuya daldığımız zaman görülen rüyalar yorumlanabilir ilgilidir.


          Hasta olduğunuzda, mevsim geçişlerinde, havanın sert değişimlerinde, sağlık dengesizken, ilaç kullanırken, rüya esnasında yükselen burçta Satürn, Oğlaki Kova varken görülen rüyalar yorumlanmaz.


           
      Haberci rüya niteliği taşıması için rüyanızın Güneş doğuşuna yakın bir zamanda görülmesi gerekir. Rüya anında yükselen burcun niteliği rüyanın anlamı hakkında olumlu veya olumsuz fikir verir. Rüyanın haritası çıkartıldığında evlerde bulunan gezegenler de yorumlamada kullanılır.  Örneğin 4. Ev rüyada görülen mekanla ilgilidir.


     Rüya haritasının 9. Evini 1. Ev yaparsak  rüyanın sonucu bereketi veya sorun varsa hakkında vurgu yapar.  Örnek: rüyada kendini savaşta gördün, rüya haritasında 3. Evde Mars olsun, savaş ve arbede vedik astrolojide 3. Evdir, 9. Evi 1’i ev yaptığında 3. Ev 7. Ev olur ve rüyanın sonucu eşle veya ortakla olan sorunlarını gösterir. Bu Mars Kişinin kendi doğum haritasında da incelenmelidir.     Detaylı rüya yorumlarının astrolojik çözümlerini Prashna Marga isimli kitabın son bölümünden de okuyabilirsiniz.

  NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR