EVLİLİK POTANSİYELİ IV

ELEKTRİK VAR MI?

Karşı cinsin uyumu konusunda astrolojide en çok karşılaştığım sorulardan biri; “ Burcum Balık Yengeç’le anlaşabilir miyim?” tarzı sorular oldu. Buradaki soruda karşılaştırmak istediğiniz Güneş’lerinizdir.

Güneş, ruhun derin seviyedeki gelişimini simgeler, zodyaktaki 12 Güneş burcunun temel özellikleri bulunur. Her Güneş burcu sahibi ev yerleşimiyle ortak bazı paydalarda anlatılabilirler. 12 burcun bazıları yapısal özelliklerinden dolayı birbiriyle anlaşamaz.


Örneğin iyi açılı komşu burçlar (Koç-İkizler) birbiriyle iyi komşuluk yaparak uyumlu ilişkideyken, sert açılı komşular (Koç-Yengeç) birbirleriyle iyi anlaşamayabilirler.

Güneş burcu uyumu sorguladığınızda iki  kişinin ruhlarının birbiriyle olan sempatizasyonundan bahsetmeye çalışıyorsunuz. Bu sorgu yanlış olmaz, fakat karşı cins uyumunda iki kişiyi uzun süre bir arada tutacak göstergeleri bize veremez. Öncü sempatizasyonu sağladıktan sonra  manyetik çekiciliğin de derecesini kontrol etmeliyiz.

Güncel deyişle acaba aranızda elektrik var mı?

 Bunun için iki kişinin Venüs ve Mars'larının karşıklı görünümlerine bakmalıyız. Kadının Venüs’ü Erkeğin Mars’ı ile ve Erkeğin Venüs’ü kadının Mars’ı ile uyumlu mudur?

- Venüs-Marslar karşılıklı birbirine nasıl açı alıyor? İki gezegenin diğer kişinin Venüs Mars’ına herhangi açı alması iyidir. Öncelikle kadının Venüs’ünün erkeğin Mars’ına açı alması idealdir.

Küçük bir açı bile birlikteliğe enerji verirken Venüs-Mars kontağı yok ise elektrik uzun sürmez, öpüşürken heyecan alamayacağınız biriyle ilişki azap verebilir, cinsel ateş bitince bedenler yan yana durmak istemez, hatta bir arada yapılan hobiler biter, erken uyuma tembellik, depresyon gözlenebilir. Venüs-Mars bağı zor anlarda çiftlerin kopmasını   engelleyen bir unsur olabilir.

Doğum haritasında kendinde Venüs- Mars açısı olmayanlar evlenirken cinsellikten çok güvene   ve mantığa önem vererek seçimini yaparken, Venüs-Mars açısı olan kişiler o enerjiyi otomatik yayan bu konuya daha önem vererek seçim yapan kişilerdir.

- Sizin 1.evinize karşınızdaki kişinin gezegenlerinin düşmesi sizin ondan o gezegen semboliği üzerine bir sempatizasyon getirir. Örneğin sizin Venüs’ünüz partnerinizin yükselenine veya 1.evinde bir yere düşüyorsa partneriniz sizi fiziksel olarak çok beğenebilir. Satürn tersi etkiyi verecektir, sizi yavaş, bakımsız, yaşlı bulabilir.  7. Eve düşen gezegeniniz varsa eşiniz sizi partner olarak seçmeyi hızla düşünür, 5. Evine düşüyorsanız ise romantizm ve aşk hakim olacaktır. Aynı anda bu 3 konum da gerçekleşebilir. Örneğin sizin Venüs’ünüz onun 1. Evinde, Jüpiter’iniz 5. Evinde, Ay’ınız 7. Evindeki sonuç harika bir birliktelik olabilir.

Venüs Mars uyumu haricinde şu görünümlere de bakmayı ihmal etmeyin;

- Kadının gezegenleri erkeğin haritasında AY ve Venüs’üne  açı alıyor mu?

- Erkeğin gezegenleri kadının haritasında Mars ve Güneş’ine açı alıyor mu?

-2 kişinin yükselenlerinin yerleşimleri birbirine köşe ve üçgen evdeyse iyidir, birbirine dokunmaktan, el ele dolaşmaktan keyif alırlar. 6-8-12. Evdeyse kişiler fiziksel olarak bir arada durmak istemezler birbirini iterler bir nevi ten uyumunda sorun vardır diyebiliriz.
-Entelektüel fikir birliği için Merkür, Ay, Jüpiter yerleşimleri de kontrol edilmelidir.

- Vedik astrolojinin evlilik konusunda en önemli göstergesi; elmas taşı olan 12. Evin arudhası  UPAPADAya  sonra  değineceğim. Bu konuya ilerledikçe daha detaylı bakacağız.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR