KARAKTER ANALİZİ

 3 PARMAK KURALI  
 1- YÜKSELEN BURÇ

2- 4. EVİNİZ 

- AY
Bir kişinin karakterini anlamak için uzun uzadıya vedik astroloji piri olmanız gerekmiyor. 3 parmak kuralını anlatacağım.  Siz yeter ki doğru harita çıkartabilmeyi başarın;  Güneş-Ay ve Jüpiter temiz sayılan satvik gezegenlerdir. Venüs ve Merkür yerine göre dedikoducu yerine göre de sır saklayan kişilik özelliklerini gösterebilir.

1. PARMAK YÜKSELEN

         Yükselen burçtaki malefik gezegenler veya gezegen yok ise yöneticisi malefik olursa kişinin seçimleri olumsuz ve hatalı olabilir. Zeka olumsuz şeylere odaklıdır.

         Güneş yükselende Jüpiter’den görünüm alıyorsa oldukça hayırlıdır. Jüpiter harici malefiklerden görünüm alıyorsa kişi çok zekidir fakat agresif olabilir. Güneş kişiyi “ en iyisini ben biliyorum” düşüncesini yoğunlaştırır.

         Benefik gezegelerin yükselende olması olumludur. Merkür ve Venüs kişiyi bencil ve  ukala yapabilir. Fakat kişi başlarını incitmeye yönelmez.  Merkür 1. Evde en yüksek derecede çalışır. Jüpiter’den görünüm de alıyorsa çok uğurludur.  Dolunaya doğru giden Ay, olumludur, Ay’ın ışığı azaldıkça asaleti de söner.   

         Yükselen boş ise yöneticisinin bulunduğu yere göz atın. Balık, Yengeç ve Yay olumlu burçlardır iyidirler.

    2. PARMAK 4. EVİNİZ


         2. Adım 4. Evin kontrolüdür . Temizlik ve saflık 4. evden görülür. İyicil gezegenlerle kalp temizliği gelir, kişi toleranslıdır. Malefiklerde tersi oluşur. Örneğin yükseleni vedikte Terazi olanın 4. Evini Satürn yönetir, yükselen burçta iyicil etki yok ise bir Terazi fazla toleranslı olamaz.  Akrep ve Oğlak için de 4. Evler sert burçlara denk gelir. Toleranslar sınırlı olabilir.

         Yükselen ve 4. Evde karışık etki varsa hangisi daha güçlü ve daha çok gezegenden etkisi alıyorsa ona dikkat edin. Tek bir iyicil  gezegen (Ay-Jüpiter-Venüs) bile herşeyi olumluya döndürür.

     3. PARMAK AY 

         3. Adım AY a bakmak:  Ay hangi burçta? Ay’ın bulunduğu burcun yöneticisi Subabatidir.    Ay olumsuz bir burçta ve subabati de sert ise kişi kötü düşüncelere meyleder.

         Ay malefiklerle birleşiyorsa kişinin zihni olumsuz çalışır yaşamı zorlaşır, etrafına da zarar verir.

  
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017