KOÇ BURCU VE BAŞLANGIÇLAR

BURÇLAR KUŞAĞI  BAŞLANGIÇ  -  KOÇ  ( 14 NİSAN-14 MAYIS)

TİCARİ GELİŞMELER GÜZEL BAŞLANGIÇLAR 
Sideral zodyakla incelediğimiz vedik astrolojide  Güneş  Koç burcuna bu yıl artık yıldan dolayı bir gün önce 13 Nisan’da giriş yaptı. Burada 30 gün kalacak. 13-14-15 Nisana denk gelen ilk 3 gün Güneş’in İlk 3 derecesi iyi etkide değil çünkü ateş gandantası denilen çok sorunlu bir yerden geçiyor, bunun ötesinde Güneş, Koç burcunda yücelmeye başlıyor, bunun bize faydası nedir ki? derseniz; vediğin ilkbaharı sayılan Koç girişi haritanın klasik başlangıcıdır, Koç burcu öncü bir burçtur, atik, hızlı enerjilerle doludur. Koç burcunda bulunan bazı gezegenler faydalı etki verir, kişiyi oldukça atak, hızlı, iş bilir, zeki ve pratik yapar. Doğum haritasında Koç’ta Güneş, Mars, Ay, Jüpiter olması olumludur. Venüs ve Merkür olumlu sayılmaz ama kuralı bozan diğer harita göstergeleri ile orta derecede olumludur. Rahu Güneş’in yüceldiği burçta eli kolu bağlıdır, en güzel yerlerden birinde diyebilirim, en az zararı vereceği için olumludur. Ketu ateş burcunda olumlu sayılmaz, ateşi körükler, karmaşa getirebilir. Satürn Koç’ta düştüğü için zararlıdır. Fakat vedik astrolojide bir kuralı bozan onlarca kural olduğunu unutmayalım. Eğer Satürn Koç’ta ama yükseleniniz köşe evlerde kalıyorsa yani Koç (yükselen için sağlık sorunu belirteci olsa da evet diyebiliriz),  Terazi, Yengeç veya Oğlak’sa kişiye çalışma yoluyla zenginlik de verir.  

Vedik astrolojinin temel anlamı gezegen yerleşimlerinden çok gezegenlerin birbiriyle yaptığı yogalarda gizlidir. Koç yükselenler için bazı zenginlik göstergeleri (dhana yoga oluşumu) nelerdir ona da kısaca değineyim:

-Mars, Jüpiter, Satürn 5. Evde
-Venüs, Satürn 4. Evde
-Mars Koç’ta, Merkür, Venüs, Satürn ile açılı. Veya Venüs 11. Evde
-Güneş ve Ay uğurlu evlerdeyse
-Oğlak burcunda bir gezegen ve onun dinamiği ile (örnek Güneş ise devlet işleri)
-Venüs, Balık burcunda 12. Evde
-Jüpiter Ay’a göre köşede kalırsa gayrimenkul yoluyla
-Ay-Mars birleşmesi uğurlu evlerdeyse
-Güneş 5. Evde , Mars-Ay 11. Evde
-Raja yoga kombinasyonları etkiyi yükseltir, Koç için Venüs-Mars birleşmesi (sağlık ve yaşam uzunluğu için zordur ama maddiyat için iyi), Ay-Mars, Güneş-Mars, Venüs-Ay, Jüpiter-Ay…

Bunlar göstergelerden bazıları olup örnekler daha çoğaltılabilir.


Koç burcu Mars’ın burcudur, bu burcunuz ve Mars güçlü ise her türlü IT, bilişim, telekomünikasyonun alt yapısını destekleyen elektronik, araçların mekaniği,  her tip mühendislik ve hızla ilgili teknolojik konuları destekler. Kendi doğum haritanızda Koç burcu hangi eve düşüyor biliyor musunuz? Bilişimci veya mühendis olmanız gerekmiyor işte o ev dinamiği esasında size öncü işler getirebilir.


Koç öncü ve hemen başlayıp başarıya odaklanmayı istediği için, Güneş’in Koç  burcunda yüceldiği dönemde bir işe adım atmak başarı sağlamayı kolaylaştırabilir. Fakat bu hepimiz için mi geçerli, bu kadar güzel etkiler varsa hemen gidip Nisan-Mayıs arasında bir şirket mi açalım? Elbette değil.  Doğum haritanızın ve daşaların (dönemsel tarihler) mutlaka ticari konunuza destek vermesi gerekmekte. Yoksa tökezleyebilirsiniz. Muhurta (en uygun zamanı bulma) tekniği ile haritanız kontrol edilmelidir.
Güneş her yıl burada 30 gün kalıyor ama her yıl yansıttığı şans aynı değildir. Yeni başlangıçlar için yeniaydan sonrası idealdir. Özellikle dolunaya gitmeden önceki günler daha olumlu olabilir.  


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR