EVLİLİK POTANSİYELİ VI
UYUM VAR MI? BU YAZI BİR ASTROLOJİ TEKNİĞİ UYGULAMASIDIR  

En çok merak edilen ve danışılan konulardan biri “uyumlu muyuz? uyum  var mı?” konusu. Nedense ilişkilerde iki tarafın da birbirini tam arzuladığı durumlar nadiren yaşanır.  Size kolay bir teknik anlatacağım. Bunun için astroloji programlarınızın olması şart tabi ve bu programları kullanabilmeyi biliyor olmanız da gerekiyor.
Sizi de tekniklerden faydalandırmak istiyorum çünkü sonuç mükemmel karşınızda. Bu tekniği en az 10 yıldır kullanıyorum ve şaştığını görmedim.    

-          A KİŞİSİNİN RASİ (NATALİNİ )AÇ

-          B KİŞİSİNİN RASİ (NATALİNİ ) AÇ

-          PROGRAMI LAHİRİ VEYA SİDERAL SİSTEME GETİR (SADECE BATI ASTROLOJİ BİLENLER TROPİKAL ZODYAKTA KALSIN)

-          BU İLİŞKİNİN SİZE NE GETİRECEĞİNİ BULMAK İÇİN KOMPOZİT KULLAN, KOMPOZİT SİSTEMİ EN GÜZEL ROBERT HAND ANLATIR, ONUN BİLGİLERİNDEN YARARLANABİLİRSİNİZ.

-          BU İLİŞKİNİN FİZİKSEL ANLAMDA GİDİŞATINI GÖRMEK İÇİN TİME/SPACE MİDPOİNT CHART SEÇENEĞİNİ KULLAN. 

Bu seçenek astrolog programında mevcut. Solar fireda Davison olarak geçer. Bu 2 programı olmayanlar www.astro.com sitesinde bu seçeneği bulabilirler.

-          Time/midpoint veya davison kendi başına yeni bir haritadır. Bu haritada 5 ve 7. Evlere, DSC’ye gezegen açıları var ise,  iki kişi arasında bir alaka oluşur. Bu iş ortaklığı veya aşk anlamına gelebilir. Harita okumak için geçerli tüm teknikleri bu haritada uygulayın.
-          Bu haritaya kendi rasi-natalini çakıştır, bunu yaptığında  kendinin bu ilişkiye hangi açıdan baktığını ve ne kadar etki aldığını göreceksin.
-          Bu haritaya karşındakinin rasi-natalini çakıştır, bunu yaptığında  karşındaki kişinin bu ilişkiye hangi açıdan baktığını ve ne kadar etki aldığını göreceksin.


Örnek time midpoint veya davison alıyorsan...


A-B Kişisinin ortak haritası, ilk bakışta 7. evde tam DSC deki Ay bir sıcaklık ve görüşme isteği göstergesidir.


Ortak harita üstünde A kişinin yansıması: Güneş ve Ay’ın 7. Evdeki Mars Karesi, 5. Evde A kişisinin Satürn ve Mars’ı sıcak yaklaşımda zorlama veriyor ki A kişisi ilişkiye şüpheli yaklaşıyor , A kişisinin kalben düşünceleri "Bu iş olmaz, ama acaba görmediğim bir iyilik mi var ? "  yönündedir.Ortak harita üstünde B kişinin yansıması: 1. evdeki gezegen birikimi B kişisinin bu ilişkide kendini çok iyi hissettiğini gösteriyor. İlişkiyi oldurmaya çalışan ve çabalayan zaten B kişisidir. Venüs ve Mars 7. evdeki Mars’ı görmektedir. Ay’ı 7. evdeki Ay ile üçgen uyumdadır. B kişisi bu ilişkiyi çok isteyen taraftır. 
Ortak harita üstüne uyguladığım Secondary progreslerden daha tutarlı sonuçlar veren progres solar arc direction şu an bu oluşumun son durumunu gösterir. 

Önemli göstergeler:
-Progres solar arc Ay+DSC birleşimi ilerlemiş ve natal Merkür üstüne gelmiştir. Fakat 8. evdedir ve 5. evdeki Jüpiter’i kareler, A kişisi çocuğundan ayrılma riski yüzünden bu ilişkiye sıcak bakmamaktadır.
- Progres solar arc Güneş ilerlemiş ve natal Ay+DSC ye üçgen uyumdadır.
- Progres solar arc Venüs+Rahu birleşimi  ilerlemiş ve 12. Evdedir ve natal ayakdibine, ICye üçgen uyumdadır. IC ev yaşantısını göstermektedir. Venüs’ün Rahu birlikteliği natalde 10. Evdedir ilerlemiş ve 12. eve girmiştir ilişki için son derece tehlikelidir.

Transitler ve başka vedik yogalar da uyuma eklenebilir.
KUTA ANALİZİ
Hint Astrolojisinde inanılmaz sonuçlar veren KUTA  KARŞILAŞTIRMALI  UYUM analizi örneğini bir sonraki örneğimde daha detaylı vereceğim, bu örnek için de birşeyler eklemek istedim.

Yukarıdaki harita sahipleri kuta analizinde 23 puan almalarına rağmen bu işin olmadığı teyitlenmiştir. Aslında 17 puan ortalama sınırdır, 17'nin üstünü astrologlar olumlu karşılarlar. Puanın yüksek olmasından ziyade Ay'ların 1/8 ilişkisi, Navamsaların ve Upapadaların uyumsuzluğu, B kişisinin Güneş'inin kibir ve egosantrik yönetme istekleri, Rope -Çekim gücünün negatif "ayaktan bağlanma" göstergesi talihsizlikleri göstermektedir. 

A kişisinin astrologdan yardım alması, kişiyi olumsuzların eşiğinden döndürmüş ve astroloğun öngördüğü şekilde olumsuz olaylar oluşmaya başladığında A kişisi bu işten tamamen vazgeçmiştir. A kişisinin uzun yıllar  süren 16 puan aldığı ilişkisinin puan düşüklüğüne rağmen  niye bu kadar uzun sürdüğünü bir sonraki örneğimde yazacağım.


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR