GÜNEŞ TUTULMASI 21 MAYIS 201221 MAYIS 2012 GÜNEŞ TUTULMASI EŞLİĞİNDE 5 GEZEGEN SIKIŞIK ETKİDE 

 Om Vasudevaya Namah

Her yıl farkında olsak da olmasak da ortalama 3 Güneş tutulması oluşur. Bu da yılda 3 yeni ay enerjisinin verimsizleşmesi anlamına gelir.  

Çoğumuz haritalarımızdaki blokajlar nedeniyle başlangıç yaparken doğru zamanı seçmekte zorlanırız.  Güneş tutulmaları zamanlarında da hatalar iyice su üstüne çıkar, olayların gidişatında huzursuz durumlar oluşmaktadır. Tutulma etkilerinde ışıktan mahrumiyet vardır. Güneş ışığı, yaşam kaynağı  Rahu enerjisi ile kapanır,  gece etkisi vardır.  Rahu , Satürn’ün oğludur ve amacı tutulduğu yerde gece etkisi yaratmak ve tuttuğu gezegenlere hükmetmektir.   

Rahu Simgesel

21 Mayıs 2012, 02:48 civarında gerçekleşecek tutulması aslında sıradan bir tutulma olmayacak çünkü gölgelenen gezegen sayısı hayli yüksek.  Güneş-Ay Rahu tarafından yutulurken,  Jüpiter –Venüs-Merkür’ün de yönettiği konular Rahu etkisine giriyor.  Rahu’nun konu başlıkları; fazla harcama, kandırma, kandırılma, nifak, dedikodu, göz boyama, tehtid, politik davranışlar altında kazılan kuyulardır.  

Bu tutulma hattı Türkiye’yi etkilemiyor fakat global ekonomilerin hakimi Japonya ve Kuzey Amerika’yı etkiliyor.  Önümüzdeki günlerde global ekonomik dalgalanmalar bekleyebiliriz.   Toprak burcu olan Boğa burcunda oluşan tutulma doğal zodyakta 2. Evde;  Yiyecek ve beslenme, aile ve gelirleri de simgeler.  Tarımın etkilenmesi, ürünlerin zehir ve toksik etkiler yüzünden zarar görmesi mümkündür. Satın aldığınız yiyeceklerin son kullanma tarihlerine dikkat ediniz. Besin zehirlenmeleri olabilir. Özelikle içtiğiniz suya dikkat etmelisiniz. Satürn gerileyerek Başak burcuna geri düştü. Navamsa’da Akrep burcunda başlayan gerilemeden dolayı hepimizin doğum haritamızda  Akrep burcunun olduğu evi son derece ciddi etkiliyor. Ay’a /yükselene göre 1,4,8,10. Evler Akrep burcunda kalıyorsa Kantaka Şani yaşıyorsunuz demektir. Ay’a /yükselene göre 5,9. Evler Akrep burcunda kalıyorsa Dur-yoga (talihsizlikler) demektir. Temizliği ve saflığı simgeleyen Başak burcunda Satürn olumsuzdur. Akrep etkisinin olumsuzluğu Satürn retrosunu düzelttiğinde  düzelecektir. Boğa ve Başak dişil bereketle ilgili burçlardır.  Doğal kaynakların, meraların ve su havzalarının korunmasında önümüzdeki aylarda daha dikkatli davranmalıyız.

Vedik astrolojinin detayı seven yönü 27lik burç sistemiyle daha mikroskobik alanda detaya indirir.   27’lik Nakşatra sisteminde Kritika nakşatrasına oturan Güneş-Ay-Jüpiter-Merkür Rahu etkisinde kalacak. Kritika Güneş yönetimindedir. Sanskitçedeki adıyla Kritika,  Alcyone sabit yıldızıdır ve Pledian yıldız kümesinde yer alır.  Alcoyne sert bir yıldızdır. İçeriğinde taşıdığı  agni tatwa ; Isı, ateş, yakıcılığın hakimiyetini simgeler. Geri giden Venüs bu nakşatra dışında kaldığı için Venüs konuları ; sevgi, aşk, araçlar, evlilik, eşler daha az etkileniyor ama etkisi hala Venüs konularında da hakim olacak. Ticaret ve iletişim yöneticisi Merkür ve Para piyasalarının yöneticisi Jüpiter yeni başlangıçlar için en az 40 gün bize “durun bekleyin!” derim.

Güneş tutulması ile Ay tutulması (2 Haziran 2012) arası en kritik günlerdir. Güneş Tutulmalarıyla hayatınızda Rahu enerjisi taşıyan kişilerle olaylar oluşması normaldir, bu dönemde onları daha iyi anlayacaksınız ve bileceksiniz çünkü onlar sizi gerçekten rahatsız edecekler, Rahu enerjisi taşıyan problematik kişileri hayatınızdan çıkarın, size sorun getiren  her ne varsa su yüzüne çıkan günlerdir, hayatınızda bırakamadıklarınızla ilgili temizlik yapmanızı öneririm.  Bu tutulmada “Krittika” nakşatrasında herhangi gezegeni, yükselen burcu veya Ay’ı olanlar en zor etkiyi alıyor olacaklar.  Krittika Nakşatrası;  26°40' Koç- 10° Boğa burçları arasında yer alır.  Batı astrolojisindeki derece karşılığı  ise  22° 40' Boğa- 6° İkizler.  Güneş ve Jüpiter’i güçlendirmek önerilir. Rahu’yu bloke eden tek kişi “Durga ve Chinamasta’dır. Rahu’yu tamamen etkisiz hale getirirler.  Güneş’i güçlendiren ve ışığı çoğaltan Gayatri mantra da son derece faydalıdır. "Om Bhur Bhuvah Swaha , Tat Savitur Varenyam , Bhargo Devasya Dhimahi , Dhiyo Yo Nah Prachodayat". Gayatri mantrası evrensel bir duadır. 

TUTULMA NE KADAR ETKİLİ?

Tutulma etkileri kestiği coğrafi bölgeler üzerinde özellikle tutulma dakikası kadar etkilidir. 21 Mayıs 2012 tutulması 5 dakikadan biraz fazla sürmektedir. Bu durumda 5 yıl etkilidir.  


Ülkemizi tam kesen 1999 tam tutulmasından sonra en tehlikeli tutulma özellikle İstanbul’u direkt kesecek olan 1 Haziran 2030 tutulmasıdır.  2030'daki tutulma Boğa burcunda ve son derece tehlikeli olan Yama yoga (Satürn-Mars birleşimi) etkisindedir. Şu an uzak bir tarih gibi görünse de zaman çabuk geçiyor. Bu tarihe kadar bozuk kentleşmenin sağlamlaştırılmasını canı gönülden diliyorum.


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR