PARAMPARA YOGA
Bugün dolunay etkisinde çok yoğun IŞIKLI bir gündeyiz.  Saat 5:55 Güneş  doğumu  purnima ismindeki titiye denk geldi.  Dolunay zamanı bizler için ışıkların gür olduğu bir gündür. Bilgi ışıktır dolayısıyla vedik bilgi akışı gürdür.

Türk vedik astrologların ciddi emekleri sayesinde vedik astrolojiye ilginin arttığını gözlemliyorum. Ve bu ilgi daha da artacak. Vedik astrolojinin bir ülke için popüleritesi, Ocak ortasına denk gelen Oğlak burcu girişi olan Makara Şankrantiden takip edilir.
2012 GÜNEŞ OĞLAK GİRİŞİ MAKARA ŞANKRANTİ 

Bu yıl 2012 Oğlak girişi cumartesine denk geldi, gün lordu  Satürn Terazi’de yücelimde;  vedik astrolojide yoğun bir hareketlilik demektir. Satürn tradisyonu, yavaş ve emin adımları simgeler. Bu yılın Ay nakşatrası UttraPhalguni'dir. Zirveyi simgeleyen bir nakşatradır. Kutup yıldızı özelliğindedir , Yöneticisi Güneş esaslıdır çok parlaktır ve yükselme sembolünü taşır. 
2013 GÜNEŞ OĞLAK GİRİŞİ MAKARA ŞANKRANTİ 

2013 ise oldukça renkli etkide. 15 Ocak 2013, Oğlak başlangıcının Pazar gününe denk gelmesi, Türkiye'de vedik astrolojinin daha çok kıymete bineceğini gösteriyor.  

Gün lordunun Güneş olması çok değerli. 2013 Oğlak girişinde Akrep yükseliyor. Yöneticisi Ketu ve Mars olan Akrep, astrolojinin mistik açılımlarını destekler.  Bu yılın Ay nakşatrası Sravana'dır. 2013 yükselen Lordu Mars  3. Evde,  Ay yönetiminde olan Sravana nakşatrasında yücelecek.  Bu nakşatra da zirveyi simgeleyen bir nakşatradır.  Bu göstergeler vedik astrologlarını destekler. PARAMPARA YOGA BAŞLIYORMayıs ortasında Jüpiter Boğa burcuna geçiyor, burada Ketu ile birleşimde olacak.  Jüpiter-Ketu birleşimi  çok özel bir yogadır, PARAMPARA YOGA ismindeki bu birleşim, tradisyondan gelen kadim vedik astrolojisi bilgilerinin hızlı yayıldığı dönemlerdir. Natalinde/ Navamsada trikona kalan bu yogayla doğanların vedik astrolojiyi çok kolay öğrendiklerini gözledim.


2012 PARAMPARA YOGA 

Ortalama 7 yılda bir oluşan Jüpiter – Ketu birleşimi bu yıl da 2012’nin 2.ci yarısında etkin olacaktır.  

2020 PARAMPARA YOGA 

2019-2020 Yay burcunda oluşacak bir sonraki parampara yoga, Jüpiter-Ketu  birleşimi  olağanüstüdür. Yay Jüpiter’in doğal evidir ve Ketu Yay burcunda yücelimdedir.  Vedik ışığın yayılması bütün dünyada internetin de sayesinde hızlanmaya başlamıştır, bilgi seviyesinin de 2020’de olukça yüksek seviyelere geleceğine inanıyorum.  

önemli not:  Bir okuyucum duymuş bana soruyor

"Sevgili Himalaya, daha önce duymadığım değişik bir yoga varmış adı parampara yogaymış, bu bende de var ben çok önemli bir astrolog olabilir miyim? şimdi ne yapmam gerekiyor" diye sordu.


"Sevgili Bayan T , bu yoganın oluşması için evet Ketu ve Jüpiter bir arada veya görünüm yapmalıdır fakat sadece bu yetmez, sende bu yoga yoktur" dediğimde çok şaşırdı.

Sevgili okuyucularım,

 Jaimini sırlarından biri olan bu yoganın pek çok basamaklı başka oluşumlarla tamamlanması gerekir, biz henüz bu sırları ifşa etmiyoruz bu bize gurularımız tarafından izinli değildir. Bu konu hakkında da yazılarımda da fazla detay bu yüzden veremiyorum. 

Özetle doğum haritalarınızda her Ketu-Jüpiter açılanması -görünümü bir parampara yoga değildir. Bazılarınızda olabilir, bazılarınızda yoktur.


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR