AY TUTULMASI 4 HAZİRAN 2012  TUTULMAYA AZ KALA YILAN SOKTU  
                                                        Vedik astrolojiye göre Boğa burcunda gezegen güruhu içinde başlayan 21 Mayıs Güneş tutulması ardından yine gezegen savaşları içinde Ay tamamlanmaya doğru gitmekte,  4 Haziran 2012 Ay tutulmasına çok az gün kaldı.  Böylece Boğa’da başlayan tutulma Akrep’te bitecek.

-          Sene 1993 , tarih 4 Haziran aynı tutulma derecesindeyiz.  O tarihte ne yapıyordunuz?   19 yıllık bir döngü aynısı olmasa da ana başlık olarak karışınıza dikilecektir,  haritanızda bu nokta  aktifleşiyor.  Vedik astrolojiye göre 20 derece  Akrep, batı astrolojisine göre 13:50 derece İkizler noktası.2012deki Bu tutulma  da 19 yıl sonra aynı yerde oluşuyor vediğe göre Akrep burcunda gerçekleşecek.  Klasik bir gök olayı olan ve her yıl birkaç kere oluşan tutulmaların toplumsal yansıması, gerilim, başarının blokajı , bekleme, sevimsiz sonlanmalar,  ekonomik krizler olarak beklenebilir. Bazı kişiler    doğumları gereği tutulma olan burçlardan etki alırlar,  olaylar yaşarlar,  temizlenirler ve dinlenirler sonra yollarına devam ederler.   

Bazı tutulmalar vardır ki  özeldirler, toplumun sesi olurlar veya doğa bize ses olur ve önemli eksiklerimizi hatırlatır. Vedalara göre Boğa ve Akrep aksı cinsel organları, konuşmayı, aileyi, doğum ve ölüm zincirini temsil ediyor.  

AY  AKREP’TE  TUTULACAK -          Ay Akrepte düşer, düştüğü yerde bir tutulma olması annelik haklarının yeterince korunamadığını simgelemekte. Son günlerdeki cinsel yaşam, mahremiyet, kürtaj üzerine hararetli tartışmalar tutulma etkisidir.
-          Ay, Rahu tarafından yutulacak, Rahu da Akrep’te olumsuz çalışıyor. Rahu enerjisi mahremiyete  saygısız davranır.

-          Akrep yöneticisi bu sefer Mars değil Ketu, çünkü birlikte olduğu gezegenlerle kendini lider ilan ediyor olacak. Ketu hataları, patlamaları, toplumun acılarının ortaya çıkışını temsil ediyor. 


tutulmanın kalasarpa aksı görünümü


-          Bu tutulmanın başka bir özelliği de kalasarpa yogasıyla gerçekleşmesi.  Kalasarpanın diğer ismi yılan yogası. 


      Gezegenler Ketu-Rahu aksının bir tarafında  birikiyorlar ve Rahu’ya doğru gitmeye hazırlanıyorlar. Venüs’ün geri gitmeye çalışması Rahu’dan kaçmaya çabaladığını gösteriyor  fakat gezegenler o kadar güçlü ki, doğum-ölüm zincirinden kaçması imkansız gibi görünüyor.  Yılan yogasının köşesinde  kalan  Jüpiter, yogayı pasifize etmeye gayretli görünüyor.  Tek bir Jüpiter bile 10larca Satürn’ü ve Rahu’yu yok edebilecek güçtedir. Jüpiter burada  hukuğun  gücünü temsil ediyor.  Jüpiter’i güçlendiren etki  bu tutulma için Sada Şivadır.  Ketu ile olan birlikteliği ise şartların ilk başta son derece olumsuz olduğunu ancak aylar sonra bazı gelişmeleri verebilir. 

-          Tutulma anında Ay,  Jyetstha  nakşatrasında olacak. Akrep burucunun bu son menzili tehlikeli, bir bölgedir. Ay bir sonraki ateş burcu Yay’a geçecektir ve geçişten önce Akrep’in bu son bölümünde geçişe hazırlanırken büyük bir kaos yaşamaktadır.  Ay zihni temsil eder,  bu bölgede tamamen senaryo üretir, paranoyak etkiler verebilir.  Zodyaktaki üç  büyük gandantadan en kötüsü Akrep’ten Yay’a geçiştir.  Jyestanın 2. Padasındaki bu tutulma  annelik ve dişi cinselliği için de tehlikedir.   Jyestha Merkür yönetimindedir. Merkür tutulma anında en yüksek boylamdadır AK, atma karaka gezegendir. Merkür AK, imza gerektiren işlerde yolsuzlukları, kandırılmaları ve sözlerinizin yanlış anlaşılmaya açık olacağını , bu yüzden de tutulma haftasında konuşmalarınıza dikkat etmenizi gereğini simgeliyor

-           Hava durumu:  Dişi burçlarda birikimle oluşan tutulma etkisi özellikle tabiat olaylarında ekstrem durumları , yağışları simgeler.   Dişil Boğa burcundaki gezegen birikimi oluştu.   Güneş tutulması arkasından oluşan garip buz yağmurunu  ben de yolda yakalandım.    Arkasından muson yağmurlarını aratmayan garip yağışlı günler geçirdik, doğu anadoluda kar bile yağdı. Havalar çıldırmış olmalı diyenlerinize evet  tutulan Yılan yogasının doğa ile dansıdır bu diyebilirim. Bir gün aşırı sıcak iken diğer gün puslu ve güneşsiz olabilir. Bu yaz havaların stabıl olmadığına şahit olacağız. Çünkü ters nakşatralara etkiler yüklenmekte.  Satürn dişi burç olan Başak’ta gerilemekte, iki  haftaya kadar Mars da sıcak ve eril bölge Aslan’dan dişil ıslak Başak’a geçecek. Tutulmaların ardından sıcak gezegen Güneş , rüzgarsı burç olan İkizler’e,  Merkür ile geçiyor. Fırtınalara ve yağışlara yine tedbir almalıyız.  


HİÇ DEĞMEZDİ GÜZEL KIZIM YOLUN IŞIK OLSUN

Gezegen birikimi içinde sıkışık kalan ve gerileyen Venüs birilerimizin haritalarında hüzünlü noktalara değiyor  ama kimimizin de yaşamsal noktalarını zedeliyor .   Sert etkideki bu tutulmaya zedeli bir Venüs hikayesi de eşlik etti maalesef. 


Duygusal bir travma sonucu olduğu düşünülen , köprüden atlayarak  yaşamına  son veren voleybolcu sporcunun hazin sonu oldukça üzücü. Hiç değer miydi güzel kızım diyesim geliyor ama çok geç.  Mutlaka kendine göre bir düşüncesi vardı. Olay anında Ay-Mars birleşimi şu anki Kala sarpa TUTULMALI yılan yogasının orta noktasında bulunuyor.  Mars ve Merkür MKS, marana karana stahana dediğimiz rahatsız pozisyonda.  Bu geçiş de haritasında çok özel bir noktaya değdi.  Vedik kurallara göre vefat edenin ruhuna saygıdan dolayı en az 40 gün haritası üzerinde yorum yazmak istemiyorum.  Yolu ışık olsun  diyebiliyorum sadece.


Bu sarpalı tutulmanın Rahu etkisi ancak, Jüpiter ve Güneş’in aydınlığı, irfan ve eğitim ile yok edilebilir.  

 KALASARPALI GÜNLER 9 KASIM 2012'YE KADAR DEVAM EDİYOR OLACAK

-18 +12

KALASARPA 40 sayısıyla ilişkilidir, bu yoganın doğum haritasında etki süresi 40 yıldır.

21 Mayıs 2012 Güneş Tutulmasından beri bu yoganın etkisindeyiz, kozmik akıştan dağınıklık hakim. 

Hızlı hareket eden Ay'ın Yay-Boğa arasında geçişleriyle bu yoga her ay ortalama 12 gün bozuluyor. Sonraki 18 gün yine aktive oluyor. Kasım'a a kadar bu böyle devam ediyor. Gerçekten ilginç bir ahir zaman etkisi görülüyor; gökkubbeden yere doğru...

Ay haricinde diğer gezegenlerden biri Yay burcuna geçmediği sürece bu yoga Ay her Boğa'ya girdiğinde tekrar aktive oluyor. Yoga 9 Kasım'da Mars'ın Yay'a girmesiyle bozulacak.

Bu yoga varken başlatılan işlerde hızlı başarı gelmesi zorlaşabilir, uzun vadeli planlar yapabilirseniz şanslısınız. Çünkü Kalasarpanın diğer yüzü farklıdır, zorluklar oluşsa da yıllar sonra açılımı olumluya dönebilir. Uzun vadeli yatırımlar için  yararlı olabilir.

Kişisel haritalarımızda Akrep-Boğa aksı bu yoganın en çok çalıştığı, test edildiğimiz alanlar olacak.  Bu aylarda ruhsal çalışmalar oldukça yardımcı olur,  zira JÜPİTER'İN YILAN YOGASI UCUNDA OLMASI OLDUKÇA İYİCİL ETKİDE, her türlü problemi hafifletiyor. 

Örneğin 2012 Temmuz için 2 Temmuz 17:33- 14 Temmuz 6:30 AY - YAY-OĞLAK-KOVA-BALIK-KOÇ GEÇİŞİNDE KALASARPA KIRILACAK.

Ben kendi işlerimde verim için Kalasarpanın kırıldığı günleri seçeceğim.


Farkındalık bilinciniz bol, sevgi bilinciniz geniş olsun dileklerimle. 


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR