GİRİŞİMCİ MİSİN?BİR  BALTAYA SAP  OLAMADIN

Derler ya büyüklerimiz, sanki sizin doğum haritanızı çok iyi biliyor da, konuşurlar, insanın sinirini ve motivasyonunu da bozarlar! Ben böyle yaratılmışım nerden biliyorsun ? Öyleyse düzelt beni... mutlaka bir müdür, yönetici, mühendis doktor olmam mı gerekiyor da diyemeyiz gençlik çağlarımızda, çok kişi bu şekilde ezilir ve hayata olumsuz sözleri yerleştirerek eksi puanla devam eder . Talihi varsa kendi değerini keşfedecek kurslara, danışmanlara gidebilir günün birinde de. O kısmı ayrı bir başlık. Bu konuya 9. evi anlatırken değineceğim. Sonradan açılan geç yaşlarda aklı başına gelen haritalar da var.

Aslında bu yazımın kahramanı çok başarılı bir girişimcinin hikayesi. Gerçekten tırnaklarıyla kazıyarak yükselmiş ve çoğumuza dayatılmış bir iş modeline sahip olmadığı halde oldukça yüksek bir geliri olan başarılı bir girişimcinin haritasını size anlatmak istiyorum. Bu haritayı gördükten sonra iş yaşamında koyacağınız hedefleri saptamak ve yüksekten mi uçuyorsunuz yoksa yapabilecek misiniz kendi kendinizi değerlendirebilirsiniz.

Eğer haritada potansiyelleriniz yetersiz ise dikkatli olmasınız, bazı haritalar güçlendirilmeye müsaittir, bazıları ise değildir. Genelde olumlu daşaralrad fırsatlar gelir fakat döngü yüzünden daşalar devam etmez ve başka daşalarınız sizi zorlayabilir. Kendi özelliklerinizi tanıyıp  Etrafınızın, motivatörlerin sizi olamayacağınız noktalara doğru şişirmesine izin vermeyin.  İyicil gezegenler Venüs-Merkür-Jüpiter haritanızda bir yerde bulunacak, bir şekilde sizin haritanızın da başarılı olacağı bir alan vardır.  Belki bir anne olarak çok başarılısınızdır. Bunu küçümsemeyin.

12 evden oluşan doğum haritamızın kolonları kabul edilen 1-4-7-10. evler yaptırım ve istekleri oluşturmak için son derece önemli. Evin kolonları sağlam olacak ki yapı sağlam olsun ve kolay yıkılmasın. Kolonlarda ne kadar çok gezegen var ise isteklerinizi o kadar çabuk oluşturursunuz.  Bir gezegen her zaman sıfır gezegenden daha iyidir. İki tane daha iyi, üç- dört tane daha daha iyi, daha çoğu ise fevkalededir.  Kolay başarı için malefikler (Mars-Satürn-Rahu) köşe evlerde güçsüz olmalıdır, benefikler (Ay-Venüs-Merkür-Jüpiter) köşe evlerde güçlü olmalıdır. Tersi olduğunda örneğin malefikler köşe evlerde güçlü olursa, kişi başarılı olmak için etrafını ezmeye veya güç gösterisi yapmaya başlar, çevre ile sürtüşme artar.

İşin ruhsal gelişim kısmına girmiyorum, çünkü köşelerde gezegenler arttıkça kişi dünyaya daha fazla dönük olacağından ruhsallıkta ilerleme sağlayamayabilir. Materyalist yaklaşımlar yoğunlaşır. Kişi hırslıdır, dünyasal başarıya doğru isteklidir. Onun içinden öyle gelmektedir. Öyle kendini ifade eder ve aksini de bilemez. Bu hayatındaki deneyimi bu olacaktır. Özellikle kariyer ve karma yoga evi olan 10. ev dolu olduğunda kişi kendini topluma adar ve iş yaşamı yaşamının en önde alanı olur.

Kadınların “Kariyer de yaparım, çocuk da!”  sloganı  çocuk için iyi olmayan tam bir masal. 10. ev özellikle kadının haritası için çocukları zedeleyen bir evdir. Kadının haritasında çocukların yaşamı 9. evden gelir, 10. ev, 9. evin 2. evidir yani yaşam sonu marakasıdır. 10. evi gür olan bir bayanın çocuklarıyla arası iyi olmaz çünkü onu ihmal edeceği  ortamlar sürekli gelişir.  9. evi zayıfsa hele ve 10. evi güçlüyse. Yoğun halde kariyerine odaklanmış bir kadın çocuğunu evde bakıcısına bırakarak nasıl çocuğu ile yeterince ilgilenebiliyor çok merak ediyorum. Bir bayan tanıdığım bankada üst düzey yönetici , kızı sabah evden çıkarken çok ağlıyor diye her sabah 6:30’da işinde olduğunu söyleyince ne diyeceğimi bilemedim! Beylerden evvel o bayan bankada masasında oturuyor, ama kariyer de yapıyor çocuk da. Köşe evin, güç ve pozisyonun getirileri de var götürüleri de işte. Erkekte çocuğu 5. ev yönetiyor, çocuğun yaşam sonu 6. evi, yani erkeğin kariyerli olması çocuklarını zora sokmuyor. Çocuğun şansı erkeğin haritasında 9. evi olduğundan bilakis kariyerli bir baba çocukların şansını da parlatıyor.

Köşe evlerin anlamlarına yaşanmış hikayelerle sonra devam edeceğim şu an içimizden birinin gerçek başarı hikayesine sıra geldi.

İÇİMİZDEN BİRİ O

 Hayatını rahat yaşayan, istediklerini elde etmesini bilen bir kişiden bahsetmek istiyorum. Kendisiyle 2001’den beri tanışıyoruz.  Seyahatleri ve sık sık araba değiştirmeyi çok sever. Kendisi tanıdığım  başarılı girişimcilerden biri, network işi yapıyor. Çoğunuzun bildiği “aa o işten de para kazanılır mı?”  dediğiniz bir işi; “Amway”.  

Kendi zamanını kendi düzenliyor, motivatör, satışları ve kurduğu organizasyonlar muhteşem. Bu işte ondan üst seviyede olan kişiler de var  ama ben size  Bay A’yı anlatmak istiyorum şimdi. Oturduğu yerde beklemedi, koşturdu ve çok konuştu  gerçekten inandığı bu işe çok emek harcadı,  bugün çok kişinin kıskandığı bir maddi gelire sahip. Pek çok kişi onu yanlış anlamış çok da kıskanmış olabilir çünkü köşe evlerinde malefik gezegenler hakimiyeti baskın, ama içindeki iyiliği biliyorum, gördüm.  İsmi “A” ile başlamıyor ama kendisine  yazımda “Bay A” demeyi uygun gördüm.  

Haritanın 1-4-7-10. evlerinde güçlü gezegenler mevcut. Köşe evleri çok güçlü olan bir haritada vimsottari daşayı  kullanmayacağım, bu harita için özel  bir daşa sistemi olan  Tara daşayı kullanacağım, oluşumlar için burada sonuçları çok doğru veriyor.1.ev yükselen burç Akrep: 1cil yöneticisi Mars 12. evde Terazi’de yurt dışı fırsatları demektir, 2cil yöneticisi Ketu kendi evinde Akrep’te çok güçlü, ateş olan Ketu hızlı ve çabuk düşünce yapısını gösteriyor. Gerektiği yerde kestirip atabilen, güçlü bir yükselene sahip yani akla.

Bay A , memur bir ailenin çocuğu olarak doğmuş. 12 yaşından beri hayatın tozunu yutarak iş yaşamına başlamış cesur bir adam. 2. evin aile yöneticisi Jüpiter 8. evde. Evlenme vesilesiyle  1986’da  Avustralya’ya gitmiş. Yurtdışı vedik astrolojide 1.4.7.9.12. evlerden, Rahu ve badakeş gezegenden bakılır.  1.4. evlerde malefikler kişinin ana vatanında mesut olamadığını ve gitme isteğini pekiştirir. Rahu yabancılardır. Ananevi bağlardan uzaklaşmak için Rahu güçlü olmalı ki kişiyi anayurdundan çeksin koparsın ve farklı kültürlere onu istek uyandırarak götürsün. Badakeş gezegen Ay, Rahu’nun burcunda, bu kişi sıklıkla yurt dışı ile alakalı olacak çok belli.  Tara daşaya göre 7. evdeki Rahu maha daşa gitme zamanlamasıyla örtüşüyor.

Mayıs 1986 Avustralya’ya gidiş

Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Rah MD:  1983-06-14  -  2001-06-13
  Jup AD:  1986-02-23  -  1988-07-21
   Jup PD:  1986-02-23  -  1986-06-21
    Ven SD:  1986-04-21  -  1986-05-11

Antardaşa mutluluk seviyesinde Ay’dan 5. evdeki Jüpiter için olumlu, Pratyantardaşa Jüpiter 8. evde büyük değişim ve dönüşüm bildirgesiyken, 4. seviyedeki Venüs sokşma daşa natalde 12. evde atma karakadan sonra 3.evde kaldığı için kişinin bu yolculuğu bir fırsat olarak geri dönüş alacağı şüphesiz ki aynen öyle oluyor. Venüs 12. ev burç olan Balık burcunda yücelmektedir bu yüzden de 12. ev Venüs’ü, Venüs için çok iyi bir konumdur, 12. evin kayıpları bu Venüs için geçersizdir. Hatta kişiyi Terazi’de olduğu için fazla konfor ve lükse itmektedir. Bay A, uzun süre çeşitli işlerde çalışıyor ve sonunda Avustralya’da Amway ile tanışıyor ve bu işteki fırsatları ve geleceğini görüyor.  

Bay A , bu işini geliştirmek amacıyla  1994’de Türkiye’ye geri dönüyor. O zamanlar Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan bu network işine pek çok kişi burun kıvırıyor.

“Hedeflerim çok büyüktü o kadar büyüktü ki iki yıl içinde zümrüt lider olmayı kafama koymuştum ve oldum da” diyor. 

Mart 1997 Zümrüt lider D10 haritasından görülüyor

 Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Rah MD:  1983-06-14  -  2001-06-13
  Ven AD:  1995-01-01  -  1998-01-01
   Sat PD:  1996-12-05  -  1997-05-26
    Sun SD:  1997-03-04  -  1997-03-12Bir kişinin kendi işinin olması için bu alt haritada da köşe evlerin güçlü olması beklenir. Özellikle ticaret yapabilmesi kendi işini sürdürmesi için 7. ev çok güçlü olmalıdır. Başarılı olduğu ve yüksek kazanç elde ettiği alan network marketing işidir. Çok insana ulaşabilmesi ve insanların gerçek –tüketici olmaları ve bu tüketicilerin de kurdukları network güçlü olmalıdır.

D10 haritasınını yükseleni Kova’dır. 1.yöneticisi Satürn Ay ile Aslan burcunda özel bir yoga Kalike yoga yapmıştır. Bay A’nın doğum haritasındaki Satürn-Ay birleşimi D1 raside ana haritada da 4. evdedir, Satürn-Ay birleşimi normalde stresli bir birleşim iken Akrep burcu yükselen için 4. evde tersi etkiye dönerek Raja yoga oluşturur.

D10daki 7. evdeki Satürn digbaladır,  çok çalışmayı ve başarıyı verir ve Satürn- Ay birleşimine ayrıca başka burçlardan büyük enerji akmaktadır;  Koç’taki Mars ve yücelmiş Güneş’ten, Terazi’deki Venüs’ten burç açısı (rasi drişti) oluşuyor.

 2.cil yöneticisi Rahu İkizler’de yücelimdedir. Büyük holdingleri veya büyük pazarlama sistemlerini temsil eden Rahu, yabancılarla çalışmaya uygun bir kafa yapısını, onlardan gelecek büyük faydayı da gösterir. 

4.ev kişinin iş yeridir. Boğa burcu boştur fakat yöneticisi kendi yerindeki Terazi Venüs’ten ve yücelmiş Yengeç’teki Jüpiter’den rasi driştiler  alıyor. Bay “A”, bir ofis tutmak yerine otelleri, eğlence merkezlerini, gösterişli toplantı mekanlarını tercih ediyor. Boğa burcuna ayrıca İkizler’den Rahu’nun argalası var, bu yine büyük toplantı merkezlerini büyük otelleri simgeliyor.

9. ev kişinin patronunu verir; Venüs kendi evindedir, kişi kendinin patronudur, ayrıca değişken bir burç olan Terazi, yurt dışını uzakları gösterir, baş patron yurtdışıdır ve Amway şirketidir. Kendi evinde faydalı gezegen Venüs kişinin talihini açmaktadır.

10. ev kişinin işteki başarısıdır; 10. evde Merkür vardır, kişinin satış işini vermektedir. Merkür’ün taşının zümrüt olduğunu hatırlatmak isterim .Akrep burucunda Merkür yerleşimi kişinin kısa sürede “Zümrüt” liderliğe ulaştığının semboliklerindeki simgesidir. Bay A, bugün Zümrüt liderliğin üstündedir. Akrep burcu yine Koç ve Yengeç’ten güçlü rasi driştiler almaktadır.

Bay A, Yıldız Zümrüt seviyesi 2008’de Jüpiter- Merkür daşasında gelmiştir.

Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Jup MD:  2001-06-13  -  2017-06-14
  Merc AD:  2006-02-11  -  2008-05-19
   Sat PD:  2008-01-10  -  2008-05-19
    Jup SD:  2008-05-01  -  2008-05-19

Bay A, bunlara ulaşırken kendi haritasını bilmiyordu zaman içindeki astrolojik sohpetlerimiz sonucu o da artık haritasının gücünün daha fazla farkında. Hedefindeki Elmas liderlik ileriki yıllarda Jüpiter-Mars’ta oluşabilir.
Mars , D10’da 10. evin yöneticisidir ve Koç burcunda çok güçlüdür, 10. eve rasi drişti yapmaktadır, yücelmiş Güneş’le birleşen Mars Güneş gibi parlamayı destekliyor.

Bay A’ya daha yükselmesi için D10 haritasındaki 7. evin güçlenmesi hem de rasideki şans evi 9. evin yöneticisi olarak Ay’ın kristal ve inci ile güçlendirmesini tavsiye ediyorum. Böylece kalike yoga ucundaki Ay güçlenerek, kişinin içsel huzurunu da stabilize edebilecek.OTOMOBİLLER


Vedik astrolojinin en ilginç göstergelerinden biri de lüks tüketim ve taşınabilir mallara ayrı bir haritadan bakabilmesi. Bu haritanın adı “şodasamsa” D16.

Bu haritada 4. ev arabaları gösterir. 4. ev Terazi ve yine kendi içinde güçlüdür. 4. Ev haritada pek çok yerden rasi drişti alıyor, mavi çizgilerle bunu görebilrisiniz. Boğa Venüs’ü ve yücelmiş Ay’dan,  kendi evindeki Aslan Güneş’inden, Kova’daki Mars ve Jüpiter’den burç açıları alan 4.ev Terazi burcu kendisine onlarca pahalı otomobil alma fırsatı sağlamıştır. Mars hızlı araçları, royal bir burç olan Güneş ise gösterişli araçları verir. Şu an Jüpiter maha tara daşadan dolayı , Bay A, en son model 3 otomobil ve bir motorun sahibidir.


Hepinize başarılı günler, güzel bir gelecek diliyorum.
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017