RAHU


 Kuzey Düğüm Gidilmesi gereken bir doğrultuda mıdır? Değil midir?

“Om Namo Bhagavate Vasudevaya”… 

ile haritamın tüm problemlerini ilahi düzene devrediyorum... namaste


Bugünlerde Rahu ile ilgili çok soru alıyorum. Faydalı tarafından çok zararlı yanları çok, gölge bir nokta olan Rahu, diğer ismiyle Kuzey Düğüm…
Batı astrolojisinde kuzey düğüme ruhun gideceği kadersel alan denmesine rağmen kadim Hint Bilgeleri Rişiler, Rahu’dan nasıl korunuz planları yapıp durdular.  Rahu, Kuzey Düğüm Doğu literatüründe çok da makbul görülen bir enerjide değil. 

Bence Rahu'nın gerçek adı NİFAK SOKAN olabilirdi.

Rahu hakkında daha detaylı bilgiler vereceğim, bugün özet geçmek istiyorum;  Hiçbir gezegen veya nokta tek başına kaotik bir kişilik yaratamaz, mutlaka diğer gezegen yerleşimleri eşliğinde konuşmak gerekir fakat yine de ne gibi potansiyeller var bir bakalım. 
Rahusu güçlü bir kişilik, kişinin karmasını blokaja sokmaya meyillidir. Bu yüzden Rahu’nun haritada faydalı hale getirilmesi önerilir. AK’dan 12. Evde Rahu veya kendisinin AK olması Rahu’yu faydalı hale çabuk getirir. Arudha Lagnadan 7. Evdeki Rahu da kişiyi ruhsal yaşamda kolay ilerleme verir. Dharma devata’nın Rahu olması da çok faydalıdır, kişiyi zoraki de olsa kaostik olaylardan sonra rapta zapta alır.Rahu'nun ezeli düşmanı Chandikae


Rahu, arzularla kişiyi dünyaya bağlar, egoları arttırarak dünyasal kazancı yükseltir, diğer konumlar müsaitse maddi kazanç yükselir, fakat hırslar aşırıya giderse kişi çok riske girer ve kazanç iflasla sonuçlanabilir, ünlü yapabilir, aşırı gösterişten kişi şaşırabilir, sanatçıların, politikacıların Rahu'su çok güçlüdür. Dünya dışı kontakları arttırabilir fakat Rahu Güneş'in enerjisini ve ışığını kestiğinden dikkatli olmalı, modern astroloji vedikten daha fazla destekler, eterik zararlı varlıklarla kontağı yükseltir, kişinin koruma alanını daraltır, Rahu dönemlerinde reiki bile zarar verebilir.  Kişide ben biliyorum egosunu arttırır, obsesyona müsaittir.

Rahu kariyerde yükselme isteğini arttırır. Jüpiter güçlü değilse iş yaşamında hata oranını yükseltir. Güçlü Rahu’da zevk ve sefa isteği yüksektir. Yine başka konumlar da müsaitse uyuşturuculara meyil verebilir diyebilir. Kötü içerikli besinler, GdO, hormonlu ve ilaçlardan zarar getirir, özellikle zehirli gazlara dikkat edilmelidir. Rahu büyük ters karma kazancı getirir. Kişinin yükseleni zayıfsa Rahu dönemlerinde özellikle kandırılma, dolandırılmalara açıktır. Yükselen güçlü ve başka konumlar eşliğinde kandıran ve dolandıran kişinin kendisidir.

Rengi siyahtır, pankçıların, ukala tavırlarla dolaşan kişilerin de Rahu’su güçlüdür diyebiliriz.  
Ne kadar ilginç ki tane tane ve ikna edici politik konuşma sanatı Rahu ile ilgilidir. Rahu dönemlerinde doktorlar ikilimde kalabilirler. 
Rahu doğum haritasında mutlaka bir yerde olma zorunda, en uygun yerleşimi dustana (3-6-8-12) evlerde güçlü kalmasıdır. Köşe ve trikonada zayıf olması iyidir.

9. ev en kötü yerleşimidir. 5. Evde geleceği blok edip etmediği diğer gezegenler eşliğinde kontrol edilmelidir. Örneğin 5. Evde Rahu ve 9. Evde Satürn, tüm güzel yerleşimleri zora sokabilir. 

Her türlü Rahu probleminde Guru’yu ve yükseleni, Ay, Güneş’i güçlendirmek verebileceğim en pratik tavsiyeler arasında…

Aydınlanma yolundaki tüm 3. Gözlerimizin açılması dileklerimle…


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR