ŞANSLI MISIN?  ALIN YAZISI VE ŞANS 
 Anneannem  çok ölüm acısı çekmiş güçlü bir kadındı. 19 yaşındaki evladını, 7 yaşındaki torununu, kendi 30 yaşındayken kocasını, 42 yaşındaki kızını, 43 yaşındaki damadını, 65 yaşındaki oğlunu elleriyle toprağa koymuştu rahmetli. Allah uzun ömür vermiş 90’larına kadar bu acıları taşıdı.  Anneannemin doğum bilgileri hiç bilinmedi fakat belli ki haritası mutluluk anlamında zedeliydi. Bazı açılardan da şanslı bir kadındı, çok kültürlüydü, 1930’larda Türkçe gazete okurdu. Siyasetten ve ticaretten çok anlardı.  İş kadınıydı. Kendi zekasıyla ve iradesiyle yaşamında şanslı kapılar açtı fakat zoraki ayrılıklar ölümleri çok genç yaşında tatdı, etrafımızdakilerin  ölüm zamanına bizim müdahelemiz pek olamaz? Bu açıdan şansızdı.  


Kimisi de önünde açılan kapıyı göremez: 9. ev ile badakeş sorunsalı ve lagna zayıf


Şans nedir? Kimler şanslıdır? Kimler değildir? Vedik astrolojide şans doğum haritamızdaki 9. evimizle ilgilidir. Ayrıca 9. Evin alt haritası olan Navamsa haritası da son derece önemlidir şansa bakarken.

Doğum haritası analizinde ilk 9. Eve bakarım, çünkü enerji 9. Evden dağılır önce. 9. Ev baba olduğu için bizim doğma orijin sebebimiz babamızdır.  Yaşamda şansın yaver giderse sana  her kapı açılır, düşünmeyeceğin yerlerden ikramlar ve bereket yağar. 9. Evin şansı kudretten akan nurdur vedikte.

9. Evin konuları nelerdir? 

-“Yüce yaratıcıyla senin bilincinin bilinir bir idrakle açıldığı kapı 9 dadır. 9. Evin açık ise sana yardımlar beklenmedik hoş olaylarla gelir. Çünkü gerçek şans kişinin bilerek elde ettiği bir değer değildir o  tepeden inen hoş bir yüktür, konusu ne ise  sevinç getirir.  9. Ev Rab kapısıdır, yüksek bilinçtir, alın yazısının bir kısmı 9. Evden kontrol edilir,  alın yazısının içeriği kişinin şansına göre şekillenir. Aynı ailede doğan, eşit şartlarda büyüyen çocukların şansları aynı değildir,   şans o ruha özgüdür.   

-“Kişi kendi şansını kendi yaratır”   diyenlerinize cevabım şu; evet 9. Ev 1. Eve (akılla oluşan kendi yaratma gücüne) üçgen açı yaptığı için kişinin iradesiyle oluşturduğu her faydalı eylem 9. Eve etki yapar ve faydası olur diyebilirim. 1. Ev sert ise kişinin kendi eylemleri harika bir 9. Ev olsa bile bozabilir.

-9. Ev yüksek eğitimdir, özgeçmişte yazan yüksek eğitimli olmanın dışında asıl yüksek eğitim beynin en önemli gelişme döneminde 17-25’de  insana görüşlerini değiştirmesi açısından önemli açılımlar getirir ve şansına direkt etki eder. 9. Ev 1. Eve açısını güçlendirdikçe kişinin iradesi güçlenir ve 1-9 koordine çalışmaya başlar. O zaman diğer üçgen ev olan 5. Ev de güçlenir . 5. Ev gelecektir. Gelecek açılır. 1 irade ve yaptırımlar – 5 bilgi, gelecek günler ve ilerisinin enerji akışı 9. Evden desteklenir. 1-5-9 aynı bir devrenin kendilerini tamamlaması gibi çalışırlar. 5. Ev güçlüyse 9. Eve yağan şans bilgi ile desteklenebilir, bilgi vasıtasıyla 9. Ev güçlendirilmeye başlanır. 1. Ev güçlüyse irade ve akılla 9. Eve şans taşınabilir. 1 ve 5. in getirileri eylem yüklüdür ve çaba vardır. 9. Evde çaba yoktur, kendiliğinden gelir. Ne ekersen biçtiğin yer 9’dur.ŞANS ÜÇGENİ 1-5-9- 9. ev büyüklerdir; özellikle babadır. Baba ve büyüklerinden şanslıysan seni doğru yönlendireceklerdir bu sayede önün açılır, aslında babasının çocuğa kendi işini devretmesi bir şanstır. Baba yılların emeğini ve birikimini , tanınmışlığını birine hazır bırakıyor. Baba desteği çok önemlidir. Ünlü markaların başına geçen çocuklar buna örnektir. Babalarının yıllarca çalışarak elde ettiği başarı çocuğun 9. Evi güçlüyse ona aktarılır. 

-Karma ;  9. Ev karmik geçmiştir.  Talih oyunlarından bir biletle kazanılan büyük parada , spekülasyon evi 5 kadar, 9. Ev açık olmalıdır. Etrafınızda “ballı” tabir ettiğiniz bir sürü arkadaşınız, tanıdığınız vardır mutlaka. İşte onların  karmik anlamda 9’ları güçlüdür.

-Şans değişken midir ?: 9. Evin gezegen daşaları kötücül veya iyicil olsun şansın akışını olumlu veya olumsuz değiştirir. Örneğin 9. Evin yöneticisi Venüs olsun, iyicil bir evde daşası son derece şanslı olaylar verir. Atma karaka -AK gezegen nihayi kararı veren tek gezegendir. AK- Venüs ile yerleşimi olumsuz ise durum terse çevrilebilir. AK geri gidiyorsa veya sabit navamsada ise kişinin alın yazısı sabittir, değiştirilemez, değilse majör değişiklikler yapılabilir. Küçük analizler:

Angelina Jolie  Ay’ın nakşatra dispozitörü Jüpiter ve şans evinde 9. ev’de Ay-Mars birleşiminde. Mars dışında 9. Ev 2 iyicille oldukça güçlü; 1. Evde iyicil Venüs, kişinin fiziği ile şansına gelen etkiyi dış görünüşle destekliyor. 9’daki Mars , daşalarında aktif olduğunda şansı problemli olacaktır, özellikle mahkemelerden terse çevirecektir.  5. Evdeki kötücül Rahu evlilik mutluluğunu ve 9u bozmakta.  


Navamsa: Rasi 9un yöneticisi Jüpiter 7. Evde kovada köşede olumlu, Venüs yine yükselende. Nakşatra yöneticisi Merkür navamsada çok güçlü ve AK gezegen olarak, kişinin oyuncu olarak doğması kadersel olduğunu ruhun sadece bunun için çabaladığını göstermekte. Geri giden AK Merkür, bu yaşamı sadece oyunculuğa odaklıyor. AK raside 12. Evin de yöneticisi; yüksek rakamlı bağışları Merkür’ü iyileştiriyor.

Sonuç: şanslı diyebiliriz.Bay YKişi son derece ruhsal ve yaradan konularında idrakli bir kişi.  9.evin yöneticisi 3. Evde; şans %50 indirgenmiş. Kişinin şansı için mücadele etmesi şart. Tepeden inen fırsatlara çok açık değil. Malefik Güneş 3. Evde mücadele için iyi. 1. Evde akıl karışıklığı getiren Rahu, Başak’ta olması bazen iyicil olabilir. Fakat uzun vadeli planlarda kişi çabuk pes ediyor ve çabuk bırakıyor. 1’in yöneticisi Merkür, 4. Evde MKS  , marana , ölü pozisyonda, Merkür aynı zamanda da Ay’ın nakşatra yöneticisi; kişi evinde mutsuz bu yüzden evinden uzaklarda olmayı tercih ediyor.  12deki 9u Rahu 9u direkt bozuyor. İleriki yıllarda Rahu daşa sorunlu olacak. 5. Evden hiçbir destek yok. Merkür navamsada koçta debil Satürn ile kalitesi aşağı çekiliyor.

Sonuç: pek şanslı diyemeyiz.Loto Talihlisi
Para konusundaki şans sadece 9. Ev değildir. 5-8-2-11. Evlerle ilgilidir. Bunlar güçlü olduktan sonra eğer şans faktörü   yüksek ise kişi loto-piyango  tarzı oyunlardan yüksek gelir elde edebilir. Harita sahibi 9.evde güçlü Venüs, Merkür ve Güneş’le,  Venüs-Merkür Raja Yoga yapıyor, 5.evdeki Jüpiter şans oyunlarına için teşvik hissi yaratıyor,  ayrıca Hora Lagnanın da lordu, gidip biletler  alacak motivasyonu güçlü. Kazançlar evi 11’in yöneticisi Ay 4. Evde Yay’da güçlü digbala. 8. Ev de çok güçlü bir Mars’a sahip.Loto kazandığı tarih 25 Mart 1994 daşasıAshtottari Dasa (controversial nakshatra dasa): Ven MD:  1986-09-09  -  2007-09-09

  Merc AD:  1992-04-26  -  1995-08-19

   Ven PD:  1993-07-31  -  1994-03-25ŞANS HARİTAYA EKLENEBİLİR Mİ?

Bazı haritalar buna sahiptir, bazıları değildir. Nasıl oluyor demeyim şans istenmez mi? Ama bilinçaltı seviyede şansı isteyen veya red eden tek gezegen Atma karakadır. Bazı zorluklardan sonra gelişmeye müsait ruhların haritalarında olan bir torpildir.  Yukarıda AK gezegenin gücünü belirtmiştim. Eğer AK geri gidiyorsa veya sabit navamsada ise kişinin alın yazısı sabittir, değiştirilemez, fakat 5. Evi güçlüyse  doğal taş ve mantralar yarar getiririr. 9’un olumsuz etkisi indirgenebilir.   

MALEFİKLER 9. EVDE

9. evde SATÜRN: En problematik şans blokajı 9. Evde Satürn yerleştiyse oluşur. Zihinsel seviyede üzüntü sorunları verir. Kişinin kalp gözü açılması uzun yıllar deneyimlerle acılarla oluşur. Kişinin birini kalpten sevmesi de zordur. Geçmiş yaşamlarda birine problem verdin o yüzden Satürn şimdi 9’a yerleşmiştir. Kişi kendine problematik kişileri çekebilir ve onların acıları yüzünden üzülür. Bunu sen de yaşayarak üzmemeyi öğreneceksin. Satürn 9’da inanç eksikliği görülebilir.  Satürn 9. Ev insanı genel olarak soğuk mizaçlı olmaya eğilimlidir, arkadaşları arasında sıcak davransa bile iç dünyası soğuktur ve bunu açıklamaz inkar da eder. Güneş marana değilse Yakut önerilebilir. Anne desteği alabileceği bazı Ay mantraları olabilir.
      

9. evde MARS: Satürn ve Güneş’a göre Mars 9’da rahat bir yerleşimdir. Mars artık 9. Evden 10. Eve doğru harekettir ve 10’da ideal enerjideki digbala olmaya hazırlanmaktadır. Ama huzurlu bir pozisyon diyemeyiz çünkü bir eylem, hareket hayatında hep vardır. Kişi kendini sürekli mücadele edeceği konularda bulur, her konuda neredeyse savunma hissi içindedir. Ben bu konuma “JanDark” konumu diyorum. Cesurca savaşan tiplerdir. Fazla savaş yüzünden bazen gereksiz çaba da yüksektir. İnsanları korumaya çalışır. İçine girdiği olaylar yüzünden de başı dertten pek kurtulmaz, bu yüzden şansı inişli çıkışlıdır.  Cellali savunan avukatlar için iyi bir yerleşimdir. Mars 9’a ataların savaş içinde olmasından dolayı yerleşir. Bütün bunlar içteki kızgınlıktır, muhtemelen de babasının öfkesini taşıyordur ve bu içsel savaşı bitirebilirse yaradan enerjisiyle karşılabilir, aksi halde savaş içinde bu hayatı biter gider. 

9. evde RAHU: Kişi yeteneklerini sergilese de hayalet gibi farkedilmez, büyük çaba vardır, yüksek eğitim sorunludur, baba desteği az olabilir.  Kişinin en büyük düşmanı “acabalar ve belirsizliklerdir. “   Kişinin kendi değerini anlaması uzun vakit alır.    Harita izin veriyorsa çözüm için yükselen burç sıcaksa  sarı safir , yükselen burç serin bir burç ise sarı topaz önerilebilir . Ayrıca Guru’yu ve Güneş’i güçlendirmek çok iyidir.  Sudarshan Çakra çok iyidir.   Bu da ancak belli gezegen dönemleri daşalarında gerçekleşir, hemen olmaz. Çünkü Rahu 9’da deneyim getirmek zorundadır. Kişinin  44 yaşından sonra şansını değiştirebilecek olaylarla karşılaşması daha kolaylaşır.  Jüpiter zayıf ise öncesinde zordur, güçlü ise 32’den sonra da bazı gelişmeler olabilir. Fakat dikkat edilmesi gereken 44’e kadar engellenmiş eylemlerdir.


9.evde GÜNEŞ: Şansı bloke etmez, ego sorunları getirir. Ego sorunlarının dozajına göre harita şekillenir. “Ben haklıyım” cümlesi çok kullanılır. Sorunlar Atma seviyesindedir. AK malefik veya Güneş ise kişi kendinde sorunu olduğunu kabul etmez, bu durumda hayat olayları onları çözer. Haritanın AK gezegenine başvurulur. Ateş burçlarında  Güneş 9. Evde en fazla ego sorunu verirken, Su burçları ve özellikle Balık’taki Güneş denizin altından seyrettiği için serindir ve en az sorunu getirir.

9. Eve bir Jüpiter görünümü malefik etkileri gerçekten çok aza indirger. Özellikle orta yaşlardan itibaren kişi büyük değişime girer.
OKUYUCU MEKTUBU

“Merhaba son yazdığınız şans ile ilgili yazınız ilgimi çekti şans haritadaki gezegenlere bakıp desteklenebilir sanıyorum ya da alın yazısı hicbir şey yapılamaz. Haritayı inceleyerek şansı destekleyecek önerilerde de bulunuyorsunuz öyleyse. Bu öneriler nelerdir tas vb seyler mı? 
Kendi doğum tarihi belirsiz olan bayan okuyucum eşi ve çocuğunun haritasını soruyor.


çocuk Çocuğunuzun yükselen burcunun Terazi olduğunu görüyoruz, 23 derecede olan yükselen duygusal konuların yaşamda çok fazla önemini göstermekte. Haritanın şans talih göstergesi genel olarak olumlu görünüyor,   çocuğunuz doğumuyla babasının şansını da %50 arttırırken , babaya Mars etkisi yüklenmiştir.  Baba göstergesi 9. Evdir burada bulunan Mars çocuğun babasından kopyaladığı duygularıyla yaşama mücadele edilmesi gereken bir savaş alanı gibi bakmasına ve annesini de zedelemeye yöneleceğini belirtebilir. 7. Evdeki Jüpiter oldukça olumludur.   Çocuğun doğumu ile babanın yaşamı büyük değişikliğe girmiştir. Çocuğunuzun Mars  dönemlerinde baba fazla efor sarfedecektir, mücadelesi artacaktır.  


2014 sonlarına kadar çocuk yaşlarının getirdiği haylazlıklara dikkat edilmelidir.
Terazi yöneticisi Venüs 10. eve giderek Güneş ile birleşmiş kişiyi topluma faydalı bir kişi olarak büyütecek imkanlar verir. Aya göre 10. Evin yönetici Jüpiter Koç burcunda yabancı memleketlerden özelikle başkentleri büyük olan uluslardan büyük gelirler ve iş imkanları tanırken bu kişi yurt dışına yerleşebilir mi diye sorarsak? Evet diyebilirim; 4.  evin lordu 12. evdedir ve badakeş gezegen Güneş Rahu’dan drişti  almaktadır.    

Beden koruması için yakut ,büyüdüğünde genel talih göstergesi olarak zümrüt  kullanabilir. İkisi aynı anda takılmaz.


Eşiniz için verdiğiniz doğum saati doğru ise Yükselen burcunun Yengeç olduğunu görüyoruz. Yükselende oturan yogakaraka  gezegen Mars, kral yogası yapmış durumda.  Başarıya odaklıyor kişiyi.  
Ama  1-5-9 hattını incelediğimizde 1de malefik 9da malefik etkidedir. 5. Evde de Güneş malefik etkide yoğun bir malefik üçgeni barındırıyor. Şansın güçlendirilmesi uygun olur.  Şu anki Merkür daşanın da güçlülük için rajaları zayıf kalıyor. Gerçek bir sarı safiri altın montür bir yüzükle bir perşembe günü takmasını önerebilirim. 

Jüpiter'in önündeki 3 malefik Mars, Satürn ve Rahu  gerçek bir sarı safirin size gelmesi için zorlanmaları ve sizin büyük çabalarınızı göstermekte, bunun için mutlaka kefaret yapılmalıdır. Jüpiter'in Atma Karaka olmaması avantaj fakat retro olması 3 büyük hayat çabasını, 3 büyükten el alınmasını veya 3 büyükten dua alınmasını tavsiye ediyor. 

Eğer babanın babası yaşamda ise sorunu çözecek anahtar onda demektir. Babanın babasının veya daha eskilerden birinin yaşamındaki  sorunları şu an babayı etkilemektedir. Ödenmeyen bir kefaret söz konusudur. Eşinize baba tarafı adına açılacak bir "aile dizimi " faydalı olabilir.

Şu an eşiniz Vimsottari Dasa:

 Merc MD:  2002-12-12  -  2019-12-13
  Rah AD:  2012-06-09  -  2014-12-28

Taş alırken Rahu ara dönemleri taşın kalitesini düşüreceğinden çok iyi araştırma yapmalısınız. Şu an 2015’e kadar Merkür-Rahu etkisindendir, muhtemelen yüzüğü takmama eğilimde bile olabilir. 


Özellikle eşiniz 2019’da gireceği Ketu daşa’da takmış olursa sarı safir ile sorunlarla mücadele etmede başarılı olur. Eşinizin Ketu daşası ruhsal yükseliş için çok olumludur. 

Vimsottari Dasa:

 Maha Dasas:

 Jup:  1967-12-13  -  1983-12-13
 Sat:  1983-12-13  -  2002-12-12
 Merc:  2002-12-12  -  2019-12-13
 Ket:  2019-12-13  -  2026-12-12
 Ven:  2026-12-12  -  2046-12-12
 Sun:  2046-12-12  -  2052-12-12
 Moon:  2052-12-12  -  2062-12-12
 Mars:  2062-12-12  -  2069-12-12
 Rah:  2069-12-12  -  2087-12-12Ailenize ve size esenlikle günler diliyorum

NAMASTE  
 

:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

DAŞALAR