JÜPİTER SARI SAFİR TOPAZ

Jüpiter taşı olan sarı safir - topaz şans vermesi bolluk bereket açılımı için ideal taşlardan biridir, günü perşembedir, satın almak takmak için özellikle perşembeyi seçmelisiniz. Ve en önemlisi ısıtılmış renklendirilmiş taşlardan uzak durun. Güvendiğiniz kaynaklardan edinin.
Özellikle 9. evinizde zedelemiş Rahu etkisine sahipseniz bu taş Rahu'yu bloke eder. Jüpiter-Rahu birleşimi için de harşta kontrol edilerek bu taş uygun parmağa takılabilir. Jüpiter 2'den fazla malefik (Mars-Satürn-Rahu-Güneş) gezegenden etki alıyorsa yine takılabilir.


Jüpiter vedik astrolojide paranın göstergesidir ; karakasıdır denir. Olumlu bir Jüpiter yazma ve edebiyat gücü de verir, yabancı dillere yetenekli kişilerin Jüpiter'i çok güçlüdür.

Yay ve Balık burcunu yöneten Jüpiter 1. evde en yüksek potansta çalışır bu duruma da digbala diyoruz. 3. evde zorlama verir çünkü etkisi ölmüştür.
Jüpiter'iniz 1-9-12. evlerde , Balık, Yay, Yengeç'te iyi etki verecektir.
3. evde ve Oğlak'ta ise veya geri gidiyorsa remedy (tedavi) edilmelidirTAŞ SEÇERKEN BİR ÖRNEK ANALİZ

Buradaki örnekteki kişiye zümrüt ve pırlanta birlikte kullanılan bir yüzük önerilmiştir. Başak yükselen için Merkür, 1. ev genel beden sağlığı ve akıl, 10. ev karma yoga ve kariyer geliştiricidir. Pırlanta Venüs’ün uğurlu taşıdır. Venüs, Başak yükselen için 2. ve 9. evleri yönetir ve olumludur. 1 ve 9. evlerin sahipleri Merkür ve Venüs harita sahibinin 5. Evinde Raja
 etkisi vermiştir; kişinin söz sahibi ve otoriter olmasını sağlamakta, önünü açmaktadır.

Önerilen yüzük 18 ayar altından oluşan 1 adet kare biçimli zümrüt ve 8 adet pırlantayla 9 sayısına tamamlanarak tam raja yapılmakta sağ el sağ yüzük parmağına takılmalıdır.

Bu kişiye ikinci alternatif olarak sarı topazlı pırlantalı yüzük önerilmiştir. Sarı topaz 9. evdeki Jüpiter-Rahu raja yogayı tetiklemektedir ve Rahu'nun olumsuz etkisini de haritadan kesmektedir. Kişi iki yüzük arasında tercih yaparak hedefleri doğrultusunda kariyeri gereği 12 karat sarı topazlı-pırlantalı yüzüğü tercih etmiştir.

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017