AY BURCU 12 ASLAN-BAŞAK UTTARA PHALGUNİ                                                                               12  / 27

  26°40' ASLAN - 10° BAŞAK BURCU UTTARA PHALGUNİ nakşatrasıdır.
UttaraPhalguni nakşatrası, yöneticilerin ve patronların yıldız menzilidir, Güneş krallarından biri olan Aryaman tarafından yönetilir, Aryaman Güneş gücüne sahip kudretli bir kişiliktir.  Rig v edalarda anlatılan 7  Aditya, yöneticiden biridir. Aryamanın diğer kral dostları;  Mitra, Bhaga, Amsa, Daksa, Indra ve  Varuna’ dır. Bu kişilikler de burçlarımız üzerinde bazı etkilere sahiptir. Örneğin   Bhaga ve Aryaman birbirine daha yakın dostlardır. Bu kişilikler her haritada bir yerde otururlar ve yaşamsal güçleri yönetirler.  Bhaga,  ışık elçisidir ve hazineleri yönetir, fakirleri kollar, zenginlere adalet dağıtır. Aryaman ise yönetmeyi çok sever,  aile mutluluğuna da çok önem verir.

UttaraPhalguni, batı astrolojisinde Denebola  takım yıldızıdır. Vedikte 26°40' Aslan - 10° Başak, Batı astrolojisinde 22°40' Başak- 6° Terazi dereceleri arasında yer alır. 

Eğer Uttara Phalguni’de bir gezegeniniz var ise çok güçlü bir lider, bir kişilik göstergesidir, bu gezegen hangi evinizi yönetiyor? İşte  o konuda kral gücüne sahiplik oluşur,  o alanda size güç tahsil edildiğini gösterir.

  
Düşüncelerinizin ve fikirlerinizin oluşumu çok süratlidir.  

Güç olduğu yerde mutlaka karşıt bir enerji ve çekişme de vardır. Olumlu gücün diğer yönü olan karanlık güçler de nakşatrayı zorlayacaktır.  Güneş’in yöneticiliği zararlı kibir ve ego getirme tehlikesidir. Denebola enerjisi  size çarpabilir,  birlik enerjisi gereğini unutmayın. Ortak projeler  verimlidir. Bir elin nesi var iki elin sesi var. Kibriniz yüksek ise Aryaman cezalandırır.

Aryaman evlilikleri , ortaklıkları korumada özel görevlidir.  
Arkadaşlar el ele birlikte başarılı işler başarabilirler.

Aile birliğiniz önemlidir.   


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR