AY BURCU 21 YAY-OĞLAK UTTARASHADDA21 /27

26°40' YAY - 10° OĞLAK UTTARA SHADDA  nakşatrasıdır.

Uttara –isimliler kutup yıldızları değerinde bir nakşatradır.  Nakşatralar  Burçlarla sınırlı değildir. Her nakşatra 13 derece 20 dakikadan oluşur. Bir burç ise 30 derecedir. 

Vedik astroloji’de rişilerin dediğine göre burçlardan ziyade nakşatralar bizi kontrol eder. Nakşatralar Güneş sisteminin gezegenlerin de üzerinde yer alır ve sabit yıldızlar olarak bilinen parlak yıldızlar kuşağındadırlar.

UttaraShadda, Lir takım yldızının alt tarafında kalır. Yay takım yıldızındadır. 


Liderlik kapasitesi, politik başarı, müzik kabiliyeti ihsan eder. Zamanı çok iyi kullanan, evrensel prensiplere uyan, karmik geleceğini ve doğru davranışa çok değer veren, çok dikkatli kişilerin yıldızıdır. Simgesi bir  fildişidir. Bütün evrensel yasaları kontrol eden Elçiler tarafından kontrol altındadır. Toplum için çalışırlar, inatçı ve atiktirler, duygusal yaşamlarına odaklı değillerdir ve kolay kolay evlilikle bağ kuramazlar.
   
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR