GANEŞA KETU BLOKAJI
GANEŞA ÇALIŞMALARI

Sevgili Dostlar, Bütün sıkıntılar, tıkanıkların açılması için katılanlar bulunduğu yerden GANEŞA   başlangıç çalışmasına katılmıştı, pek çok geri dönüşleriniz olumlu oldu.  


 ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEK İSTEYENLER İÇİN ...Çalışmanın esası ; Sanskrit GAM bijası üzerinde çalışmaktır.

Nasıl yapacaksın?:

1. BÖLÜM

GAM kelimesi kısa vuruşlarla 108 ve katları şeklinde tekrar edilir. Gözler kapalıdır. Uygun saat genelde sabah Güneş doğmadandır, Gece genel olarak çoğu mantra tavsiye edilmez. Gece Satürn hakimiyetindedir.

Güneş doğuşunu yakalayamazsan gün içinde kısa bir zaman yakalayın.

Bu çalışma eğer 108 tane yapılıyorsa 2 dakikayı geçmeyen bir süredir bu yüzden yapılması çok kolaydır. Çalışan arkadaşlar da işlerine gitmeden önce kolaylıkla uygulayabilirler.
Çalışmaya yeni başlıyorsan 108in katlarını zaman içinde arttırarak ilerle.

Gam(गं) Gam(गं) Gam(गं) Gam(गं) Gam(गं) Gam(गं ) Gam(गं) Gam(गं) Gam(गं) Gam (गं) Gam(गं) Gam(गं) ...2. BÖLÜM

Gözler kapalı yapılan sesli mantradan sonra bu kelime üzerine sessiz 10 dakika meditasyon yapmak ve çalışmadan öyle kalkmak esastır. Çalışma bitmeden gözlerini açma ve yerinden kalkma.
kök mantra olan bija GAM(गं) ÇOK GÜÇLÜDÜR.

Sanskrit hecenin üstünde bir nokta vardır , işte bu nokta mutsuzluğun üstesinden gelmeyi sağlar. Sesler ve kısa duruşlar mantranın gücünü yükseltir. Kısa vuruşlar oluşacak şeklinde gam gam gam ... 108 adet ve katları şeklinde tekrarlanabilir.

5 yıldır Hindistan'dan bizzat gurusundan mantra şanstra dersi alıyorum, bu konuda çok titizim, uzun mantralar da var fakat vuruşların yanlış okunması ihtimaliyle şu an önermiyorum, internetteki her videoya lütfen fazla rağbet etmeyiniz.

Ganeşa Çaturti Nedir?
Bu yıl 19 Eylül 2012'de tüm dünyada kutlandı


Ay takvimini takip eden Vedik astrolojiye göre oldukça özel bir güne yaklaşıyoruz.  Vedik kültürde Ganeşa oldukça önemli bir şahsiyettir. Bu aylarda doğmuştur.  

   Bunun ismi “Ganeşa Çaturti” , Ganeşa’nın doğum günüdür. Ağustos sonu veya Eylül’deki yeniayın 4 gün sonrasına denk gelir.   Çaturti  oluşumunu  Merkür yönetir.  Bu da materyal ilerleme ve isteklerin oluşumu için özel bir gündür . Özellikle sıkışıklıkların açılması, tıkanıklıkların giderilmesi için bu günün sorumlu enerjisi  GANEŞA’dır.  Ganeşa Fil kafalıdır ve vücudu insandır . Ganeşa , Şiva’nın oğludur. Özel güçleri vardır.  Bunlardan biri de tıkanıklıkları açmasıdır.


Parvati ve Şiva karı-koca idiler . Parvati bir süre eşiden ayrı kaldı, bu arada hamileydi ve bir oğlan çocuğu dünyaya getirdi. Adını Ganeşa koydu. Şiva’nın bundan haberi  yoktu. Parvati bir gün ormanda ırmakta yıkandıktan sonra eve döndü,  ıslak ve çıplaktı , birden kapı çaldı ve oğlu Ganeşa, annesini bu yabancı erkekten korumak için gelen kişiye ahkam kesti. Şiva böylesi bir tepkiye çok kızdı zira bu ukala çocuk da kimdi? Kimse Şivaya başkaldıramaz O evrenimizin nihayi yok oluşunu  bir iki sert figürüyle bile gerçekleştirebilir.  Bir kılıç darbesiyle çocuğun kafasını kesti kopardı. Çok kısa bir anda gelişiveren bu olayda Parvati küplere bindi ve Şiva’ya “ sen ne yaptın? Oğlunu öldürdün bana onu geri getir” dedi.
Şiva için ölüm kadar yeniden yaşamı oluşturmak an meselesidir. O ölümün efendisidir. Bütün yamalar ve zebaniler ondan korkarlar, ölüm zehrini içer ve boğazında hapsederek ölümü engeller. 

Şiva, oğlunu öldürdüğünü öğrenince çok pişman oldu ve aşırı üzüldü. Bu aşamada başka yapacağı bir şey yoktu. Çocuğun kafası gitmişti ve yaşam pınarı da. Hemen ormana doğru koştu ve önüne ilk çıkan hayvanın kafasını keserek oğlunun bedenine  koydu. Yaşam suyunu içirerek oğlunu yaşama geri getirdi. Kafasını kestiği hayvan bir fildi. Bu yüzden de Ganeşa’nın kafası fil vücudu insan vücuduna sahiptir.Vedik astrolojide Ketu (Güney Düğüm) nereye yerleşirse haritalarımızı tıkar, Ketu bir kader düğümüdür ve kafası yoktur. Ketu blokajını sadece Ganeşa açabilir. Ketu haritada güçlüyse kişiye vedik astrolojide ilerleme fırsatı getirir. Bu yüzden astrologların Ganeşa uyumlaması yapması özellikle tavsiye edilmektedir.


Doğum haritasında Mars güçlü ise ateş seromonisi denilen pujayı kişinin kendisi yapabilir bu enerjiye sahiptir, doğuştan gelen Tanrısal bir eldir.  Navamsamda 9. Evde yücelmiş olumlu bir Mars’a sahibim. Bu da bir çeşit pandit yogadır.   

Siz de kendi mekanınızda yaşamınızda tıkalı olan alanları bir kağıda yazın ve Ganeşa’yı düşünerek BİJA mantra ile meditasyon yapabilirsiniz.   

Tüm yaşam alanlarınızın açılması dileklerimle


GANESHA” NIN ANLAMI

G - Ganapati (Rab’bın bir uzantısı)
A - Alampata (Sonsuz olan)
N - Nideeshwaram (En zengin)
E - Eshanputra (Şiva’nın oğlu)
S - Siddhidata (Başarı veren)
✪ H - Harida (Altın renginde)
✪ A - Avighna (Bütün sıkıntıları yok eden ve tıkanıklıkları açan)Sevgimle  NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR