JÜPİTER GERİLEMESİGERİ GİDEN JÜPİTER ETKİLEŞİMİ

89.YIL SATÜRN DÖNGÜSÜ
VE
2013 YILAN YOGASI

Doğum verileri aşağıda belirttiğim zamanlamasıyla 4 Ekim 2012 , 15:41:54 İstanbul  saatinde Boğa burcunda, pek de rahatsız olduğu bir yerde Jüpiter geri harekete başladı. Bugün Perşembe gününe denk geldi, vara lordu Jüpiter,  genel sağlığımız açısından da önemli veriler taşıyor.


 Yay’ı yönettiğini düşündüğümüzde kendine göre 6. Evde Ketu ile birleşimde, Balık burcunu yönettiğini düşündüğümüzde kendine göre 3. Evde MKS, marana karaka stahana dediğimiz  kendini ölü hissettiği pozisyonda geri gitmeye başladı. Fakat MKS gezegen geri giderse kendini kurtarma olasılığı doğar ve 6. Evdeki düşmanlık evinde farklı anlamda çalışmaya başlar.

Benefik gezegen faydalıdır, zararlı denilen dusthana evde kötüdür ama geri gittiğinde tersi olur ve düzelir. Bunlar genel vedik kurallardır.

Jüpiter kim gibi çalışacaktır?

Şu an Jüpiter dişi burç olan Boğa’da olduğuna göre, erkek burcun yöneticisi olarak çalışacaktır, bu durumda Yay burcuyla ilgili konular daha fazla gündeme gelir. 


Bu sefer ateş enerjisinde olan Jüpiter geri gittiği dönemde Boğa'da toprak burcunda içimizdeki kahramanı tetikleyecek olaylarla bizi karşılaştırabilir. 

Jüpiter Navamsa haritasında da Yengeç burcunda gerilediği görünüyor. Jüpiter Yengeç burcunda yücelir. Geri hareket genelde yararlı olarak çalışacaktır.

Jüpiter gerilediği için Boğa’da yüzünü Koç’a doğru çevirmiş ve Koç burcuna gitmeye çalışıyor, enerjisini oraya doğru yönlendirmeye çalışıyor. 

Özellikle Jüpiter’in Boğa burcuna girdiği 17 Mayıs 2012’den sonra ters giden konularınızın düzelmesi söz konusudur. Hukuk konusunda revizyon ve kişisel adaletin savunulması, barışçıl konularda çalışmaların artması, turizm sektöründe gelişmeler, yurtdışı ticaretin gelişmesi, uzak memleketlerin ön plana gelmesi, üniversite ve yüksek eğitimde yeni tasarılar, yabancı felsefelerle ilgili ilginin artması, uluslararası barışın sağlanması, sağlık dünyasında bazı buluşların olması sevindirirken yeni virüslerin ve zararlı hastalıkların ortaya çıkması bize üzebilir. Navamsaya bakarsak özellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı önlem alınmalıdır. Yıl sonuna kadar Ketu yüzünden akciğer hastalıklarında astım ve nefes darlığı artışı, gaz zehirlenmeleri, karaciğer sağlığımıza bu aylarda daha çok dikkat etmeliyiz. Özellikle pis sulardan sarılık bulaşma riski fazladır. Toprak burcunda gerileyen Jüpiter,  yer altı hareketlenmesinde de artış tetikleyebilir. Ünlü pandit Raman'ın nakşatralar ve depremle ilgili çalışmaları vardır fakat işin içindeki tam sırları halkla paylaşmamıştır.

Jüpiter neredeyse burcun sonuna yaklaştığında 22 derecede yani 4. Pada’da geri gitmeye başladı, bu durumda yabancı ülkelerle olan ilişkiler daha fazla gündemdedir. Yabancı memleketlerden kazanç önemlidir fakat ilk başta zorlanma verir. 3. Padaya , 12 Kasım’da geri düşüyor. 3. Padada Jüpiter hayli materyalisttir. Kural tanımaz. Ekonomik pahalılık artabilir. Kazançlarımızda zorlanma verebilir. 2. Padaya geri düştüğünde rahatlar, doğru ve yanlışı ayırt etmemizi kolaylaştırır, denge verebilir. 1. Padaya 2013 başında geri düştüğünde içimizdeki gerçek lideri daha rahat ortaya çıkartabilir.30 Ocak 2013’e kadar geri gidecek olan Jüpiter’in olumlu etkisini hissedebilmemiz için Ketu’dan ayrılması da kaçınılmaz.   Bu da 23 Aralık 2012’den sonrasını gösteriyor.
Natal Chart

Date:          October 4, 2012
Time:          15:41:54
Time Zone:     3:00:00 (East of GMT)
Place:         28 E 57' 00", 41 N 01' 00"
               Istanbul, Turkey
Altitude:      0.00 meters

Lunar Yr-Mo:   Nandana - Nija Bhadrapada
Tithi:         Krishna Panchami (Ju) (93.71% left)
Vedic Weekday: Thursday (Ju)
Nakshatra:     Krittika (Su) (26.89% left)
Yoga:          Siddhi (Ma) (69.45% left)
Karana:        Kaulava (Ma) (87.41% left)
Hora Lord:     Mars (5 min sign: Ge)
Mahakala Hora: Mars (5 min sign: Ge)
Kaala Lord:    Rahu (Mahakala: Sun)

Sunrise:       7:04:13
Sunset:        18:40:44
Janma Ghatis:  21.5700

Ayanamsa:      24-02-07.00
Sidereal Time: 15:32:08


Türkiye açısından kısa bir değerlendirme yaparsak Jüpiter Kalasarpa Yılan Yogası aksında geri gitmeye başladı, temsili Ulusal haritamıza göre burası 12. Eve denk geliyor.
Vedik astrolojinin ince detayları olan yogalardan özellikle  Yılan yogası-Kalasarpanın 2012’de oluşumunu ilk defa 2 Haziran tarihli “TUTULMAYA AZ KALDI YILAN SOKTU” başlıklı yazımda belirtmiştim. 

http://vedikastroloji.blogspot.com/2012/06/ay-tutulmasi-4-haziran-2012.html

21 Mayıs’ta önce Boğa’daki sıkışık etkideki Güneş tutulması, ardından Akrep burcunda gerçekleşen Ay tutulması ve üstüne yılan yogasının Kasım’a kadar devam etmesi yüzünden gökyüzü etkileşimlerinin etkisini hala sertliğini korumakta.
Doğum - ölüm zinciri üstünde enerjisel bir baskı var. Yaz aylarında kürtaj konusu üzerinde tartışmalar gündeme damgasını vurdu , son aylarda  ise terör çok üzdü.   Çok evladımız vatanımız uğruna şehit oldu.    Tüm kayıplarımızın ruhları şad olsun. 

Tutulmalar her yıl oluyor ama bu yılın diğerlerinden farkı nedir? Türkiye Cumhuriyetinin temsili doğum tarihi olan 29 Ekim 1923 baz alınmış gökyüzü konumlarına bakacak olduğumuzda 89. Yıldönümümüze yaklaşmaktayız.

Şu an transit Satürn, 28,5 yıllık döngüsünü tamamlamış kendi doğum Satürn’ü üzerindedir. Satürn kendi geçişlerinde önemli dersleri ve yaralanmaları gösterir.  Satürn 29 yılda bir kendi döngüsü üzerinden geçmektedir. Bu yılki geçişi 3. döngüsüdür. Üç büyük majör döngüsünü bitirmiştir.  3 sayısı guna çakrada Jüpiter ile ilgilidir. 4. Döngü Rahu’nun sayısıdır. Bu önemli bir evredir. 

Hergün bir sürü tatsız oluyor,   çeşitli şirketler açıldı kapandı, bir sürü kriz geçirdik.
Satürn, ders veren öğretmen değildir. Bu cümle gurum tarafından çok büyük yanlış tanımlama olarak gösterilmektedir. Tek öğretmen Jüpiter’dir. Satürn üzüntü ve keder vericidir.  29 yıl boyunca birçok şey yaparsın ama bu dönemde olumsuz ne ektiysen onlardan kopmak zorundasın, seni zoraki temizliğe zorlar. Örneğin yedin içtin eğlendin 29 yılda epey bir kilo aldın, artık bedeninde ağrılar oluşmaya başlayacak ve sen eninde sonunda hastalanacaksın ,

29.yıl bittiğinde bunlardan kurtulmak zorundasın başka şansın yok. Yaşamda kalman için yağlardan kurtulmalısın yoksa diğer geçişinde artık ölüme bile gidebilirsin.
Satürn, sorunlara sert yaklaşır ve her 29 yılda bir sorunlar üzerinde mecburen düşünmemizi sağlar.

İşte ülkeler de kendilerine bakmalı, ne yaptın? Sana uymayanları seni hasta eden herşeyi Satürn acı içinde alacaktır. Uzun senelerin birikimi temizlenmektedir. 89. Yıl , 3 tane 29 yılın toplam sorunları hakkında derin düşünmeye davet eder.  Bu dönem 89 yılın temizliği şeklinde gündeme gelecektir.   

TC Satürn vedikte Terazi’dedir ,  vedik kurallarına göre Akrep, Oğlak, Kova ve Aslan burçları çok önemlidir.   Güvenlik açıkları yenilenmeli, üretim konusunda yenilikler sağlanmalı, tüketimler konusunda bilinçleme  şarttır.   

Satürn ilk geçişini Eylül 1953’te başlattı ve Kasım 1955’te bitirdi.   1954’te yaz aylarında birkaç ay sürmüş olan yılan yogası TC’nin 1-7 . evlerinde yükselen burcunda oluşmuş, zararlı görünümlerin az olması, yeni bir başlangıçta olan TC . için büyük   zarar getirmemiştir.  İlk 29 yılın sorunları ilk döngüde ortaya çıkmamıştır.

2. Satürn geçişi Eylül 1982’de başlamış Eylül 1985’te bitmiştir.  Bu geçiş   zarar veren etkidedir.   Ocak 1983 uçak kazasında 46, Mart’taki grizu patlamasında 79,  ayrıca terörde 3 dış büyükelçiliğimize ölümcül saldırı dikkat çekicidir. Özellikle  Temmuz ayında oluşan yılan yogasında ki bu yoga bu sefer TC’ nin 6-12. Evlerinde meydana gelmişti; Rahu Boğa’da ve Ketu Akrep’teki bu oluşum çok güçlüdür;  ölümler açısından son derece güçlüdür.

14 Temmuz - Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği'ne,  15 Temmuz - Orly Havalimanı’na ,  27 Temmuz -   Lizbon Büyükelçiliği'mize saldırıda 4 önemli şahıs ölmüş ve 55 yaralı olmuştur.   Ayrıca 30 Ekim’de hala etkide olan yılan yogasını görüyoruz ki; Erzurum, Kars depreminde 1330 kişi ölmüştür.  2. Satürn döngüsünde son 60 yıl konu başlığındadır, terör saldırıları ve kötü yapılaşma, bazı ihmaller sorgulanmıştır.

3. Satürn geçişi son 89 yılın toplam konusudur.   Geçiş Kasım 2011’de başladı. Bu geçişteki  olaylardan biri 2012, 22 Haziran’daki Suriye’nin uçağımızı düşürmesi ve hükümetler arası oluşan gerilimdir. Olay 2 tutulma arasında ve yılan yogasında oluştu. Yoga ve tutulmalar TC’nin yine zararlı evler olan dusthana evleri 6-12. Evlerinden görünüm yapıyor. Ardından onlarca  şehidimiz, İzmir açıklarında 61 Mültecinin boğulması.

 Şu an Jüpiter gerilemektedir. 12. Evdeki geri giden Jüpiter koruma getirebilir. 

Satürn geçişi 2013’te de devam edecek ve Satürn’ün geri gittiği Şubat-Temmuz ayları içinden özellikle Mayıs ayında;  Koç-Terazi aksında çok tehlikeli bir yılan yogası daha oluşacaktır.  

Koç burcunun  yoğun Mars etkisi taşıması bu yılan yogasını çok zararlı çalıştırabilir. Koç’un saldırganlığı ve Terazi’nin  ise ekonomik dengesizliği bizi yoracak gibi görünüyor.Satürn’ünün kendi üzerinden geçtiği yıllar yatırımcıların dikkat etmesi gereken dönemlerdir. Çünkü yeniden yapılanma gerekir. Siz çok doğru olduğunu düşündüğünüz bir yatırım yapsanız bile vatan anne henüz yorgundur. Özellikle 2013'te harcama odaklı olmamalı, kaynaklarımızı korumaya gayret etmeliyiz.
Bu etkilerden korunmak adına  Yama Rudra çalışmaları engelleyici, problemleri hafifletici ideal çalışmalardır. 

İdrakimizin bol olduğu aydınlık ve esenlik dolu günler  diliyorum.

Hepiniz Hayırlara karşı olun.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR