KETU MİSTİZMİ


Bu yazımda konu başlıklarım  KADER ÇARKI KETU - GÜNEŞ - 19 SAYISI VE ATAM.

Bugün 29 Ekim 2012, Cumhuriyetimizin 89. yılını da gördük.  Atamın öngörüleri çok müthişti, neler olacağını, bizi nelerin beklediğini çok iyi sezmişti. Atamın her cümlesi yüksek bir zekanın sonucudur, birbirinden değerli mesajlar verirken Türk Ulusunun motivasyonu her daim yükseltmiştir,  89 yıl geçse bile söyledikleri hala günümüzde geçerliliğini koruyor.  

“-Birçok güçlükler ve engeller karşısında bulunduğumuzu biliyoruz. Bunların hepsini inceleme ile, gayret ve iman ile ve millet aşkının sarsılmaz kuvvetiyle birer birer çözüp sonuçlandıracağız. O millet aşkı ki, her şeye rağmen içimizde sönmez bir kuvvet, dayanıklılık ve ateş kaynağıdır.” 

Bugün Cumhuriyeti’mizin 89. Yıl dönemü; 29 Ekim 1923 20:34 Ankara’da imzalanan antlaşma Türkiye Cumhuriyetinin temsili doğum günü olabilir.  Sadece temsili diyebiliyorum zira vedik kurallara göre yıl dönümü haritası olarak bu haritayı yorumlamıyoruz. Başka teknikler kullanıyoruz.
Ay burcu, Janma Rasi İkizler, Aridra Nakşatrası
Yükselen Burç, Lagna İkizler
Atma Karaka, Ruhun Sınavı Venüs Terazi


29 EKİM 1923, ANKARA, 20:34 
Natal Chart

Date:          October 29, 1923
Time:          20:34:00
Time Zone:     2:00:00 (East of GMT)
Place:         32 E 51' 00", 39 N 56' 00"
               Ankara, Turkey
Altitude:      0.00 meters

Lunar Yr-Mo:   Rudhirodgaari - Aswayuja
Tithi:         Krishna Panchami (Ju) (44.64% left)
Vedic Weekday: Monday (Mo)
Nakshatra:     Aardra (Ra) (96.24% left)
Yoga:          Siva (Me) (52.32% left)
Karana:        Taitula (Me) (89.28% left)
Hora Lord:     Moon (5 min sign: Sc)
Mahakala Hora: Moon (5 min sign: Ar)
Kaala Lord:    Mercury (Mahakala: Mercury)

Sunrise:       6:12:58
Sunset:        16:51:24
Janma Ghatis:  35.8766

Ayanamsa:      22-47-35.37
Sidereal Time: 23:13:39Bugün aynı zamanda KOÇ BURCUNDA DOLUNAY OLUŞUYOR. Günün enerjisi HAREKETLİLİK olarak görünüyor. Vedik zodyakta Cumhuriyet’imizin kuruluş gününe dolunayın denk gelmesi, liderini anmak isteyen hareketli grupları göstermekte. Koç burcunda oluşan bu dolunay halkın tepkili tarafını ve ateş ehli  Koç burcu’nun yerinde tutulamaz enerjisini de simgelemekte.

Bu dolunay Aswini isimli nakşatrada oluşuyor. Yöneticisi Ketu olan bu yıldız “El Sharatan” takım yıldızıdır; enerjisi savaşçıdır ve aynı zamanda da mucize enerji demektir AŞWİNİ! Gerçek şifacıların, yaşamlarınca mucize yaşayanların haritalarına bakarsak bir gezegeni Aswini’dir. 

Ketu, ÖZGÜRLÜK VEREN demektir. Eğer özgürlüğünüze önem veren bir kişiyseniz Ketu’nuza bir bakalım. Aslında gerçek özgürlük burada ruhsal kavrayışın yüksekliği anlamındadır aslında. Ketu bu yüzden vedik literatürde özgürlük veren mokşa karaka olarak tanımlanır. 

Kişiyi her türlü dünyevi konudan özgürleştirerek YÜKSELİŞ sağlar. Ketu, güney kader çarkıdır ve aslen kapalı kutudur. Kapalı kutuda kalpte gizli bilgiler ruha kodlanmıştır. 

Bunlardan en gizli olanı SEVGİ’dir. KUTSAL AŞK olarak da tanımlayabileceğim bu SIRla, ancak Ketu’nun  kapısından geçtiğimizde karşılabiliriz. Gerçek sevgiyi çoğumuz tanımıyor olabilir. Ancak hissiyatla bilebiliriz, onu göremeyiz bizler. Kalp gözün açık olanlar Ketu kapısından geçmişlerdir ve O insanlar gerçek SEVGİYİ bilirler.

 Ketu, en kutsal yönümüzü gösterir. Ama dünyada doğduk ve unutturulduk. Yeniden hatırlamaya var mısın? Bu DOLUNAY yeniden hatırlamak için çok ideal enerjidedir.

Ketu sahip olduğumuz en mistik alanlarımızı simgeler. Ketu’nun yöntemleri biz Dünya insanını biraz acıtır. Mistik olana ve gizli olana geçiş asılar boyunca gizlenmişti. Ketu, çok değerli varlıklarımızı feda etmediğimiz sürece bizi kedere sürükler. Bu genelde maddi değerlerdir bazı kayıplardır. Para, sağlık en önde gelen konu başlıklarıdır. Bugünün dolunayı hepimizin haritasında Güney kader noktası KETUmuzu incelemeye çağırıyor.

KETU kadar DOLUNAY SAHİBİ Koç burcunda yücelen GÜNEŞ HAKKINDA VE 19 sayısının gizeme de değineceğim. Niye 19 ve niye GÜNEŞ?

Ketu bir iki günlük hatta birkaç yıllık  yaşam dersleri ile gelmez, o çok kalıcı olaylar verir ki hiç unutmayalım. Özellikle Ketum maha daşa dönemleri planlarını bizim için örer. Bazımız Ketu maha daşayı yaşar bazımız ise yaşamayabilir. 7 yıl süren Ketu yaşamınıza giriyorsa gerçekten evren sizi cesur bir ruha dönüştürüyor diyebilirim. 

 Şahsen güney kader düğümüm Akrep burcunda oldukça güçlü, mistik yönümün,  ruhsal gücümün hep farkındayım. Ketu dönemim mahadaşam çocuk yaşlarıma denk geldi; bir çocuğu derinden etkileyecek hüzünlü olaylar yaşadım; unutmam mümkün değil, Ketu’nun soluğu hep ensemde çünkü ben yokluğu olmayanı ve hiçbir zaman geri gelmeyeni tatdım; Anne ve babamı 5 yaşımda kaybettim, düzenim, eğitimim etkilendi çünkü ülke de değiştirdim.

Atam’ın gerçek doğum günü tam bilinmemekle birlikte uzun süredir yaptığım araştırmaların sonuna geldim sayılır. Atam bir lider ve mantık adamıdır. Arudhasında Mars hakimdir. O zekasına son derece güvenmiştir. Liderliği döneminde  son derece açık ve motive edici dilde konuşmuştur, ruhsal bir lider kimliğinde değildi,  mistik açıklamalarda bulunmamış ama pek çok mucize yaşamıştır. O’nun Ketu’su İkizler burcundaydı. Ketu İkizler burcunda zayıftır, görevi mistik yol değildir, sağlığa son derece zarar verir. 

Ketu İkizlerde doğan biri için ciğerleri çok önemlidir ve hassastır özellikle sigara ve soğuk havanın çok zararlı olduğunu simgeler. Atam’ın Güneş’i Balık’tır ve doğal 12. evin burcundadır. Sağlığı zorlar. Jüpiter debil bir Satürn ile çok yakın birliktelik içinde Aswini yıldızındadır; Jüpiter karaciğeri simgeler ve kimyasalların zararlı yanını  simgeleyen debil Satürn karaciğeri  hedef almıştır. Atam sağlığını hiçe sayarak yıllar boyunca zorlu şartlarda bedenini hırpalayarak kendi sağlığını feda ederek bizi yükseltmiştir.

Ketu bulunduğu burca göre yoğun ve açık veya zayıf ve gizli mistik etkiler verir. Atam bunca yükün altından kalkmış büyük bir liderdir. O bana göre aynı zamanda manevi bir görevliydi. Fakat Ketu yerleşimden dolayı, bu yönünü ortaya çıkartmadı hiç. 

Yaşamında mistik 19 sayısıyla ilgili pek çok olay vardır. Jüpiter’in Aswini nakşatrası bu özelliği arttırmıştır. Jüpiter haritalarımızda Rab’bın mucize enerjisinin hangi alandan geleceğini gösterir. Jüpiter’imize göre kimimiz bunun farkındayız kimimiz hiç değiliz. Rab’bim açık idraklar versin hepimize. 

Atamın Jüpiter’i Koç burcunda Aswini’de demiştim yukarıda da. Koç burcunun özelliklerine has mucizelere sahiplik, taktiklerin büyük ilhamlarını simgeler.  Sıradışı taktikler ve başarı ihsan olacaktır. Koç burcunu çoğunuz tanıyor; Mars gezegenin sahip olduğu  genel özellikler açısından burçlar içinde en korkusuzlar, savaşçı ruhlar ve mucitler  kişiler  Koç burcundan nasiplenirler. Bu kişiler zafere odaklanan kişilerdir ki , Atam’ın Mars’ı vedik haritasında Oğlak burcunda ve YÜCELİMDEdir.  Mars’ın zarar getirmeyen en ideal durumlarından biridir. Mars’ın en kararlı hali Oğlak burcundaki müthiş kontrollü enerji halinde doğmuş özel bir görevlidir. Gereksiz yere kan dökmeyen, esir aldığı düşmanlarına bile saygısını göstermiş üstün bir lider.

O yaşamı boyunca kurtuluş savaşımızda Koç burcunun içeriğine has mistik 19 sayısı ile ilgili sayısız göstergelere sahipti.

Sicil numarası; 317-8; 3+1+7+8= 19  
Doğum yılı 1881; 99x19=1881
Ölüm Yılı 1938; 102x19=1938
19 Mayıs 1919: Samsun’a ayak basması
Çanakkale Savaşın’da 19' uncu tümene komuta etmesi …

Araştırma yapanlarınız Atam’ın yaşamında daha pekçok 19 sayısını görecekler.


19 SAYISININ VEDİK ASTROLOJİDE ANLAMI NEDİR?  

1+9=10=1.

1 sayısı Vedik astrolojide GÜNEŞ  demektir. Bilincin yükselişini , bütünlüğü, birlik enerjisini ve yüce bilgiyi simgeler. Atam 19’ların mucizelerine sahipti ve başlangıçları 19 sayısına denk geliyordu, bu yüzden başlatılan her görevde kazançlara sahip oldu, sonucunda vatanın bölünmezliğini gerçekleştirdi ve BİRLİK ENERJİSİNİ getirdi. 

Dünya gezegeni,  vedik kozmolojide Mars ehlidir. Mars tarafından yönetilir. Biz aslen savaşçı bir plandayız. Bu durum naif ruhları yoruyor, egoları yüksek olanları ise besliyor. Herşey bir deneyim değil mi? Yanlış yerde miyiz peki? Hayır değiliz. 

VEDİK KOZMOLOJİDE SRİMAD BHAGAVATAM İSİMLİ KADİM KİTAPTAN ÖĞRENİYORUZ Kİ; Dünya gezegeni MUTLAKA UĞRANILAN ara bir duraktır. Bloğumda kozmoloji yazımdan diğer ara duraklara bakabilirsiniz. 

http://vedikastroloji.blogspot.com/2012/06/kozmoloji-ii-boyut-sistemleri.html

YÜKSELİŞTEKİ HER RUH DÜNYA GEZEGENİNE BEDENİYLE UĞRAMAK ZORUNDADIR. 

Vedik eskilerin ruhsal ilerleme yazıtlarında hiyerarşi böyle işlemektedir. Mars’ı da tanımak zorundayız. Bir sürü uygarlık geldi geçti, hangisi kalıcı kaldı? Mars’ın tehlikeli enerjisi bir sürü uygarlığı sonlandırdı. Yükseliş için güçlü bir Güneş gerekir. Güneş bilgiyi, korkusuzluğu ve asaleti simgeler. Kralın Güneş’i çok güçlüdür. Hepimizin güçlü bir Güneş’e ihtiyacı var. Güneş yapıcıdır yani satwik bir yapıdadır. Vedik astroloji de bize Güneş enerjisini yansıtmaktadır çünkü içinde bol ışık barındıran bilgelik vardır.  

Atam bir lider olarak doğdu, asil bir savaşçı ve ona pek çok mistik olaylar bahşedildi.  Etrafında bir sürü mucizeler gerçekleşmişti.  Çanakkale savaşında üç bulutun İngilizlerin 5000 askerlik tümenini alıp kaçırdığı tanıklar tarafından sonrasında anlatılmıştır.    


Esen kalın hep yüksek idrake doğru…

 ♥ Namaste  ♥ 

 (namaste anlamı: ellerimi SEVGİ yansıttığım kalp çakrama koyup birleştirip sizlerin içindeki kutsal yasam enerjisini eğilerek selamlıyorum demektir)NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR