KOZMİK NAKŞATRALAR


YENİAY GELMİŞ SEFALAR GETİRMİŞ
15 EKİM 2012

“KUMARİ ÇANDRA, BAKİRE BENLİĞİM, NAMASTE 


BU YAZIM 2099'A KADARKİ ÖZEL KOZMİK NAKŞATRALARI VE ÇIKIŞ KAPISI 7. EV BİLGİSİNİ İÇERMEKTE
Kumari Başak burcunun kadim ismidir, Çandra ise Ay’ın. Namaste; önünde bilgeliğine saygıyla selamlayarak  eğilmektir.

Koşturmalı bir pazartesiyi bitirdim ve akşam oldu eve girdim. Bir hafifleme hissettim ben bu saatlerde, Ay, Terazi’ye girmiş bu arada.

Şu anın nakşatrası Çitra; Ay, Terazi burcunun başlarında bir yıldız takımında demektir.

Bu hafta sonu yutub efendide bir sürü video izlemiştim, çoğunlukla kadim vedaları okuyan biri olarak kafam karışmadı değil!

Bir sürü mesaj karman çorman olmuş, kim doğru kim yanlış derken dün bir arkadaşım kendi fotoğraflarını gönderdi, fotoğraflarda yeşil hareler, enerji küreleri, bak bu falanca çalışmadan sonra..,  bu şudur derken bugünkü ana mesaj gayet anlamlı oldu Çitra’da; Yazıma başlamışken o anda kapım çaldı. Bodrum’dan gelen komşum bana “Meleklerle Yaşamak” kitabını uzattı. Gitmek istediği yere gidemeyince yolunu değiştirmiş bana uğramış. Tesadüflere hiç inanmıyorum. Enerjiyi çağırıyorum galiba ben.


MESAJ-1

ÇİTRA’NIN MESAJI;  PARLAK VE PIRILTILI OLANI ÖNÜNE SUNANDIR. 
Bugün yeniay parıl parıl parlayan bu yıldızda Çitra’da oluştu. Güneş ve Ay Başak’taydı fakat yine Çitra’nın bölgesindeydi.

Vedik astrolojin en muhteşem bilgeliği  nakşatralar içinde gizlidir sevgili okuyucum. Bu  PARLAK BİR YENİAYDIR, ÇİTRA’DIR.

Çitra, Başak sonu ile Terazi'nin orta derecelerine denk gelir. Mars yönetiminde olan Çitra ünlü, şöhretli ve şerefli olmakla ilgilidir.

Simgesi parlayan bir mücevherdir. Ay burcunuz Çitra Nakşatrasına denk gelirse fırsatları en hızlı yakalayan insanlardansınız.

En büyük parıltıya 27 nakşatrada içinde sadece ÇİTRA sahiptir. Pek çok artistin bir gezegeni Çitra ile ilişkilidir. Özellikle Ay, burada ünlenmeyi kolaylaştırır. Çitra batı astrologları tarafından Spica olarak bilinir.

Çoğunuz vedik astroloji okurken burçlarınızın değiştiğine şahit olarak şaşırdınız. İşte bu değişikliğin oluşmasında Çitra’nın= yani Spica Yıldızının rolü var.

“Hemen kısa bir teorik bilgi vereyim: vedik astrologların kullandıkları Ayanamsa denilen kaymayı hesaplatan değer Spica yıldızı baz alınarak yapılmakta. Sabit yıldızlar esas alınarak her yıl oluşan vernal ekinoksun kayma değeri yaklaşık 50 saniye. Yani Koç burcunun başlangıç noktası zodyakda baktığımızda her yıl aynı yerde olmuyor. Bu yıllar içinde ciddi sapma oluşturuyor. Hindistan’da bazı ekollerde ise Revati nakşatrası kullanılmakta bunun için de Zeta Piscium sabit yıldızını esas alıyorlar. Astroloji Hindistan’da ciddi bir bilim olarak okutulur ve devlet dairelerinde de kullanılır. Hindistan hükümeti resmi olarak ayanamsa hesaplamasında Spica yıldızını kullanmayı kabul etmiştir. Haritalarımızda hesapladığımız daşa gezegen dönemleri ayanamsanın hassas hesapları ile oluşmaktadır. Bu hesaplamalar açısında Çitra çok değerlidir.”


MESAJ-2

 BU YENİAY ZAMAN DAHA DA HIZLANIYOR… HİSSEDECEĞİZ
Şimdi bu yeniayı her evde büyük parasal zenginlik ve büyük şans gibi materyalist cümlelerle ifade etmek yüzeysel bir bakış açısında kalır. 

Başak burcu ekinlerin toplandığı alandır, ektiğini biçmek ve bereketlenmektir, buğdaydan ekmek yapar doyarız, insanın temel besini buğdaydır, et değildir. İnsanoğlunun realitesinde sonsuz tekamül vardır, bugüne kadar bir sürü ekmiş biçmiş, ekmiş biçmiştir. Ve artık bu yüzyılda artık zaman hızlandı, bunu çoğumuz deneyimliyor, gün başlıyor hooopp bitiveriyor. Zamanı iyi kullanalım. Bu Başak - Çitra yeniayı bize hazırlık ve dönüşüm için 2012’nin sonunda ekstra zaman tanıyacak. Bu ay ilginç olaylar yaşayabiliriz, lütfen hislerinize güvenin. Korkacak hiçbir şey yok.  Başak çok büyük tekamülün oluştuğu bir burçtur. Büyük medyumik güçler, 6. hislerin oluşumu Başak burcunda olur.

Başak burcu simgesi sizce niye bir bakiredir? Başak enerjisi herşeyi temizlemek ve arındırmak ister, zodyaktaki 6. burçtur ve sağlığa - hijyene çok önem verir.MESAJ-3

GERÇEK ULAŞACAĞIM BEKARET CİNSELLİKTEN ÖTE İÇSEL BENLİĞİMİN SAFLAŞMASI VE DURULUĞUDUR. 
6. burç bunu hazırlayarak 7. burca giriş yapmamızı sağlayacaktır. 7. burcun yani Terazi’nin vedik astrolojide, kadim bilgelerin kitabında ölüm kapısı olduğu kaçınız biliyor?

 Evet 7. evden çıkıyoruz sevgili dostlar. 6. evde temizlik ve saflaşma yapmadan 7. evden çıkış yaptığımızda gidilen enerjetik boyut zayıftır. Ruhun teşevvüşü bu alanlarda zordur. Günün birinde hepimiz bu bedeni terk edeceğiz, işte her Başak yeniayı, yeniden temizlik ve arınmak için son derece önemli bir dönemdir.
İçsel realitemizde bu yeniayda yeni bir temizlik oluşturma fırsatımız olacak. Yöneticisi Merkür olan Başak burcu içindeki çocuğu hiç kaybetmez. Yükselen burcu Başak olanlar bunu biliyor,  yaşlanmayan bir yüze, dinamik bir bedene sahipler onlar. Bu ay içimizdeki çocuğa dokunabilme fırsatı artacak ve ancak  gerçek gücünü keşfeden ve ona dokunabilen ruhlar bir genişleme yaşayabilir ve her alanda bolluk, bereketi saf düşünceleriyle kendilerine çekebilecekler.

MESAJ-4 

HİÇBİR ATEŞLİ SİLAH, GÜÇLÜ BİR RUHA DOKUNAMAZ, NE DE FAKİRLİK.
Peki geçen yıl veya ondan önce olan Başak yeniaylarıyla ne farkı var diyenlerinize; Çok büyük olumlu güçlü bir şey yaklaşıyor insanoğluna diye düşünmekteyim. Maya kehanetlerini bilemem uzmanlık alanımda değil ama vedik uzmanlık alanımda. Vedik yazıtlarda 2012 sonunda bir sondan bahsedilmiyor.
Milattan önce 23 Ocak 3102’de Kali Yuga dediğimiz, yozlaşma çağına girdik, insanlığın bir bölümü tam uyanacak, bir bölümü tam karanlığa girecek der kadim yazıtlar.
 İki ucu keskin kılıçtan oluşmuş bir köprüden geçmiyor muyuz her anlamda? Adeta bir sırat köprüsünde yürüyoruz bu dönemin içinde.MESAJ-5

KOZMİK NAKŞATRA GEMİLERİNE DE NAMASTE…” 


Size ilk defa biraz değişik bilgililer aktarayım. Hep 27 nakşatradan bahsediyorum ama bu bahsedeceklerim farklı. Bunlar Kozmik Nakşatralar.

KOZMİK NAKŞATRALAR çok gizli bilgiler içerir. Kozmik gemiler bu nakşatralarda hareket eder, bu gemileri uzay gemileri gibi sakın algılamayın, öyle değil. Ancak çok büyük azizler ve bilgeler olan  Rişiler bunu bize net anlatabilir. O rişilere meditasyon yapan ruhlar özel bilgi alanına giriş yapabilir.
 
Büyük Ayı Takım yıldızı kümesi her nakşatrada 100 yıl kadar kalır, şu anki ziyareti 1999-2099 için sinirli ve huzursuz bir nakşatra olan Bharani takım yıldızında. 2099’u bu yazıyı okuyan az kişi görecek ama yazılar hep okunacak. Onlara bilgelik dolu yazılar bırakmalıyız. 100 yılı 10 tane 10 yıllık parçalara bölelim;  2009’da bu dönemin ilki olan Baharani ALT döneminden çıktık. Bu en zor olan kısımdı.
2009’da dost ve bilgelik dolu, tedavi özellikleri yüksek, teknolojik çok gelişim kaydedilecek, yöneticisi Ketu olduğu için ruhsal yükselişi de simgeleyen Aşwini nakşatrasına girdik. Kozmik gemiler, nakşatra sisteminde bizim gördüğümüz gibi Koçtan Boğa’ya değil, Koç’tan Balığa geriye doğru gidiyorlar. Çünkü yukarı tekamülü simgeliyorlar. Kozmik  gemiler, Büyük ayı takım yıldızı için Aşwini çok hayırlı bir bölgedir. 2019’a kadar bu bölgede olan kozmik  gemileri bize çeşitli vasıtalarla gelişim ve açılım gönderecekler. 2019’a kadar ki 10 yılı da 10’a bölersek şu an 2013’te Satabişak’a gireceğiz, Yöneticisi Rahu olan bu nakşatrada rahu özellikleri yaşanacak ; Rahu buralardan olmayan demektir. Örneğin ben Türkiye’liysem  başka memleketler, İngiltere Rahu’dur. Kişisel anlamda hepimizin yabancılarla olan iletişimi güçlenecek,  uzayı ve daha bir sürü bilinmeyen olayda sırlar aralanacak. Rahu’nun olumlu yanından faydalanabilmemiz için güçlü iç görü şart, çünkü  Rahu’nun diğer yönü karanlık efendileri ve güçleri de simgelemekte.


MESAJ- 6

BU GÜZEL YENİAYDA IŞIĞIMIZI GÜÇLENDİRELİM, GERİSİ GELECEK KENDİLİĞİNDEN
Güzellikler ve genişleme sizinle olsun dostlar bu yeniay döneminde.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR