NAZAR


KEM GÖZ

Nazar kem göz, bir kişinin elde edemediği bir konu olay üzerinde veya çok beğendiği bir şeye yoğun sahip olma isteği ile bir anda kişiye ortama gönderdiği olumsuz bir enerji biçimidir. 

Yakın mesafe daha güçlü olsa da, nazar uzaktan da oluşturulabilir.
Gördüğün şeyle ilgili olduğundan adına “Göz” denmiştir.  Kişi bir şeyi görür ve onu olumsuz enerjiyle ister veya negatif kişiler kendinde olmayan bir şeyin karşısındakinin sahip olmasını istemez, konu görmek ile ilgilidir.

Bu yüzden tradisyonel kültürümüzde atalarımızdan kalma bir inanışla nazar boncukları ve göz şekli kullanılmıştır. Ama şahsi fikrim bunun sadece bir ritüel olduğu, bir nazar boncuğu kişiyi nazardan korumaz. 

Bunun için auranızı güçlendirmeniz gerekir.

Bu enerji ölçümünde Ruslar ve Çinliler derin araştırmaya sahip.

 NAZARDAN KORUNMAK demek olumsuz  ışınlardan korunmak demektir. 

KİMLER NAZAR DEĞDİREBİLİR: Köşe evlerinde olumsuz malefik gezegenleri olanlar, Mars-Satürn-Rahu. Ay ışığı zayıf olanların nazar enerjisi yüksektir. Görme organı göz 2. Ev ve görme yetisi  10. Ev olduğu için 2 veya 10. Evde malefik gezegeni olanlar 4. Evleriyle bağlantısı var ise bu gruba dahil edilebilir. 

KİMLERE NAZAR DEĞEBİLİR: Genelleme yaparsak Köşe evleri güçsüz , özellikle yükselen burç zayıf  ve  Ay ışığı zayıf olanların nazar enerjisinden etkilenmesi daha olasıdır. 6. Evde malefikler düşmanlığın gücünü artırır.  

 Bu konuda çeşitli dinlerde çeşitli koruma duaları vardır. Duaların gücü yadsınamaz, aurayı güçlendirirler. 

Haritalarında çok blokaj olan kişilerin auraları zayıftır. Tavsiyem önce auranızı basit çalışmalarla güçlendirin.

En basit yükselen burç- aura güçlendirme çalışması vedik kültürde OM mantrası içinde meditasyon yapmak ile olur.  Bu konudaki tavsiyelerimi aşağıdaki yazımdan okuyabilirsiniz.

http://vedikastroloji.blogspot.com/2012/04/yukselen-burc-guclendirilmesi.html

Yoga gibi çakralara yönelik bedensel hareketler yapmak, vedik kültürde genel sağlık göstergesi olan Güneş’i güçlendirmek olan “Surya namaskar” hareketi çok iyidir ayrıca islami kültürde namaza dururken yerde alnı topraklanmak ve namaz sırasında okunan koruma duaları, su ile temas yüzmek ve bol banyo yapmak, yine aurayı güçlendirir.Hepinize güçlü bir aura diliyorum. 

Güçlü  bir aura yenilmezlik göstergesidir.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR