AY BURCU 19 YAY MOOLA


19/27
 00° 00' -  13°  20 ' YAY MOOLA  nakşatrasıdırBirbirine kenetlenmiş kökler tarafından simgelenen Moola, fili yöneten sahibinin elinde tuttuğu fil mızrağı ile de simgelenir. Mızrak batarsa acıtıcıdır. Yöneticisi yok edişten, ölümün sınırlarından sorumlu olan Devata Niriti, çok kudretli bir enerjidedir.
Gökyüzünde Akrep yıldızlarının son bölümünde Ophiuchus'un yakınında yer alır. 

Burası GALAKSİNİN ORTASI olan GALAKTİK MERKEZDİR.

 Ay veya başka gezegenler Moola'dan geçerken uyanma dönemleri tetiklenir.

Enerjisi ilgilendiği konularda keskinlik verir. Etrafınızda sivri tabir ettiğimiz kişilere bakarsak Moola etkisi aldıklarını görebiliriz. Keskin bir yargılama yeteneği, görülmemiş bir ruhsal açılım sahibidirler.

Örneğin Moola olarak; Osho’nun Mars’ı ile Kundalini enerjisi üzerinde durdu, Herman Hesse’nin Jüpiter’i yazılarındaki keskinliğini verir, Jiddu Krishnamurti’nin Ay’ı  keskin bir yargılama yeteneği getirmiştir. 

Ayrışma, kopma, dağılma, yok olma, zorlanarak yok oluşu simgeleyen Moola Nakşatrasında elektronik eşya alınmamalıdır.  Mekanik hatalar oluşacak, metalin işlevi bizi tehlikelere sokabilir.  Moola etkisinde Lakşmi’nin yani bereketin eve girmesi zorlanır. Eğitiminiz mükemmel bir türlü terfi alamıyorsanız elinizin bereketi ne yapsanız kuruyorsa Moola’da bir etkiniz var mı ona bir bakın. Kali Tanrıçası (Bu da bir enerji formudur)  Moola nakşatrasında şiddetle dans eder ve bu dansı o kadar güçlüdür ki evrenlerde illüzyonu yok eder, o kadar sarsar ki insanları uyandırır birden.  Atalet haline girmiş beyinlerde UYANIŞ getirir.

KALİNİN DANSI , ŞİVANIN DANSI’ na dönüştüğünde vedik literatürde  sonlanmanın , nihayi PRALAYAnın (Sanskrit lisanda evrenin sonu ) bu dans ile oluşacağını yazıtlardan okuyoruz.  Burada aslında depremleri kastetmektedir. Mars, toprak burcu ehli değildir fakat Şiva’nın dansını gösterir, bu yüzden Moola  büyük depremler oluşur ki son zamanlarda çeşitli yerlerde artan etkiler mevcut.  Vedik yazıtlara  inanan biri olarak henüz sonun gelmediğini belirtmek ve 2012 sonunda korkulacak bir şey olmadığını söylemek istiyorum. 428.000 yıl sonra çağ değişimi olacaktır. Fakat bu da bir Pralaya değildir. Ve hatta evrenimizin sonuna gelmeye bundan da daha uzun yıllar var.   

Gezegenler Moola’dan geçerken başka başka şeyler verecektir. Bu nakşatradan her yıl bir sürü geçiş oluyor tek bir gösterge büyük toplumsal kaosları önemli bir olayı anlatmaz. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi bazılarımızın haritalarında tetik yaparsa gerçekten önemli olayların yaşantımıza girmesi mümkündür. Örneğin  Ay ve Güneş tutulmalarıyla birleşen bir Moola etkisi zor olabilir.   

İlüzyonu yok eden ve zorunlu  bir uyanışı getiren KALİ, aslında kokutucu gibi görünse de onun gerçek şekli son derece güzeldir. Yükselmiş ruhlara zarar vermez.  Köklerdeki değişimin yıldızı olan Moola, çok tutku verir. Diplere inebilir, büyük araştırmacıların Moola etkisi vardır. Yaşam öyle olaylar getirir ki kişi bunların etkisinde kalacaktır. Moola bir yaşam tuzağı getirir. Ekstrem olaylar, büyük kayıplar verebilir. Buna sahip kişiler bunu talep ederek bu nakşatrayı seçerek doğarlar, onların öğrenme şekli zorluklar, acılarla gelen dönüşümdür. Yöneticisi Ketu’dur, Ketu da şifa verir, bu yüzden bitkilerle şifa, alternatif tıp moolanın konusudur. Doğum haritanızda Moola etkisi varsa öncelikle Ketu gezegenin olduğu yere göre şifalandırabiliriz. Yöneticinin konumları da kontrol edilmelidir.MARS 10 Kasım'da BURÇ DEĞİŞTİRDİ MOOLA’DA 39 GÜN KALACAK

Sevgili dostlar,
Gökyüzünde değişimler hep olur, hareketli olan bu gezegen geçişleri , iç dünyamızın da hareketlerini değiştirecek güçtedir. Şu an Güneş sistemindeyiz   bizim sistemdeki gezegenlerin ve onların da üstünde olan uzak yıldızların kuşağı Nakşatralardan 27   tanesi  oluşumlar hakkında inanılmaz gerçekleri ortaya çıkartırlar. Bunu bizzat kendi haritamda keşfettiğimden beri sadece vedik astrolojiye odaklandım.  
Nakşatraların işleyişlerini öğrenenleriniz  bu sistemin muazzam işleyişini bizzat yaşamlarında da görecekler.

Bazı yıldız bölgeleri (nakşatralar) vardır ki insanın içine neşe katar, havalara uçurur, şan, şöhret ve irade gücünü yükseltir. Bazıları ise sorun üstüne sorun verir. Az sayıda olanları ise son derece tehlikeli bölgelerdir.

Mars, 10 Kasım 2012’de vedik zodyakta burç değiştirdi ve Yay burcuna geçti. Yay burcunun yöneticisi Jüpiter ile çok samimi ahbap olan (dost kavramı) Mars’ın pratikte sorun getirmeyeceğini düşünebilirsiniz. Değil mi?

 Fakat öyle konumlar ve yerleşimler vardır ki olay tersine döner vedikte. İşin sırrı detaylara bağlıdır vedikte. Başka başka kurallar bir başka durumu iptal eder.
Vedik zodyakta 3 tane kritik bölge vardır bunların ilk ve son 3 dereceleri belalı bölgelerdir. Vediği takip edenler bu nakşatralarda hareketsiz kalınmasını bilirler. Sürekli hareket halinde bulunduğumuz günlük yaşantımızda buna uymak gerçekten de zor.

Yay burcunun ilk 13 derece 20 dakikalık bölümü en problematik olan nakşatralardan birine ait: onun adı MOOLA. Moola’nın ilk 3 derecesi ondan da kritik.

Yay burcu ateş ehlidir, ondan önceki burç olan Akrep ise bildiğiniz gibi Su etkisindedir. Herhangi bir gezegen su grubundan ateş grubuna geçerken büyük zorlanma geçirir. Islak bir mekandan çok sıcak bir mekana aniden geçtiğinizi düşünün sizi yakacaktır. Beyne giden bir şok dalgası gibidir. Yay’ın ilk 3 derecesi de hangi gezegen olursa olsun büyük bir ısınmaya sokar. Kendi yapısı sıcak olan gezegenler için bu daha tehlikelidir.  Özellikle Mars ve Güneş burada bulunursa sonsuz sıcak enerji ile harlarlar. Ay burada sağlık sorunlarını gösterir.


Dün sabah henüz bilinmeyen bir sebep ile bir askeri helikopterimizin 2962 metreden bir dağdan yere düştüğünü okudum çok üzüldüm (10 Kasım 2012, 07:45 Siirt) . Şehit olan askerlerimize rahmet ailelerine sabır dilerim. 

Dün bir akrabam da beyin kanaması geçirdi. Ameliyata alındı. Mars’ın bu geçişi bazı kişilerin haritalarında önemli sorunları gösteriyor. Mars mekanik ve teknoloji ile ilgilidir. Moola’da bulunan Mars, teknolojik sorunları, metal ısınmasını ve metallerle ilgili sorunları, kopmalar, ayrılmalar, parçaların dağılmasını ve en önemlisi Yay burcunda olduğu için yüksekten düşme riskini, baş ile ilgili hastalıkların riskini anlatıyor (eğer doğum haritanız da bunu tetikleyen bir görünüm var ise).

Beyin kanaması geçiren akrabamızın yükseleni Yay nakşatrası olumlu, fakat doğduğu günde DOŞA var: EKADASİ DOĞUMLU VE BU BİR PERŞEMBE GÜNÜNE DENK GELMİŞ. Bu çok önemli ve zor bir DOŞA. Diğer görünümler pek çoğumuzda olabilecek cinsten: Mars ve Ay birleşimi Balık burcundan yükselen burca  bakış yaptığı için haritada bu potansiyelin olduğunu göstermiş. Hastalık evi olan 6. Evde Boğa’da Ketu bulunmakta, teşhisi ve müdahalesi zor olayları gösteriyor. Hastanaler ve doktorlardan gelen yardımı gösteren 12. Evinde Akrep’te Rahu, Güneş, Satürn yerleşmiş. Bu gezegenler tetiklendiği dönemde hastalıklarla beraber başka problemler de beklenebilir. 

Olay anındaki en önemli transiti, Mars'ın yükselen burcuna girmesi Yay burcuna

daşaları :
Vimsottari Dasa:

 Rah MD:  2007-02-28  -  2025-02-28
  Sat AD:  2012-04-05  -  2015-02-10
   Merc PD:  2012-09-17  -  2013-02-11

 İşte Rahu-Satürn göstergesi ile vedik astrolojinin zamanlama mükemmeliği. Satürn Mars’ın burcu olan Akrepte Navamsa’da da vargottama olmuş. Sorunların Mars kökenliliğini gösteriyor. (Mars; baş bölgesinden gelebilecek sorunlar)


En tehlikeli 3:20 derecelik mesafeyi Mars 14 Kasım’a kadar bitirmiş olacak. Mars her gün mü sorun getirir? Hayır değil.


Vedik astrolojinin sırrı detaylarda gizli demiştim. Mars’ın gökyüzünde sorun yarattığı DOŞA-TIKANIKLIK günleri çok önemli. Örneğin dün bunlardan biriydi. EKADASİ. Ekadasi bir Mars Doşa günüdür. Ayda 2 kez oluşur. Yeniaydan ve dolunaydan 11 gün sonrasına denk gelir. Haritalarda da bu doşayı tetikleyen görünüme sahip olanlar için Moola etkisi ölümcül sonuçlar oluşturabilir. Ekadasi’nin DOŞA etkisini sıfırlayan yöntemleri sizinle defalarca paylamıştım. Yazılarımı okuyanlarınız fayda gördüğünü bildirdiler. Bu yöntem MOOLA için de kullanılabilir. Başka teknikler de var.


Moola nakşatrasında yükselen burcu doğanlar bedensel  kazalara daha açıklar diğer burç mensuplarına göre daha fazla etkideler. Özellikle  Ay nakşatrası Moola da olursa.SONA MI YAKLAŞIYORUZ? KOZMİK NAKŞATRALAR


“Milattan önce 23 Ocak 3102’de Kali Yuga dediğimiz, yozlaşma çağına girdik, insanlığın bir bölümü tam uyanacak, bir bölümü tam karanlığa girecek der kadim yazıtlar.
 İki ucu keskin kılıçtan oluşmuş bir köprüden geçmiyor muyuz her anlamda? Adeta bir sırat köprüsünde yürüyoruz bu dönemin içinde.

Size ilk defa biraz değişik bilgililer aktarayım. Hep 27 nakşatradan bahsediyorum ama bu bahsedeceklerim farklı. Bunlar Kozmik Nakşatralar.
KOZMİK NAKŞATRALAR çok gizli bilgiler içerir. Kozmik gemiler bu nakşatralarda hareket eder, bu gemileri uzay gemileri gibi sakın algılamayın, öyle değil. Ancak çok büyük azizler ve bilgeler olan  Rişiler bunu bize net anlatabilir. O rişilere meditasyon yapan ruhlar özel bilgi alanına giriş yapabilir.
Büyük Ayı Takım yıldızı kümesi her nakşatrada 100 yıl kadar kalır, şu anki ziyareti 1999-2099 için sinirli ve huzursuz bir nakşatra olan Bharani takım yıldızında. 2099’u bu yazıyı okuyan az kişi görecek ama yazılar hep okunacak. Onlara bilgelik dolu yazılar bırakmalıyız. 100 yılı 10 tane 10 yıllık parçalara bölelim;  2009’da bu dönemin ilki olan Baharani ALT döneminden çıktık. Bu en zor olan kısımdı.
2009’da dost ve bilgelik dolu, tedavi özellikleri yüksek, teknolojik çok gelişim kaydedilecek, yöneticisi Ketu olduğu için ruhsal yükselişi de simgeleyen Aşwini nakşatrasına girdik. Kozmik gemiler, nakşatra sisteminde bizim gördüğümüz gibi Koçtan Boğa’ya değil, Koç’tan Balığa geriye doğru gidiyorlar. Çünkü yukarı tekamülü simgeliyorlar. Kozmik gemiler, Büyük ayı takım yıldızı için Aşwini çok hayırlı bir bölgedir. 2019’a kadar bu bölgede olan kozmik  gemileri bize çeşitli vasıtalarla gelişim ve açılım gönderecekler. 2019’a kadar ki 10 yılı da 10’a bölersek şu an 2013’te Satabişak’a gireceğiz, Yöneticisi Rahu olan bu nakşatrada rahu özellikleri yaşanacak ; Rahu buralardan olmayan demektir. Örneğin ben Türkiye’liysem  başka memleketler, İngiltere Rahu’dur. Kişisel anlamda hepimizin yabancılarla olan iletişimi güçlenecek,  uzayı ve daha bir sürü bilinmeyen olayda sırlar aralanacak. Rahu’nun olumlu yanından faydalanabilmemiz için güçlü iç görü şart, çünkü  Rahu’nun diğer yönü karanlık efendileri ve güçleri de simgelemekte. “

Bu yıl sonunda 28 Aralık 2012’de büyük bir kozmik şuur değişikliğini gösteren eksen;  İkizler Aridra -Yay Moola aksında etkileyici bir UYANIŞI RUHSAL YÜKSELİŞİ SİMGELEYEN dolunay yaşayacağız. Bunlar küçük küçük kozmik şakalardır.  NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017