GÜNEŞ TUTULMASI 14 KASIM 2012SEVİYOR? SEVMİYOR?  DERKEN  

MERKÜR-RAHU-GÜNEŞ BİRLEŞİMİ GELİYOR!


Papatyaları çok seviyorum ama bu seviyor sevmiyor oyununa alet edilmelerini sevmiyorum dostlarım. Onları yolmaya hiç gerek yok. Onlar bize doğanın narin hediyeleri.  Sevip sevmediğine karar verecek olan o güzel yüreğini önce bir sakinleştir bakalım. O cevabı zaten sana pek çok sessiz uyarıcıyla veriyor. 
Vedikte Terazi’nin son derecelerindeki Güneş tutulmasını geride bıraktık. Terazi’nin son dereceleri özellikle ilişkilerdeki duygulanmaları ve problemleri temsil ediyor. Sen veya eşin bu alanda kendi haritasına göre kendini daralmış ve cenderede hissedebilir.  Bir papatyayı karşına al ve onun her yaprağındaki narinliği görmeye çalış bir, işte sen narin biriysen inan ki narin bir aşk kapıyı anında çalacak. Önce kendini güzelliklere aç, evren ne verirsen sana onu getirecektir. Sonsuz ve gönlü büyük olan Yaradan’ım güzellikler vermeyi çok sever. 

Milyonlarca kadın erkek arasında sanıyor musun ki bir kişi yoktur sana sevgi veremeyecek? 
Eğer bir ilişkiniz yok ise, bu tutulma  ilişki olmaması sorunsalını büyütme eğilimi hakim olabilir. Buna gerek yok derim zira bunu yaptığınızda hayatınıza aceleyle tam size uygun olmayan birini davet etmeye kalkabilirsiniz. Kaosa gerek yok. Dur biraz sakinleş önce. Bu tutulma kendini aynadan görmene yardımcı olacak mükemmel etkilerde. Aynada gördüğünden hoşlananlar da olabilir, hoşlanmayanlarda. Bunun kararını sadece sen bilebilirsin. Özellikle Terazi etkisinden dolayı en yüksek dereceli gezegen Atma Karakası Venüs olanlar ve Ay burcu Balık, Boğa, Terazi ve Akrepler bu tutulmayla bazı olaylardan daha fazla etkilenebilirler.  Venüs başka bir Atma Karaka ile birleşiyorsa aynı etki o birleştiği gezegen vasıtasıyla gelecektir.

Neyse ki Venüs, cumartesi günü Terazi burcuna giriş yapacak. Kendi burcunda oldukça güçlü duran Venüs sevgi konularında atmosferin elektriğini alma eğilimdedir. Tutulmanın getirdiği ilişki sorunlarına ilaç gibi diyebilirim.

Sevgi dünyamızda önemli bir testi gösteren bu tutulma zihin kontrölüne davet ediyor bizi. Bu alanda hepimiz test edileceğiz. Gökyüzündeki sıkışık etkiler Ay tenhaya girince pazar gününden sonra iyice sukünete girecektir.  Venüs’ün  Terazi’ye girmesi inanılmaz güzel bir destek enerjide. 

MERKÜR-GÜNEŞ-RAHU BİRLEŞİMİ GELİYOR

Ay’ın gezegenlerle olan dansı zihin dünyamızın da dansı demektir. Bu dansı nasıl yapıyorsun? Hareketlerin ve ritmin uyumlu mu ? Kendi gücün nispetinde hatasız dans da edebilirsin. Kendini nasıl yetiştirdiğine bağlı bu biraz da. 

Bugün (15 kasım 2012) Ay Akrep burcunda düşük etkiler taşımakta. Geri giden Merkür, ve Güneş, zararlı bir Rahu ile birleşmeye gidiyor. Tam birleşmesi cumartesine denk geliyor. Güneş-Merkür-Rahu birleşmesi Akrep burcunda 1 derecede Vişakka Nakşatrasında oluşacak


Korkulardan arınmak, bu günlerde uyanık olmak şart. Özellikle bu birleşmenin etkisi iş dünyasında ve sağlık alanında zorlanmalar olarak hissedilebilir. R.Merkür-Rahu,  tutulmayan sözleri ve antlaşmaları, Rahu-Güneş de sağlığımızla ilgili sorunları, düşük enerjiyi, babamızın yardım istediğini.  İyi niyet ve olumlu düşünceler her zaman iyidir. 

Etkiler mutlaka birleşim günleri oluşmaz, hepimizin ayrı doğum haritası var. Güneş tutulmasında Rahu – Güneş - Ay  birleşmesi , yakınlaşması vardır. Hiç dikkat ettiniz mi Güneş tutulmaları dönemi  sağlıkla ilgili zayıf bünyeli kişiler ciddi sorunlar geçiriyorlar? Kuzenimin eşi beyin kanaması ameliyatından çıkmasına rağmen hala kendini toparlayamadı. 

Tanıdığımın çok genç yaşındaki oğlu tedavi için gittiği hastanede damardan aldığı ilaçla anefelik şoka girdi ve maalesef kurtarılamadı. Şokların temsilcisi Rahu gerçekten beni şoka soktu bu haberden sonra. Ailesine sabırlar dilerim, yolu Işık olsun. Hayat pek çok olumlu olumsuz olaylarla dolu sevgili okuyucular. Yaşadığımız ortamlar artık sakin, tenha veya içten olmayabilir. Herkes bir şeylere yetişmek zorunda hisseder oldu kendini. Zaman yetmiyor ve haklılar da. Kendimize zaman ayırmayı unutturulduk bu kaos içinde . Bu yüzden bilinçli ruhlar olarak beden sağlığımıza çok önem vermeliyiz. 


Vedik astrolojide bir numaralı sağlık göstergesi doğduğunuz Ay’ın nakşatrasıdır. Güneş’in bulunduğu konum da son derece önemlidir. Belki çoğunuz vedik astrolojiyi derinlemesine bilmiyor fakat gökyüzüne baktığınızda Ay’ın büyüme veya küçülme fazında olup olmadığını anlayabilirsiniz. 

Ay’ın ışığının en zayıf olduğu gün yeniaydan iki gün öncesine denk gelen günlerdir.   Oluşumlar , konuşmalar ve bize tavsiye edilen ilaçlar bizi yanıltabilir. Bu günlerde mecbur olmadıkça, acil değilse önemli görüşmelerimi yapmam, tıbbi yardım talep etmem.

Geçtiğimiz yıllarda çok hastalanmıştım, hepimizin haritasında yoğun veya hafif bir sağlık sorunu olabilir.  Ben beden sağlığının önemini bizzat deneyimleyerek öğrendim. Hem ayurveda ile hem de gurujimin verdiği özel beden koruması kavaç ile hem de özel navamsa haritamın verdiği öğütleri dinlediğimden beri beden korumam her geçen gün güçleniyor. Bedenim sağlıklı değilse herşey önemini yitiriyor.

Bu hafta özellikle Güneş’i güçlendirmek yerinde olur çünkü Rahu’nun karanlığı altında hala. Bunun için gidin şu taşı takın demeyeceğim çünkü taşlar haritaya özel, hem de bir konuya iyi gelirken başka bir alanı bozabilir bu yüzden  onun kadar önemli faydalar getiren renklerden faydalanabiliriz. 

Özellikle Güneş ve Merkür’ün renkleri bu hafta çok önemli. 
Devlet, baba, sağlık ve Güneş’inizin temsil ettiği ev konuları gündeminizde ise somon ve turuncu renkleri çok olumlu etkilerdedir.  
Ticari konuda sıkıntı çekenlerin bu haftaki rengi ise çimen yeşilidir. Bu hafta özellikle tutulma etkisinden dolayı Rahu’nun rengi olan mordan ve depresif Ketu’nun sarı renginden gerçekten kaçınmanızı tavsiye ediyorum.   


Esenlikle kalın :)
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR