VENÜS MALAVYA YOGA


TALİH VE ŞANS GÖSTERGESİ  MALAVYA YOGA NASIL OLUŞUR?


İlerleyen Venüs, nihayat sessiz sedasız çekinik kaldığı Başak burcundan çıkarak  vedik zodyakta Terazi'ye girdi.  Genel konforu, içsel huzuru ve sevgi dünyamızı temsil eden Venüs, her burçta başka başka etkileşimler içinde kalıyor.

Uzun bir seyahata çıktınız ve bir sürü memleketler gördünüz diyelim, kimisinden keyif alırken kimisinden de hiç hoşlanmayabilirsiniz. İnsanın evi gibi yok derler ya; işte Venüs’de Terazi’de şimdi bu duygular içinde enerji yansıtıyor olacak. 

Kendimizi belki biraz yorgun ama evimizin sıcaklığında rahatlamış hissedeceğiz.
Venüs pırlantayı çok sever, parıldayan herşeyi de sever. Parıltıları, ışıltıları, hoş giyinmeyi, en son model telefonları ve konforlu arabaları ve evleri  seviyorsanız ve bir şekilde sizin de varsa haritanızda  Venüs iyi etkiler alıyordur. Venüs’ün bu ay Terazi geçişi yaydığı vibrasyonlardan dolayı geçici bir tüketim çılgınlığı getirebilir.  Reklamcılar bunu duymasınlar:)

Kalbimiz bu günlerde daha genişliyor ve kendimize yetmeye de muktedir. Daşaları ve transitleri de olumlu olanlara aşk, yeni kıyafetler, sosyal yaşamda genişleme, komple bir yenilenme arzusu anlamında.


TALİH VE KONFOR ; MALAVYA YOGA

Venüs, vedik astrolojide 5 ünlü yogadan birine sahiptir. MALAVYA YOGA denilen bu yoga, talihlilik, şans ve konfor içinde yaşamayı veren bir yogadır. Bazı kişiler bu yogalarını kontrolsüz tüketici olarak zorlayabiliyorlar da. 

Malavya yogayı sadece güçlü bir Venüs oluşturabilir. Kimler bu yogaya doğuştan sahip? Bu yoga sadece bazı yükselenlerde ve Venüs’ün aşağıda yazdığım burç konumları için geçerli ve oluşabilir. Yükselen burcunuz Koç ise Venüs Terazi’de olmalı.

Yükselen burcunuz Boğa ise Venüs Boğa’da olmalı.

Yükselen burcu İkizler ise Venüs Balık’ta olmalı.

Yükselen burcunuz Yengeç ise Venüs Terazi’de olmalı.örnek: Yükselen burç Yengeç ve Venüs köşe evde Terazi'de kendi evinde Malavya Yoga


Yükselen burcu Aslan ise Venüs Boğa’da olmalı.

Yükselen burcunuz Başak ise Venüs Balık’ta olmalı.

Yükselen burcunuz Terazi ise Venüs Terazi’de olmalı.örnek: Yükselen burç Terazi ve Venüs köşe evde yükselende kendi evinde Malavya Yoga


Yükselen burcunuz Akrep ise Venüs Boğa’da olmalı.

Yükselen burcunuz Yay ise Venüs Balıkta olmalı.

Yükselen burcunuz Oğlak ise Venüs Terazi'de olmalı.

Yükselen burcunuz Kova ise Venüs Boğa’da olmalı.

Yükselen burcunuz Balık ise Venüs Balık’ta olmalı  örnek: Yükselen burç Yay ve Venüs köşe evde Balık burcunda Yücelmiş konumda Malavya Yoga


Bu yoganın oluştuğu eve göre yaşam konuları değişiyor.Bu yoganın kişiyi çok kişiye göre daha talihli ve belli konularda daha rahat bir hayat yaşama yönlendirdiğini görüyorum. Bu bir karmik rahatlık hediyesidir. Kimisi bu yogayla doğacaktır. Bu yoganız yok ise vedikte daha bir sürü başka yogalar da var. Venüs gündemdeyken bu yogaya değinmek istedim. Diğer başka yogalarınız mutlaka vardır. Fakat yogayı heba edenleri de görüyorum.

Dün bir harita sahibi bir türlü para biriktiremediğini bunun niye olduğunu bana sorduğunda haritasında çok özel bir yoga olduğunu gördüm ve söyledim. Geliri iyi görünmesine rağmen harcamaları bunun üstünde olma eğilimi var. 


Bir tanıdığım 7 yaşındaki çocuklarına apple tabletler aldı. Tabletler 1 ay içinde kırıldı. Venüs getiriyor fakat bunu nasıl kullandığınız tamamen size kalıyor. Yine Malavya yogası olan bir sanatçı dostum gelen kısmetlerini beğenmeyerek yıllarını geride bıraktı. Şimdi daşası da değişti. Yakınıyor. 


GECİCİ MALAVYA YOGA ETKİSİ:

Doğuştan bu yogası olmayan bazı yükselen burçlular Venüs Terazi’de olduğu sürece bu yoganın verimini görebilecekler. Eğer özellikle yükselen burcunuz  vedik astrolojiye göre Yengeç, Terazi, Oğlak, Koç ise Venüs’ün Terazi burcundan geçeceği bu ay kendinizi daha talihli ve rahat hissedebilir, sorunlardan çabuk sıyrılabilirsiniz. Cuma günü doğmuş olanlar sağlık konusunda şanslılar.

Vedikte burçların ve gezegenlerin geri kaydığını unutmayın. Evet bazı yükselenler bazı konularda daha şanslı doğar. Vedikte yükselen burcunuzu bilmiyorsanız ama batı astrolojisine göre derecesini biliyorsanız 24 derece geri giderek bunu bulabilirsiniz.

Bu ay aşk isteyenler aşka izin versinler, bu transit kalbimizden geçenleri söyleyebilme gücü getiriyor.  


KALP ♥   HIRSIZLARINA BU AY GÜLE GÜLE…

En tehlikeli insan tipi bence kalp hırsızlarıdır dostlarım. Kalp çakranız bir ilişki yüzünden tam kapandığında açmanız çok zordur. Bunu en çok Rahu-Venüs birleşimi olanlarda görüyorum. Şokları getiren Rahu Venüs’e açılıysa kalp hırsızlarının size rastlamaması mümkün değil. Bu tabi karmik bir açılanma, bunu talep eden ruhunuz olduğu için o açı oradadır. Venüs bir şeyler sunmaya çalışırken sunduğu tepsi gümüş mü teneke mi? algılamak ilk başta hepimiz için zor olur. 
Dünyada herşey aslında sevgi üzerinde dönüyor. Venüs-Rahu’nun tuzaklarına dikkatli olmak gerekiyor.

Bu ay Satürn'ün de Terazi burcunda yücelmiş olması "ciddi ilişkilere evet " diyor. Venüs’ün Satürn ile aynı burçta olması karşımızdaki kişiye hemen güven duymayacağımızı ve ciddi olmayanları hemen eleme fırsatı sunacaktır. 
Aşkta mantık olmaz ama kalp hırsızlarının boş vaadlerini de zaman harcamadan elemek gerekiyor. Bu birleşimin faydası budur. Ayrılmak isteyen çiftlerin bu kararı alması bu ay daha kolaydır. Ve günümüzde fazla karşılaştığımız yozlaşan karmaşık ilişkileri bu ay yaşama riskini azaltır. 

Bu ay kalbimiz sesi güçlü ve tanışmalara açığız, birilerine şans vereceğimiz kesin. Tutkuya dönüşmesi için Venüs'ün Satürn'den uzaklaşmasını bekleyelim. 23-27 Kasım arası birleşme yapacak Venüs-Satürn kimimiz için yolumuzu değiştireceğimiz kararlara dikkat edelim. 

Venüs Ay ve yükselen  burcunuza  göre acaba nereye hangi hayat cephenize girecek?  Elbette herkesin kendi doğum haritası çok özeldir ve aslen o geçerlidir. Çok genelleme yaparsak Koç-İkizler-Yengeç-Terazi-Oğlak-Kova’ya göre Venüs köşe ve üçgen evlerde kaldığı için bu geçişten bir şekilde daha fazla yararlanabilecekler. Deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Venüs bugün sıfır derece ilerliyor zayıf etkide ilk 3 dereceyi atladığında güçlendiğinde Ay-Yükselen burç yorumlarına da kısaca değinebilirim. 

"Gerçek aşkta sadece sevgi olur, bir çiçek açma, güzel bir koku, bir erime, bir birleşme yaşanır. Egoistçe aşkta ise iki kişi vardır, seven ve sevilen. Ve ne zaman seven ile sevilen olsa aşk yok olur. "

OSHO


Aşk kalbinizden eksik olmasın, sevgi diliyorum evrenime...
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR