16 YAŞAM BOYUNCA


RUHUN NEREYE YÖNLENİYOR ACABA?

Yaratılmış olan varlıkların tümü, uzayın, zamanın, uzay ve zaman Ötesinin, bütünü kozmos ola­rak adlandırılır.

Eski Hint yazıtlarında bahsedilen kozmoloji yasalarına göre madde alemler tüm alemlerin sadece 4te biri kadar az bir alanı kapsar.

Srimad Bhagavatam DER Kİ:  "Biz Dünyalılar bu evrenin ve tüm keşfedilmemiş evrenlerin büyüklüğünü düşünürsek çok kısıtlı küçük bir alanında yaşıyoruz"

İçinde yaşadığımız Dünya; Mars gezegeni olarak adlandırılır, savaşlar hakimdir. Gelişme için bir ara duraktır, orta dünyalardan biridir.  
Evrendeki her canlı Dünya'da doğarak gelişimini tamamlamaya çalışır. Asıl gaye daha yukarı tırmanmaktır. Jüpiter ve Ketu güçlü ise bu başarılır.

7 kat alt gökler olarak anlatılan alanlar ışıksız gezegenlerdir. Dünya nüfüsunun bir kısmının  geldiği gezegenlerdir. Buralarda Güneş enerjisi ve Allah sevgisi yoktur. Bu bölgeden yukarı çıkmış olgunlaşmaya yüz tutmuş ruhlardan oluşur, onlar için DÜNYA’da doğmak bir onurdur, gelişme sebebidir.  

7 kat üst gökler ödüldür. Dünya’nın üstüne çıkmak zordur fakat maharet de sayılmaz. Orada da zamanını tüketen ruh belki çok uzun süre de olsa Dünya’ya geri düşer. 

Nihayi amaç tüm katların ötesindeki sonsuz RUH katı olam ruhsal boyuta ulaşabilmektir. Bütün bu + ve - katlar hala maddi boyutlardır.

Genel olarak Rahu güçlüyse ya Dünya'da derslere devam edilir ya da aşağı katlara inilir, çıkılır. Navamsada AK gezegenin yerleşimi hangi alana gidip gitmeyeceğiniz  hakkında tiyolar verir.  Bir kişinin tek bir dersi alması 16 yaşam haritası boyunca devam eder.

Ruh çok yavaş gelişir.
Birlikte olduğumuz kişilerle mutlaka bir bağımız var unutmayın, onlar senin haritanı temizlemek için seninleler, bu yüzen herkes sana bir ayna. Savaşta öldürenle öldürülen arasındaki bağdan tutun anne ve çocuk arasında, koca ve eşi arasında hepsine görünmez kordonlarla bağlıyız. Ta ki dersler bitirilene kadar onlar bizimle...


Farkındalığınız bol, ruhsal gelişmeniz hızlı olsun dileklerimle... <3 
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017