RAHU TERAZİ KETU KOÇ 2013-2014


DEĞİŞİM ENERJİLERİ BAŞLADI

23 ARALIK 2012 - 12 TEMMUZ 2014EJDERİN ASASI TERAZİ VE KOÇ’DA

Çok eski… zamanı bilinemeyecek kadar daha gerilerdeyiz. Mahabarata kitabından ve Ramayana Hikayesinden okuyoruz ki çok çok eski zamanlarda, Ölümsüzlük İksiri çalınınca demonlar (saldırgan kötüler) deytiler ( koruyucular) arasında amansız bir savaş başladı. 

Deytiler çok güçlü olan evrenin yaratcısı Vişnu’dan yardım istediler. Vişnu, çok güzel bir kız kılığında demonların arasına karışarak iksiri almak için bir plan kurmuştu. Fakat demonlardan Swarbhanu bu planı anlayarak atik davrandı ve  ölümsüzlük iksirini içti. Güneş ve Ay deytileri (koruyucuları) IŞIK VARLIKLARI GEREĞİNCE bunu hemen farkedip Vişnu’ya haber verdiler.  Vişnu bu durumda Çakra Silahı ile Swarbhanu’nun kafasını kesti. Fakat o iksiri içtiği için artık çoktan ölümsüz olmuştu. Kafasının kesilmesi bir anlam ifade etmeyecekti. Vişnu bu durumda kesilen başı hemen bir ejderhanın vücuduna koyarak Swarbhanu’yu bedensiz hale getirmenin tek çare gördü. 

Demon varlık Swarbhanu, ejderin vücudunu kullanmaya mahkum oldu ve ismine Rahu dendi.  O, kendisini  ispiyonlayan Güneş ve Ay’ın ezeli düşmanı oldu. 

Onun bir vücudu yoktur, son derece kötülük dolu ve aç gözlüdür. Tek dileği kendine hizmettir çünkü yapısı gereği demoniktir. Dokunduğu bütün gezegen deytilerini kandırmayı ve ayartmayı çok sever.  Vücudu olmadığı için paranoyaktır. Enerjisi vata ehlidir yani estiriklidir. Ondan gerçekten korkmalı ve haritanızda olumsuz ise tedavi yöntemlerini araştırmalısınız.Kafası kesilen Swarbhanu,  kesik kafalı Ketu olarak adlandırıldı.  Ketu’nun başı yok  önünü göremez , doğası gereği agresiftir, ona saldırılar gelir, kendini korumakta zorlanır, ama tabiatı gereği sert karşılık verir, onun tek seçeneği ruhsallığa yönelip karmasını temizlemek ve bu alandan kurtulmaktır başka çaresi yoktur. Ne zaman Rahu ve Ketu, Güneş ve Ay üstünde veya etrafında açılandığında ruha karanlık gelir. Haritada Güneş ve Ay’ın ışığı azalır. Kişilik üstünde olumsuz etkiler belirmeye başlar. 


Rahu 


Rahu ve Ketu geçişleri dünyada önemli değişimlerin olduğu dönemleri gösteriyor, her 1,5 yılda bir olan bu değişimlerden yenisi 23 Aralık 2012 akşamüstü gerçekti. 

Rahu ve Ketu birbirinden ayrılamazlar, aslında ikisi de birbirini arıyor bu yüzden Rahu Ketu’ya doğru yönlenir, Ketu da Rahu’ya doğru yönlenir. Birbirinin zıddında yer alırlar, birbirlerine 180 derecelidirler yani bir asanın iki ucunda bulunurlar. Onlar bir bütündür. Biri varken diğeri de vardır. Baş ile vücut birbiriyle bir bütündür fakat burada değildir. Çünkü Swarbhanu demonikti ve daha uzun süreyle güç sahibi olmak için ölümsüz olmalıydı. Bunu ba başardı. Ta ki Güneş ve Ay durumu fark edinceye kadar. 

İksiri içti evet ve ölümsüz de oldu fakat hiyerarşik iyilik skalasında bu kadere sahip değildi bu yüzden Çakra silahı ile kafası kesilerek demonik bedenden ejder bedenine hapsoldu, fakat o ölümsüz ve hala kötülüklerini yapmaya devam ediyor. Bedensiz olduğu için nifak sokar ve hezeyan vermekte üstüne yoktur.

Çok evhamlı bir tipseniz haritanızda lütfen Rahu'yu kontrol edin. Büyük bir ihtimalle o başroldedir.
KetuBen dünya planında Rahu’nun ayırd etmeden hepimizi etkilediğini izliyorum. Çünkü onun enerjisinden kaçmak zordur. En faydalı Rahu bile kişinin yaşamının bir alanında abartıya ve fazla isteğe sebep verecektir. Dünyada doğmak böyle bir şey işte çoğumuzda arzu ve isteklerimizde yoğunluk getirir.  Çok yoğun bir şekilde şunları istiyorsunuz Rahu sizinledir dostlar: 

"Mutlaka aşık olmalıyım, çok güzel görünmeliyim, herkes bana baksın, ünlü olmalıyım, zenginlik bana aksın, paralar hep bana gelsin, en son model telefon benim olmalı, en son çıkan arabayı almalıyım, çok yükselmeliyim!"GİZLİ SIRLAR...

Rahu daşa 18 yıl , Ketu daşa 7 yıl sürer.  Rahu daşanıza daha çok varsa bile acaba şu an yaşadığınız gezegen daşanız nedir bir bilelim bakalım? 

Venüs daşa yaşayan bir arkadaşımın başına gelmeyen kalmadı. Çünkü ona yüzeysel bir vedik astroloji bilgisi verilmişti. Venüs daşanın güzel geçeceği ifade edilmişti. Sırlar öğretisi önüne açıldığında şimdi sebebi daha iyi algılayabiliyor o kadar problematik olayın sebebini.  Rahu ve Ketu hiçbir burcun sahibi değil aslında ve konakçısı değil. Onlar  nakşatraların lordlarının sahibidirler. Çünkü onlar Güneş sisteminden çok daha ötedeki bir sisteme aitler yani nakşatra sistemlerine.  Paraşara Rişi,   Rahu’nun Boğa’da yüceldiğini, Akrep’te de düştüğünü belirtmiştir. Ketu Akrep’te, Yengeç’te, Balık’ta belli dozajlarda söz sahibidir der.

Güneş sisteminin de ötesinde parlak yıldızlardan kimleri tanıyorsunuz? Ben Vega’yı, Sirius’u, Orion’u, Takım yıldızlardan Büyük Ayı takım yıldızını size hemen sayayım. Nakşatralar işte o seviyedeki yıldız sistemlerinden bize ulaşan haberciler. Çok daha ötedeler. Ne Uranüs, ne Neptün onların bilgisine erişemez.  Çok daha uzaktalar ve ruhun bu madde dünyaya düşüşünde ilk geçtiği geçiş kapısılar. Ruh dünyaya düşerken nakşatra lordlarının özelliklerine bulaşarak doğacaktır. “Bu kadar detayla ne diyo uğraşıyorsun Himalaya, bizim burcumuz belli işte Balığım veya Koç’um bunun ötesinde yazdıklarını anlamakta zorlanıyorum ama merak da etmeden duramıyorum bunları…”  diyenlerinizi de duyuyorum. Benim de eninde sonunda başıma gelecek Rahu daşanın etkisini bilmek ve kaynaklarımı maksimumda güvenlikte kullanmak istiyorum. Yaşamda etken en olumsuzlar haritadaki ya Satürn’dür ya da Rahu’dur. Diğer gezegenler de sorun verebilirler ama baş edilebilirler.  


Rahu 27 tane olan esas nakşatralardan Aridra, Swati and Shatabisha’yı yönetir. Ketu ise  Ashwini, Magha and Moola' yı yönetir. Bu dönemler gelince haritana göre yaşam tamamen değişir. Fakat sana şu sırrı da vereyim bir haritana bak bakalım bu nakşatralarda gezegenlerin var mı? Var ise yaşamında birçok kere Rahu ve Ketu daşa etkileşimi yaşayacaksın demektir.
Bir doğum haritası sahibi düşünün Rahu daşası 78 yaşında geliyor, belki yaşayacak veya yaşamayacak o yaşlarını, ama Ay Aridra’da (İkizler) , Satürn Ashwini’de (Koç)  Venüs Magha’da (Aslan) , Merkür  Moola’da (Yay) ve diğerleri başka nakşatrada olsun. 

Bu harita sahibi  Satürn, Venüs, Merkür daşalarında Ketu’yu yaşayacak. Ay 10 yıl + Rahu 18 yıl= 28 yıl Rahu. Satürn (19 yıl) + Merkür (17 yıl) + Venüs (20 yıl) = 56 yıl Ketu daşa gibi olaylar yaşayacak demektir. Muhtemelen yaşamı mesleği ve olaylar Rahuvari ve Ketuvari olacaktır.

Hareket eden transit aksların anlamları vedik dünyada çok farklıdır. Daşalar, gezegen dönemleri kadar uzun sürmezler, Ejderin asası her 1,5 yılda bir yön değiştirir. Bu değişimler değdikleri eve ve gezegene Rahu ve Ketu etkisi getiren küçük buktiler (daşaların alt dönemleri) gibidirler.

Aksların değişimi artık oluştu, ejderin asasının yönü değişti. Bu sefer 1,5 yıl süresince Rahu TERAZİ'ye Ketu ise KOÇ'a yerleşti.  


Rahu’nun geçişlerinin daha olumluca olduğu burçlar şöyle: Koç, İkizler, Yengeç, Başak, Kova.

Ketu’nun geçişlerinde olumluca etki alan burçlar da şunlar: Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık.

Rahu, yukarıda anlattığım olayda kendini ispiyonlayan Güneş ve Ay deytisi yüzünden ışıkların burçlarında tahribat vereceğine onların ışığından dolayı kendini iyi hissetmez ve onlara iyi davranır yani Aslan ve Yengeç’e. 

Rahu, Satürn, Merkür, Ketu’yu  severken; Venüs, Güneş, Mars’ı hiç sevmez, onlara karşı düşmancadır, onları bulduğu yerde yok etmeye gayret eder. 

Jüpiter ve Ay ile geçinme derecesi nötürdür. Rahu Satürn Ketu birbirini severken birleşmeleri hiç hayırlı olmaz. Haritada Şrapit doşa oluşur ve kişinin yaşamı anne veya babasının ölümünden sonra çile haline gelebilir. Anne ve baba yaşamdayken çileyi kendi üstlerine alırlar, onlar ölünce yaşamın problemleri bu harita sahibine kalır. Bir arkadaşımın bu doşası 9. evindeydi, sorunların babası ölünce başlayacağını göstermekte; 9. evde yerleşmiş Satürn daşası başladıktan 2 ay sonra babası öldü, arkasından para problemleri geldi ve arkasından zor bir hastalık tedavisi sürdürmekte. ŞİMDİ KAĞIT KALEMİ ALIN, HESAPLAMA YAPIYORUZ

1.    Vedik astrolojide en temel referans göstergemiz AY bu yüzden MUTLAKA AY BURCUNUZU BİLMELİSİNİZ. Efemeristen (gezegen geçişlerini gösteren gökgünlüğü) Ay burcunu bulabilirsin, eğer efemerisin batı astrolojisi esaslıysa derecesini 24 derece eksiltmelisin ki vedik astroloji hesabına erişebilesin.

2.   Yükselen burcunu bulmak; bunun için evler kitabından el ile hesaplama yapabilirsin, hesaplama bilmeyenler bilgisayar programı vasıtasıyla sideral zodyakve Lahiri ayanamsa seçeneğini kullanarak yükselen burcunu bulabilir. Yine batı astrolojisinde yükselenini biliyorsan 24 derece geri gitmelisin.

3.    Doğum saatin ile birlikte doğum bilgilerini bana yollayarak Ay ve yükselen burcunu benden de öğrenebilirsin.

4.   Ay burcun zihninin yapısını gösterirken, etrafındakilere bağımlısın, onlar sana verirse sahip olacaksın,  yükselen burcuna göre okuduğun yorumlarda kaderini değiştirmek kendi elinde unutma.

Aşağıdaki yorumlar aksların genel yorumlarıdır, biliyorsunuz ki 12 tane burç var ama  12 tane insan tipi yok,  haritamız bir bütün olarak incelenmeli, ve bu 1,5 yıllık dönemde Rahu, Satürn ile birleşim içinde olacağı için Rahu 2 kat daha fazla etki vereceğini unutmayalım. Kendi doğum haritanız aksların ve Satürn’ün etkilerinde farklılıklar oluşturacaktır.  

Terazi simgesi gereği eşitlik ve adalet arayışındadır. Fakat fıtratı gereğinde maddeye, güzelliklere düşkündür. Malefik gezegenlerce işgal edilmesi halinde  Terazi'nin bir kefesi ağır basar, denge kolay kolay oluşmayabilir. Global anlamda düşünürsek; dünya barışı için denge arayışına sorun teşkil edebilirken, içsel yapımızda hepimizde maddi kaynaklarımızın başkalarının yararına kullanımında gelgitlerimiz olabilir.  Bu bir güç sorunudur. En büyük yük Ay'ı Terazi, yükseleni Terazi olanlara düşüyor burada.  

Rahu ile Satürn en son 147 yıl önce Terazi burcunda kavuşum yaptıklarında, dünya genelinde barış ve dengenin sağlanmasında problematik bir dönem geçirilmişti. Aydınlanmış kişilerin arabulucuğua daha fazla ihtiyacımız olacak bu dönemde.
RAHU BURÇLARDA 

23 ARALIK 2012 - 12 TEMMUZ 2014


Rahu'yu Venüs'e karşı blok eden 3 boyutlu Şri Yantra
AY/ YÜKSELEN KOÇ BURCU

Birinci eve Ketu ve 7. eve  Rahu gelmiştir. Spekülatif kazançlara meyl edilebilir, yurtdışına çıkış, ticari yolculuklarda artış, yabancılarla ortak çalışmalara girme isteği verecektir. Büyük düşünceler bu dönemde gelişir. Ünlenmek, daha çok tanınmak mümkün. Evlilik fikri baskındır.  Duygusal ilişkilere yoğunlaşma artar, fakat aldatılma veya aldatma riski vardır. Belki size vereceği zararı o bile kestiremeyebilir. Cinsel bölgelerde rahatsızlıklarda artış görülebilir. Baş bölgesi ve yüz tehlikededir, korunmalıdır. Eş, ortak zorlu hastalıklarla uğraşabilir, ortak yüzünden, ticari hatalardan dolayı para kaybına dikkat edilmeli. Ketunun Koç’a etkisi aydınlanma, kişisel farkındalığın gelişmesi şeklindedir. Yaşam gücü bazı mevsimlerde daha azdır.   

AY/ YÜKSELEN BOĞA BURCU

Rahu 6. eve Ketu 12. eve geçmiştir. Bu dönem genel olarak olumlu sonuçlara gebedir. Son 1,5 yılın çoğu blokajı kalkacaktır. Para akışında artış gözlemlenir. Yeni kazanç kapıları açılabilir.  6. ev düşmanlıkların artışı demektir. Arkanızdan konuşulan bir dönemdir, düşmanlıklar alanında mücadele oluşabilir.  Mahkemeler biraz can sıkıcıdır, gerek olmadıkça tavsiye edilmez. Ama cesaret yoğundur ve mücadeleden sonra düşmanlar yenilir. Kronik hastalıklarınız varsa bu dönemde biraz artabilir. Mistik, uzak yerlere yolculuk imkanları, meditasyon ve yogaya başlamak gibi kişisel gelişim konuları zevkli bir hal alacaktır.  

AY/ YÜKSELEN İKİZLER BURCU
Rahu 5. eve, Ketu 11. eve geçmiştir. Kendiniz için eğlenceli bir dönemdir.  Spekülatif kazançlarda artış görülür. Yaşamın rahatına, romantizmine ve keyfine yöneliş artar. Duygusal yaşam hareketlidir. Üstlerden takdir artar, keyif verici şehirlere yolculuk imkanı gelir. Arkadaşlardan fayda bazen çok yükselir bazen de çok alçalır, düşmanlıklar biter, çocuklar da materyal zevklerin tadına varacaklardır. Çocukların dünyasında bir başkaldırı dönemidir. Çocuklarınızın hastalıklarında artış olabilir. Yoğunluğunuz yüzünden çocuklar ihmal edilebilir. Onların sağlığına ve onlarla kurduğunuz duygusal ilişkilerinize çok önem vermelisiniz.  

AY/ YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Rahu 4. eve ve Ketu da 10 eve girmiştir. Konfor artar, mal-mülk ve araçlar konusunda değişim zamanıdır, otomobil alımı satımı ve her tip lüks tüketimde artış, anneden dolayı materyal kazançlarda artış gözlenebilir. Güç ve pozisyon yükselmeye geçer. Daha diplomatik olduğunuzu gözlemleyip bunu sevince çevirebilirsiniz. Ruhsal planda evrensel ödüllendirme bu transitin olumlu yönleriyken, annenin sağlığı bozulabilir, aldığınız ilaçlara dikkat edin toksik etki  artabilir. Duygusal sorunlarınız çözemeden bu transite girdiyseniz bu dönemde depresyon veya dalgalanmalara karşı eksersizler yapın. Yangınlara ve yanıklara karşı tedbirli olun. Ev yaşamınızda bazı aylarda sorunlar. Çocuklarınız varsa ilköğretim lise sorunlu alandır.


AY/ YÜKSELEN ASLAN BURCU

Rahu 3. eve Ketu 9. eve girmiştir. Genel olarak 3. ev alanı olan geziler, maceralar artar, iletişim politiktir. Şans konusunda ani yükselme, profesyonel başarı getirir. Kazançların artar fakat dikkatli olun, yasal olmayan taraf cazip gösterilebilir size. Yeterince erdemliyseniz kitabına uygun davranmayan kişilerle iş ortaklığı yaparken son dakikada cayabilirsiniz.  Bunu ayırd etmeye önem verin. Küçük kardeşlerin yaşamı, babanın ise sağlığı zorlaşabilir. Uzak yollu, zorunlu yolculuklar keyifsizce oluşabilir. Ruhsal alanlarda kazançlar daha yüksektir. Değerli bir öğretmenle, himaye eden biriyle veya bir guruyla buluşmak, bir öğretiye girmek, fedakarlığın artması mümkündür.


AY/ YÜKSELEN BAŞAK  BURCU

Rahu 2. eve, Ketu 8. eve girmiştir.  2. ev aile konularında değişimleri verecektir. Aile büyür belki ama serveti dalgalanmaya müsaittir. Özellikle miras yoluyla kazanılmış haklarınıza göz dikenlerle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Zorunlu ödemelerin çok olması ve hırsızlıklar yüzünden kayıplar oluşabilir. Aile içinde sorunlar bu devrede büyütülür. Küçük bir sorun bile devasa algılanabilir. Yiyeceklerinize dikkat edin, daha önce size dokunmayan bir gıda bu sefer zehirleyebilir. Bu dönem özellikle konservelerden ve hazır yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. Damak tadınızda değişim gelebilir; alkol merakında artışa dikkat. Bilgi blokajı oluşabilir.
AY/ YÜKSELEN TERAZİ  BURCU

Rahu 1. evde ve Ketu  7. evdedir. Bilgi zaman içinde artar, yolculuklar ve yabancı diyarlar kişinin ilgisi dahilindedir. Daha ziyade kişisel gelişim amaçlıdır. Uzaklara gitme isteği yoğundur. Sık seyahat getirir fakat materyal anlamda bu yolculuklardan fayda görme kapasitesi düşebilir. Eşin sayesinde gelir artar. Eşin libidosunda azalma olabilir. Eşin, ortağın düşünceleri sizinkine göre büyük değişim oluşturmaya başlar, ilişki sorunları oluşabilir. Bu dönemde zihnin endişeleri yüksektir. Nedeni zor anlaşılabilen hastalıklar ve korkular için tedbir alın.


AY/ YÜKSELEN AKREP BURCU

Rahu  12. eve ve Ketu 6. eve girmiştir. Akrep için genel anlamda olumlu bir dönemdir. Maceracı tarafınız uyanır. Yurtdışı kapıları açılacaktır. Gelirde artış olabilir fakat bir yandan da harcamalar da artış oluşur. Karşı cins ile ilişkileriniz biraz yüzeyselleşip, tensel zevkler ön plana çıkabilir. Cinsel hastalıklara karşı korunmanız önerilir. Yarışmalardan veya yaptığınız hertip mücadelede kazançlı taraf siz olabilirsiniz. Düşmanlarınızı yendiğiniz bir dönemdir. Hayır kurumlarında görev almak arzusu gelebilir. Akrabalardan fayda artacaktır. Yediğiniz yiyeceklere dikkat edin, alerjik bir dönemdir.AY/ YÜKSELEN YAY BURCU

Rahu  11. eve ve Ketu  5. eve girmiştir. Oldukça olumludur. Materyal anlamda ipler elinize geçer. Sosyal çevrenizde takdir görülme ve arkadaşlarınızın artışı sizi mutlu sonuçlara götürür. Umutlar yüksek ve amaçlarınız büyümektedir. Kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir dönemdir. Çocuklarınız bu durumdan ters etkilenir, Ketu 5. evde çocuklarınız varsa onları içe döndürebilir. Çocukların fiziksel anlamda korunmaya da ihtiyacı yüksektir. Çocukların hastalıklar veya günlük dertlerinde artış oluşabilir. Spekülatif kazançlardan kayıp olasıdır, risk yükselmiştir. Ruhsal alanla ilgilenen arkadaşlarınızda artış olacaktır. Oldukça yaratıcı bir dönemdir.


AY/ YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Rahu  10. eve ve Ketu  4. eve girmiştir. Bu dönem sorumluluklarınızda artış olacak, ancak çok çalıştıktan sonra başarı ve takdir gelebilir. Ofiste görevler neredeyse sadece sizin üstünüze yığılmaya başlar. Çalışma saatleri uzar. Mesai bol, gelir ona rağmen düşüktür. Bu bir olgunlaşma ve ustalaşma devresi gibidir. Sabır çoğalır. Sosyal ve psikoloji konularda kitaplar ilginizi çekmeye başlar, annenize daha yakın olmaya gayret edin çünkü anahtar kişi annedir. Gayrimenkul için pek şanslı bir dönem değildir. Evde beklenmedik kazalar ve hasara karşı uyanık olun. Satürn ile birlikte olan Rahu, bol bol tamirat gerektirir. Sonradan niye bunu aldım dememeniz için ev, araba, elektronik eşya almak için çok araştırma yapmalısınız. Aldığınız mal mülk kusurlu, hasarlı çıkabilir.   


  
AY/ YÜKSELEN KOVA BURCU

Rahu  9. eve ve Ketu  3. eve girmiştir. Genel olarak kendini keşif ve uzaklarla irtibat dönemidir.  Yabancı memleketlilerden yardım artar. Kazançlar artıştadır. Yeni tanışmalar yoğundur. İnançlarınızda köklü bir değişim dönemidir.  Komşularınızla ve kardeşlerle ilgili iletişimde yanlış anlaşılmalar yüzünden kopmalar olabilir. Babanın şansı ve repütasyonu azalmıştır. Sizin de şansınız yüksek sayılmaz. Yüksek eğitimde olumsuzluklar olabilir, konuları dersleri algılamanızda darlaşma gibi hissedebilirsiniz bunu. Ruhsal konularda, astrolojide yeni bir eğitime başlamak için bu dönemi pek tavsiye etmem. Seçtiğiniz öğretmenin ya zamanı yoktur ya da size yeterli faydası olmayabilir. Yolculuklar biraz dertlidir, yurtdışı bağlantıları özellikle gecikmelidir veya engellidir, oldurmak için fazla çabanız olacaktır. Hava ulaşımı ile ilgili sorunlara dikkat edin.    


AY/ YÜKSELEN BALIK BURCU

Rahu 8. eve ve Ketu 2. eve girmiştir.  İnişli çıkışlı bir devredir. Miras veya başkalarının parası ile kazanç mümkündür. Uzun süreli antlaşmalara girmek tehlikelidir. Zihin dalgalı ve depresif olabilir. Akıl karışıklığı yoğundur. Sizin libido yükselir ama bu sefer de eşin mutluluğu azalmıştır. Psikosomatik hastalıklar ve başka önemli rahatsızlıklar da çıkabilir. Kalabalıklarda daralabilirsiniz, gruplardan ayrılmak ve yalnızlaşma görülebilir, sırlarınızın başkaları tarafından ifşasına dikkat edin. Para aile içinde sürtüşmeye sebeptir. Aile küçülmeye yönelir. Evden ayrılma bir süre ayrı yaşam isteği oluşursa karşı koymayın bir ara verin, akıl karışıklığınıza iyi gelebilir. Tek başınıza araştırma yapmak ve detaylı çalışmaya girmek için iyi bir devredesiniz. Büyük idealler oluşur fakat şu an başlangıç önerilmez. Kendi eksiklerinizi görmeye niyet edin ve kabul edin.Hepinize esenlikler diliyorum


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR