Kayıtlar

Nisan 6, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

YÜKSELEN BURÇ GÜÇLENDİRİLMESİ

Resim
Karar vermede ve bunu emin olarak uygulamada en önemli gösterge yükselen burç ve yöneticisidir. Yükselen burçta yerleşen gezegenler de buna yardımcı olurlar. 
Olumlu gezegenler daha doğru kararları ve yaşamın zorlanmadan aktığını gösterirken, olumsuz gezegenler baskı uygulayan, sert hareketlerden dolayı hata yapabilen veya sorumlulukları ağır olan kişilerde görülür. Özellikle Jüpiter-Merkür yükselende en iyi -digbala- çalışırken, Satürn ve Rahu oldukça olumsuz etkiler getirebilir. 

tıkla " om"  sesinin anlamı 

Kader, kişinin doğumundan beri içinde oluşan şartların sonucudur.  Vedalara göre kişinin doğduğu aile karmik kayıtlarına göre seçilmektedir, bu yüzden bazı kişiler yaşama diğerlerinden daha fazla fırsatlar  sunulan ailede doğar. İşte bu kısmı karmik bir hediyedir. 

Yaşamına çok olumsuz şartlarda belki anne babasız başlayan ve çok yükselen kişiler de vardır, bu kişiler de işte yükselen burcu son derece güçlü kişilerdir. Her fırsatı olumluya çevirebilirler veya büyük riskle…

SUTRALAR

Resim
KADİM KİTAPLAR
Vedik astroloji çok emek verilerek öğrenilen bir astroloji dalı, içene daldıkça bilmek için bir ömrün yeterli olacağına pek inanmıyorum, her an öğrenecek daha derin bir bilgiye rastlıyorsunuz;  tarihte bu konudan bahsetmiş en önemli 18 otorite sayabiliriz;
Surya, Pitamaha(Brahma), Manu, Narada, Marici, Kasyapa, Vaistha, Parasara, Vyasa, Atri, Angirasa, Garga, Bhrgu, Lomasa, Chyavana, Saunaka, Paulisa ve Yvana’dır. Bu bilge kişiler aynı zamanda vedaları, puranaları ve vedantayı da yazan kişilerdir.
Detaylı astroloji öğreten kaynaklar içinde özellikle Parasara’nın Brhat Parasara Horasastra’sı (7-8.yy) ve Kalyanavarman’ın (MS 422-446) Saravali’si oldukça meşhurdur. Örneğin Brhat Parasara Horasastra, 108 SLOKADAN oluşur, fakat kadim bilgelerin orijinal anlatımları günümüzde çok anlaşılamamaktadır. Parasara’nın şu anki İngilizce çevirisini anlamak ve bunu yorumlamak günümüzde hala zordur, bunu anlamış bir öğretmenden değerlendirme alınması tavsiye edilmektedir.
Bunlar haricinde …

MOKŞA 12inci EV

Resim
NURA ULAŞMAK
Ruhların egosantrik veya tıkanmış tembellik, atalet dünyasından kurtarılmasına yönelik faydalar sağlaması için jyotish vedik astroloji  insanlığa 5000 yıl önce  tekrar hatırlatıldı. Bu bilgi aslında evrenimiz ilk yaratıldığında Brahma’ya anlatılmıştı. Brahma bu bilgiyi rişilere anlattı,  günümüzde kitaplardan okuduğumuz  bu kadim astroloji , bu bilginin kırıntılarından ötesinde değil maalesef.  Çoğu bilgi unutuldu veya çarpıtıldı. Vedaların 6 ana kolundan biri olan Vedik astroloji  jyotish, haritayı okumaya başladığınızda Tanrı’nın gözünden olayları ve hakikati görmek ve bunu bildirmek anlamını içerir.  Görme kabiliyeti  10. Evdir, bu yüzden de 10. Evi ve yöneticisi güçlü olan bir kişinin görüş mesafesi geniştir, eğer ki  5. Evi de güçlü ise doğum haritasını  okumada başarılıdır.  Dünya planı karmaşık bir alandır. Karma ve doğma sebebi idrak edilmelidir. Hiç merak etmeyin burada doğan herkesin bir problemi vardır.


Satürn doğma sebebimizdir. Satürn günahları ve hastalıkları …