Kayıtlar

Eylül 18, 2012 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

AY BURCU 13 BAŞAK HASTA

Resim
13/ 27
  10°-  BAŞAK - 23° 20' BAŞAK  BURCU HASTA nakşatrasıdır.

HASTA Nakşatrası zarif bir yıldız menzili, benim yükselen burcumun menzili de Hasta’dadır. Ellerde yetenek ve birinci olmakla ilgilidir. Hasta’daki bir nokta veya gezegen yaşamda o gezegenin konu başlığı ne ise en ön planda olmayı seçtiğinizi bildirir. 

Tasarımcıların, sanatçıların, marangozların, şifacıların, topluma hitap eden komedyenlerin de yıldızı budur. Ay yönetiminde olan Hasta yıldızındakiler çevresine huzur ve şifa getiren kişilerdir.Hasta için en felaket getiren gezegen Satürn’dür. Özellikle 2010’da Satürn gezegeni Hasta’dan geçerken çok hastalıklar atlattım. Neyse ki Satürn bir 30 yıl daha Hasta'ya uğramayacak.

Hasta sık sık meditasyon yapmalıdır, etrafından negatif enerjiyi çabuk çeker, olumsuz insanlar Hasta gibi narin ve onları dinleyen insanları fazlaca rahatsız edebilir. 

Meditasyon ile HAYIR demeyi öğrenebilirsin.  Şarj olursun, olaylara…

AY BURCU 14 TERAZİ ÇİTRA

Resim
14/ 27
23°20' BAŞAK - 06° 40' TERAZİ URCU ÇİTRA nakşatrasıdır.

Bombay ile ilgili araştırma yaparken bu linki bulmuştum. Bu videoyu ilk izlediğimde nedir bu kadar şaaşa? nasıl bir düşünüştür nasıl bir harita sahibi bunları yaratmıştır diyor insan. Karl Lagerfeld, moda dünyasında bir isim. Venüs'ü Çitra yıldızında. Çitra, Başak sonu ile Terazi'nin orta derecelerine denk geliyor. Mars yönetiminde olan Çitra Ünlü, şöhretli ve şerefli olmakla ilgili.

Simgesi parlayan bir mücevherdir. Fırsatları en hızlı yakalayan insanlardır. Parıltı yaşamlarında mutlaka vardır. Pekçok artistin bir gezegeni Çitra ile ilişkilidir. Özellikle Ay burada ise ün vermesi çok kolay olur. Çitra batı astrologları tarafından Spica olarak biliniyor.

Çoğunuz vedik astroloji okurken burçların değiştiğine şahit olarak şaşırdınız.

İşte bu değişikliğin oluşmasında Spica Yıldızının da rolü var.

Vedik astrologların kullandıkları Ayanamsa denilen kaymayı hesaplatan değer Spica yıldızı baz alınarak yapılmakta.…