MAKARA ŞANKRANTİ 2013


JAYA MAKARA ŞANKRANTİ
GÜNEŞ OĞLAK BURCUNA GİRİYOR 

14 OCAK 2013, 02:59

 Yeni bir Makara Şankraniye giriyoruz. "Makara" Oğlak burcunun hayırlı ismi oluyor. Burçları hayırlı ve uğurlu isimleriyle telaffuz etmek burcun ağırlığını üstümüzden siler. Makara'nın (Oğlak) yöneticisi ciddiyet, çok çalışma veren Satürn'dür. Oğlakların ne kadar işkolik ve görev üstadı olduğunu çoğunuz biliyorsunuzdur. Onların üstündeki yük bazen dayanılmaz hale de gelebiliyor. Dünya ekonomisinde söz sahibi pek çok liderin Oğlak burcuyla ilişkisi vardır. Koç burcunu birinci burç kabul edersek, Oğlak burcu burçlar kuşağında 10. evi, karma yogayı (siz buna kariyer diyorsunuz) yönetir. Doğum haritasında Oğlak burcunda herhangi bir gezegen ve yükselen olması sizin çetin şartlar altında çok yoğun çalışıp başarı kazandığınızı gösterir.  Hemen aklıma gelen bir örnek vereyim;  Barack Obama'nın yükseleni vedikte Oğlak'tır.

Bu yüzden gelin Makara Şankrantiyi kutlayalım ve bu gece boyunca 13 Ocağı 14 Ocağa bağlayan gecede, başarmak istediğimiz niyetlerimizi tutup mümkünse 8 tane mum yakalım. 8 Satürn ile ilgilidir.  
14 Ocak 2012 02:59 vedik astrolojik hesaba göre Güneş Oğlak burcuna giriyor. Yeni yıl  başlangıcı bu tarihle başlamış olacak.  Vedik astrolojisi Güneş bizi aydınlatırken konuşulur çünkü ışık astrolojisidir.  Güneş battığında astrolojik harita okuması yapmam.   

Güneş’in Oğlak burcuna girmesiyle kuzey yarım küreyi aydınlatan gün ışığı daha da çoğalmaya başlar, vedalara göre bu yılın ruhsal aydınlanması yükselmeye başlar.   Pek çok astrolojik yeni faaliyet, ders, eğitim için öğretmenler bu tarihi ; 14-15 Ocağı seçmektedirler.  Şu an yoga, meditasyon, karma astrolojisiyle ilgili yeni çalışmalar, workshop için güzel başlangıç yapabileceğimiz tarihteyiz. Başlangıçlarımızı ertelemeyelim.  Zira yılın 2.ci yarısından itibaren  6 ay sonra gün gece eşitlendikden sonra  kuzey yarım kürede ışık azalmaya başlıyor, o yüzden bu dönem daha bereketlidir.
Baharın uyanışı olan Güneş’in vedikte Koç burcuna girdiği tarih ise stratejilerimizi güçlendirmeliyiz, hedeflerimizi koyduğumuz, silahlarımızı donandığımız güçlü bir tarihtir, çünkü Güneş Koç burcunda  en yüksek gücüyle çalışır; ekzalt olur, 14 Nisan’dan sonrası daha çok madde gücü yüksek olan başlangıçlar yapacağız bunun için gerekli planlamalarınızı  şimdiden yapmalı, zira sayılı günler çabuk geçecek.

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR