OKUYUCU MEKTUPLARI MESLEKMESLEĞİM POLİTİKA MI? 

SORU:
 “Merhabalar size amsterdamdan yazıyorum 2 saat sonrada (bu yazıdan sonra) parise yolculuğa devam edicem inşallah. 2013 bana bol bol seyahat getirdi 27 aralıktan 5 ocağa kadar berlin amsterdam, nasipse pariside görucem, aslende 2 senedir viyana yasiyorum master eğitimi için. Aynı zamanda 2 senedir vedic astrolojisi ile ilgiliyim. Türkçe ve ingilizce bulabildiğim her kaynağı okuduğumu size belirtmek ıstiyorum.doğum saati ratifikasyonuda yaptırdım  magma nakasatra2. Pada. Gerek kalaamitra yoga . Rajasambadha yoga. Navamsa haritasindaki Atmamaraka jupiterin ;amatyakaraka satürn ve venüs durumundan ötürü özel bir haritaya sahip olduğumu düşünüyorum ama satürnunu astavargakarga değerinin düşüklüğü ve 2. Evdeki ketum ay kavusumunun yükselen etksi konusunda ne yapmam lazım . Arada lagna nin yükselenle 6. Evde olması ve 4. Evdeki sütünden görünüm almasını siyasetle ilgili yorumlayabilirmiyim. Bir astroloji sever olarak sizin gibi bir profesyonel den fikir almak ve hint astrolojisi derinliklerine yol almak ve uzmanlaşmak isterim saygilarimla( cep telefonundan yazdigimdan lütfen dilbilgisi hatalarını görmezden gelinve umarım parise varlıktan sonra sorunlarınızı alabilirim). S.E.”CEVAP :
Sayın  okuyucumun  sorusunu içten gördüm . Yolculuğa çıkmadan önce bile kendini geliştirmek istiyor ve vedik haritasını soruyor. İlerisi için kendine yatırım yapmak isteyen zeki bir genç. Vedik lisandan konuşabilmemiz bir avantaj. Vediğe olan ilgisi yeni yeni belirmiş ve kendini  keşfe çıkmış görünüyor.

Haritanızda gezegenler Ketu’dan Rahu’ya yönlendiği için Kalasarpa yoganız var. Kalasarpa yoganız materyal dünyaya çok bağlı olduğunuzu ve yükselme isteğinizi teyit ediyor. Jüpiter’in köşe evde olması yogayı Jüpiter daşanız boyunca daha hafif geçirebileceğinizi göstermekte. 2-8 hattına dair olan bu yoga zaman zaman aileden uzak yaşam ve maddi konularda  zorlanma verebilir. Jüpiter’in köşe evde olması Şiva’nın kutsamasıdır, ve kral yogası verir olumludur. Rektifiye edilmiş dediğiniz doğum saatine göre Jüpiter daşanız 28 Aralıkta başlamış, sizin yolculuklar 27’sinde başlamış. Jüpiter 7. ve yabancı diyarları gösteren Rahu’nun evinde olduğundan dolayı Jüpiter’in girişi ile yolculuklarda açılma yaşıyorsunuz.
2. evinizdeki Ay-Ketu birleşimi zaman zaman kendinizden emin olamama ve özellikle konuşmalı bir iş seçerseniz bu konuda becerilerinizin geliştirilmesine dikkat çekiyor. Ay’ın Ketu ile aynı nakşatrada olması hem sağlık hem de zihinsel düşünce tarzı için de huzursuz bir konum. Sağlık sorununuz var ise Hasta Nakşatra devata çalışması, zihin huzuru için ise  adi devata veya pratyadi devata çalışmaları vardır. Bir haritaya önerilecek remedy çalışma kişinin yapıp yapamayacağına emin olduktan sonra verilir. Çalışmalar 1-2 günde 1-2 haftada değil daha uzun sürelerde etkili olur. Bu yine haritaya bağlıdır.
Guruamsanız kaderinizin ne sizin elinizde olacak kolay ne de sizin önünüzü tıkayacak kadar zorlu yerleşimde olmadığını göstermekte. Bazen çözüm oluşmaz karma buna dokunmayın demektedir, bu da ruhun gelişimi için yine iyidir. Sizin haritanızda müdahaleler ve özgür iradenize izin var.


Köşe evde Jüpiter AK potikacıların haritalarında rastlanan bir gösterge olmasına rağmen tek başına politika getirmez. Satürn 4. Evde isteklerini yaptırımlarla oluşturmak isteyen  ve insanları yönetmek isteyen birini gösterir evet ama bunun politika alanı mı olduğunu ancak doğum saatinizden emin olduktan sonra kariyer haritanız, dasamsa haritasına bakarak söyleyebiliriz. Rasi haritası düşünüş şeklinizi gösterse bile mesleği tam bildirmez. Bu yüzden vedik rişiler Dasamsa adlı D10 , alt haritayı yaratmıştır.  

Raside Ghatak Lagnanız 12. Evde yurt dışı bağlantılı bir işi , rızkınızın potansiyelinin de ana vatan dışında  olabileceğini belirtmek isterim.


Okulunuzda başarı ve yaşamınızda esenlikler diliyorum.
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR