VENÜS OĞLAK GEÇİŞİ
VENÜS OĞLAK BURCUNA GİRDİ

MAHA LAKŞMİ TAKTİK DEĞİŞTİRİYOR 

Bugün Venüs, Sideral zodyak olan Vedik hesaplamalarda 3 saat kadar önce Oğlak burcuna girdi. Oğlak radikal kararlar alabileceğim bir burç. Venüs ilişkilerin karakası (yöneticisi) olarak Satürn’ün burcu Oğlak’ta toparlanmak, ciddileşmek, elle tutulur sonuçlar elde etmek isteyen yönümüzü okşuyor.  Mantığın daha ağır bastığı durumlar söz konusu. 

Sisli alanları terkedişle bir ferahlığa ihtiyacımız olabilir.  Çok da iyi olur böyle.Sorularım arttı. Bu sorularda sakinim , karmaşada değilim çünkü Ay bu hafta benim tarafımda hareket edecek, karmaşada değilim. Zihnim dingin. Bu durumda sorularımı sana çok açık ve direkt sorabilirim. Ortalama 23 günlük Venüs Oğlak geçişinde saklanmama gerek yok.  İçimde sıkıştırdığım o utanma halimde değilim ve keyifsizlikten uzağım. 

Venüs, Oğlak’ta kademe kademe etkilere sahip, bunu da geçtiği yıldız alanı, nakşatralardan anlıyorum.

Bu hafta Uttarashadda Nakşatrasında Güneş ehlinde egolarımızda kabarma ve sevdiğimizi kısıtlama eğilimi verebilir. Aman dinlemeden karar vermeyelim. Oysaki Venüs’ün egolarla hiç ilgisi yok, o sevmeyi ister. Ama geçtiği yıldız alanı (nakşatradan) da direkt etki alır.  Bu hafta biraz soğukluk ve mesafelilik ardından 5 Şubat ile Sravana nakşatrasında, Ay yumuşaklık ve şefkat ehline bürünüyor; daha sıcak, daha açık duygularla hissetmemizi sağlayacak, içimizde bizi kemiren ne ise ; konuşamadıklarımıza alan tanıyacak, duygu dünyamıza dönmemize yardımcı olup şifa dağıtacak. 

Ruh biliyor; farkında olsak da olmasak da bu dönemde bizim için hayırlı sınavlarla  karşılaşıyoruz.   

-Ben ne yapıyorum? 

-Alma verme dengesindeki dozajı nasıl ayarlayacağım? 

-Aşkı haketmiyor muyum?  

-Nerede tıkalı kalıyorum? 

-İşlerimde daha güzeli nasıl yakalarım?

Gibi sorularıma cevaplarımı bulacağımı biliyorum. 

Venüs Oğlak’taysa  gerçeklerle yüzleşeceksin demektir. Kozmozla bağlantısı kesik olanlarınıza  yüzleşmeler  ilk başta sert gelebilir çünkü , Satürn’ün burcu burası ve senin  zayıflıklarını sana göstererek seni bu okuldan mezun etmek ister. 

Makara (Oğlak) özünde emeğin yoğun olduğu alanların burcudur. Evrenin zaman olarak hiçbir acelesi yoktur, bu Oğlak geçişi olmaz ise bir sonrakine yine karşılaşmalar getirir.  

Zayıflıklarımızı doğum haritalarımızda Oğlak-Kova ve Satürn’ün yerleşimden görebiliyorsak , gochara (transit) Venüs’ün bu 23 günlük misyonu gerçekten bu durumda çok faydalı ve harika etkide bence.

Buna hazır olanlarınız Mart ortasında Venüs Balık burcuna geçtiği dönemde (Venüs’ün Kova geçişi de bitirilmeli) verdikleri emeğin karşılığını görebilirler. 

İlişkiler alanı çok geniş bir konu, Oğlak doğal zodyağın 10. Evi olduğu için karma bhava  iş yaşamımızda da ilişkilerimizde iyileşme kaynağı olabilir, takdir görmeyi ve uyumlu çalışma ortamlarını destekleyecektir. 

Venüs transiti bu dönemde ortalama 7 burçta daha olumlu sonuç verecek. Diğer 5 burcun ise sınav soruları çalışmadıkları sayfalardan belki de :)


AY/YÜKSELEN KOÇ: 
Kariyerinde değişim beklentilerini büyütmeden yoluna devam etmelisin, bu dönemse özellikle senin emeğine ihtiyacımız var, uyguladığın her ne ise konunun estetiğine ve paketine özen göstermelisin, karma yoganda fazla göz önündesin ve ancak verici olman olumlu sonuçlar getirir. 
AY/YÜKSELEN BOĞA:
Şanslı ve zevkli bir dönemdesin. İlişkiler alanında mutluluk getiren olaylar, hediyeler ve sürprizlere açıksın. Uzak yerlerle ilişkin genişleye müsait, eğitim alanında da fırsatlar oluşabilir. Aile büyüklerinden de onay ve kutsama alıyorsun bu Şansını 2 kat açıyor çok önemli .


AY/YÜKSELEN İKİZLER: 
İçsel korkularında artışa dikkat edelim. Kişisel olumlama çalışmalısın. Eşindeki egoları gözle aslında senin egolarını işaret ediyor. Mental sıkıntıların bedensel hastalıklara dönüşebilir;  özellikle jenital bölgeni temiz tutmalı ve korumalısın. Bayanlarla tartışmaları büyütme,  önünü tıkayabilirsin. 


AY/YÜKSELEN YENGEÇ:
İlişkilerde ikileme düşmemeye özen göstermelisin. Eleştirici cümlelerinde artış oluşabilir. Bu Venüs’ün ters enerjisidir. Sana karşıt geçen Venüs, isteklerini arttırsa bile ilişkiyi ilerletmiyor, durduruyor. Eşinden ne bekliyorsun? Bayansan babanla olan, erkeksen annenle olan bilinçaltı kodlamalarını kontrol et, anahtar onlarda.


AY/YÜKSELEN ASLAN:
Venüs 6. Evinden geçiyor, marana karaka stahana oluyor, zodyakta Venüs için en zor geçiş bu. Venüs kendini iyice ölmüş hissediyor. Eşin çok mutsuz olabilir. Daha önceki tavırlarının sonucunu bu dönemde eleştirilerek, arkandan konuşmaları duyarak biraz üzülerek görebilirsin. Bunu engellemek için çok çabalayarak, alçakgönüllü olduğunu her fırsatta gösterebilmelisin.


AY/YÜKSELEN BAŞAK:
Takdir görme, sevilme, sosyalleşmede artış dönemidir. Bilgide artış, her türlü destek toplumdan sana doğru gelecek. Zodyağın 5. Evinden ziyaret ediliyorsun, kalbinin çiçek açacağı bir dönem bu, onca zorluktan sonra da mutluluğu çok hak ettiğini düşünüyorum. 


AY/YÜKSELEN TERAZİ
Şifa kaynaklarında artış ve sevinçli bir dönemdir. Ektiklerini biçiyorsun, rahatlık ve içsel mutluluğunda artış gözlemleyeceğiz ve bunu kutlayacağız. Sana ters davrananların uzaklaştığını ve yenilgilerini gözlemleyebilirsin  Huzur buluyorsun.Şşu dönem Kalp çakran hayli açık; Bu güzel değişimi şu an VE HER AN kutla. 


AY/YÜKSELEN AKREP
Saygınlığında artış, toplumsal kabul ediliş seni mutlu ediyor. Akrep mistik olduğu kadar içinde önce kendisiyle kavga eden bir burç. Venüs Oğlak’ta buna biraz ara verebilir, iç savaş şu ara dinginlikle yer değiştirdi. Açıklığındaki yükselişle, doğal  cesaretini birleştirsek çoğu kişiye sükûnetle ışık tutabilirsin. 


AY/YÜKSELEN YAY
Ailede mutluluğun ve bereketin artışı, yeni bir bilgeliğe geçiş kapısının aralanması, etkili ve güzel konuşmalarla yaşamında renkli bir dönemi gösteriyor. Yöneticin Guru Jüpiter’in de Şubat başında Retro hareketi nihayet bitirecek ve alanı genişletecek. Şansında yükseliş özellikle ilişkiler alanında kendini güzel sözlerle belli edebilir.


AY/YÜKSELEN OĞLAK
Venüs Oğlak’ta kendi üzerinde çok hoş, rahat mutlu, zorlukların aşıldığı, problemlere kolaylıkla çözümlerin gelebileceği bir dönemi simgeliyor. Oğlak bu dönem şımartılmayı hak eden grupta. Bu ay özellikle Venüs’ün renklerine bürün, pembe en çok ve uçucu renkler gibi…


AY/YÜKSELEN KOVA: 
Yeni arkadaşlıklar daha çok karşı cinsle alakalı enerjilerde. Yaşamın durağan alanı dışında, maceracı yönüne merak artabilir. Yeni yolculuklar planı gündeme gelebilir. Maddi beklentiler yüksek ve akış yerinde ama alacak verecek dengesine dikkat etmeli. Keyfi harcamalarınız daha çok gibi sanki. 


AY/YÜKSELEN BALIK:
Balık burcu, Venüs’ü çok sever, onu kendi burcunda yüceltir ve her tip mutluluğa boğar. Bu geçişle Balıklar, Lakşmiyi maddi bolluk ve bereketiyle karşılayabilirler. Arkadaşlıklarda artış, büyük organizasyonlara katılma ve yeni  tanışmalar mutluluk ve kazanç sağlayabilir.

Bereketiniz bol sevgi dünyanız AŞK dolsun


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR