0 KOÇ GİRİŞİ VİŞNU ÇAKRA


BAHAR GELDİ 


HOŞ GELDİ


BAHAR EKİNOKSUNUZU KUTLUYORUM

Tropikal zodyakta (batı astrologlarının daha çok kullandığı sistemdir bu) Güneş KOÇ burcu geçişinizi kutluyorum. Bahar geldi demektir.

Mevsimlerin döngüsünde  kuzey yarım kürede ilk baharın geldiğini anlatan KOÇ girişi  vedik astroloji de kullanmakta, mevsimsel zodyak adındaki bu zodyak ile hava durumu tahminleri yapan Hintli astrologların öngörüleri de oldukça güçlüdür.

Güney yarımküreden bizi okuyan okuyucularımın da sonbaharını kutlamak gerek tabi.

Vişnu Çakra yani Tropikal zodyak  ile en uzun gece en kısa gün gibi hesaplamaları yaparız. Sideral zodyak ile mevsimlerin oluşumlarını alakası yoktur. Bu konuda VİŞNU PURANAdan çok geniş bilgi edinebilirsiniz.

 Vedik-Hint astrolojisinde de bugün baharın başlangıç günü kabul edilir çünkü Güneş KOÇ burcuna girmiştir.

İnsan gibi yaşayan varlıkların yaşam konuları için vedik astroloji sideral zodyak kullanmaktadır bu sistemde ise gezegenlerin üstünde de olan çok uzak sabit yıldız kümelerinin matematiği devreye girmektedir. Nakşatraların kullanımı konusunda bu konuda detaylı yazacağım.TABİAT ANAMIN YENİ DOĞUMUNA BÖRTÜ BÖCEĞE VE BÜTÜN YEŞEREN ÇİÇEKLERE DE SELAM EDERİM


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017