ARAÇ PLAKASI
Bayan danışanımla yolculuklardan bahsederken başına gelmiş ilginç bir kazadan bahsetti kendisi, “Eylül 2012’de satın aldığım 2. El aracın aksı yolda kırıldı, ölümcül bir kazadan son anda kurtuldum,  sonra bu aracı sattım ve hemen yeni bir araç aldım. Otomobilleri çok seviyorum, bu konuda şansız mıyım acaba? Haritamda ne gözüküyor beni bu konuda yönlendirir misiniz?”

Araçlar vedik astrolojide 4. Ev ve Venüs ile yönetilmekte. Haritasında yücelmiş ama geri giden bir Venüs’e sahip olan bayanın  yükselen burcu Balık. 4. Evinin yönetici lordu Merkür Balık burcunda düşer fakat yükselende olduğu için bu düşüş iptal oluyor ve kurtuluyor.
Kendisine sattığı aracının plakasını sorduğumda  önce şaşırdı fakat haritalarımızla plakaların ilişkisi olduğunu anlattığımda dinlemeye koyuldu; 

2. El olan xx EXX 25 nolu plakanın rasi değeri 1. Burç Koç’u vermekte; Koç burcunda yer alan Güneş ve Rahu birleşimi 2. Evinde maraka ( tehlike getiren) pozisyonda görülmekte, Güneş Koç’ta yücelmiş ve zararını yitirmiştir fakat Rahu için aynısını diyemeyiz. Yönetici Mars 3. Evde yollarda hızdan gelen tehlikeleri gösteriyor. Kazanın oluşma zamanı Ketu-Rahu-Rahu daşasına denk gelmiş.  

Plaka numarasının graha değeri ise Ketu’yu göstermekte. Bunlar problematik Ay düğümleridir. Aracı satın aldığı dönemin de Ketu-Rahu daşaya denk gelmesi, aracın hatalı veya sorun getirmeye yönelik olduğunu işaret ediyor aslında. Daha sonradan araştırdığında bu aracın satın almadan önce kaza yaptığını ve bu aksın olması gerektiğinden daha ince bir parçayla tamirinin yapılıp satıldığı ortaya çıkmış.


Bayan dostum yeni aracını ise 2012 Kasım sonunda almış: bu sefer plakası xx FXX 98. 

98 sayısının rasi değeri 2. Burç Boğa’yı vermekte. Boğa arudhasına göre güzel yerleşmiş görünüyor. Venüs 1. Evde yücelmekte fakat geri hareketli olması aracın şansıyla ilgili soru işaretlerini göstermiyor değil. Plakanın graha değeri ise Satürn. Satürn haritada geri hareketlidir ve 9. Evde dur bhagya yapmakta. Sıfır alınan bu aracın özellikle Ketu-Satürn daşada  yağ ve metal aksamlarının  kontrolüne özen göstermesini, özellikle aracına binen herkesin emniyet kemerini takmalarının çok sağlıklı olacağı düşüncesindeyim. Satürn, şehirlerarası yoldan ziyade Akrep burcunda yakın mesafeleri sayfiye yollara dikkat işareti veriyor.

Bu araçların satın alınma günlerini bilmiyorum, nakşatralarını da kontrol etmek isterdim. Nakşatralar da aracın sahibiyle olan talihleriyle ilişkilidirler.

Unutmayalım “Emniyet kemeri hayat kurtarır”. 

Güvenli yolculuklar diliyorum.


Sevgi ve ışıkla… 


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark
5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR