GÜNEŞ AVATARIRA GÜCÜ

Chaitra Masa Suklapaksha Navami

Gün geçmiyor ki vedik ilim bizi şaşırtamasın. Hergünün ayrı bir sırrını içeren vedik ilimin içinde yaşam nektarı saklı. Yine ilginç sonuçlarla bizi sevindirebilecek, o denli güçlü bir güne yaklaşıyoruz.

Yeniay oluştu ve 19 Nisan 2013 sabah Güneş doğumu 9. Ay günü olan Navami’ye denk geliyor. Bu günün içeriğinde hangi potansiyeller saklı? Güneş çok büyük güçle parıldamakta ; Vedik çakralarda  sideral zodyakta Güneş Koç burcunda yücelme konumunda bu ay. Bugün Güneş’in derecesi 3’ü aştı. Bu çok güzel bir konum. Güneş ilk 3 derecede kendine gelemez, ışığını yansıtmakta zayıfken 3 dereceyi aştığında kendine gelir ve faydasını gösterir.

Birşeylerin oluşturmak, yapabilmek için belirli bir güce ihtiyacımız olduğu kesin. Güneş’in faydalı yönüne bakarsak yaptırımlarımızın güçlenmesini sağlar.  Kralların, patronların Ceo’ların, yöneticilerin Güneş yerleşimlerinin mükemmele yakın olduğunu görüyoruz.  Hareketli bir burç olan Koç burcu Güneş için o kadar mükemmeldir ki, yapamadığınız ertelediğiniz pek çok işe bu dönemde zevkle başlama imkanı bulabilirsiniz. 

MARS AVATARI ENERJİSİNDEN bahsetmiştim. Bugün ise GÜNEŞ AVATAR ENERJİSİNE değinmek istiyorum. Her gezegen lordunun bir avatar enerji olduğunu biliyoruz. Güneş Avatar’ı Rama’dır. Rama bundan 2 çağ önce Altın çağdan sonraki Gümüş çağında Dünya’da bulundu. Bunun ortalama hesabını yaparsak, 869.000 yıl öncesinden beri var olan bir avatar enerjisinden bahsediyoruz şu an. Avatar enerjileri oluştuktan sonra evrenin yok oluşuna kadar devam eder. Kozmoloji yazılarımdan birinde   evrenin sonunun henüz gelmediğini ve vedik matematiğe göre de 154.586.880.000.000 dünya yılı kaldığını hesaplamıştık.   


ALTIN ÇAĞ- Kritya yuga= 1.728.000 years
GÜMÜŞ ÇAĞ-Treta yuga= 1.296.000 years
BAKIR ÇAĞ- Dwapara yuga= 864.000 years
DEMİR ÇAĞ- Kali Yuga = 432.000 year
(şu an içinde olduğumuz dönem, 0rtalama 5000 yılını geride bıraktık) 

RAMA AVATAR ENERJİSİ KİMLERE İYİ GELİR?
19 Nisan 2013 Ay takvimine göre Rama’nın doğum gününe denk geliyor. Burada size Rama’nın hayatını anlatmayacağım. Ramayana isimli destanda geniş detay bulabilirsiniz.

Dünyanın çoğunluğu yönetilen grubundadır, azınlık ise yöneten kadroda görev alır. Bunun nedeni zodyakta sadece iki burçta Güneş’in etkili olmasıdır. Bu iki burçtan çeşitli şekillerde etki alanlar yöneten kadrosunda bulunur. Güneş Aslan ve Koç burcundan geçerken doğanlar Koç-Aslan döneminden etki alanlarınız, özellikle 14 Nisan-Mayıs ve 17 Ağustos-Eylül doğumlularınız, 1 ve 10. Evde Güneş’i olanlarınız, Atma Karaka Güneş olanlarınız Güneş zararlı bir evde olmadığı sürece otomatik olarak bu grubun içindedir. ruhlarında yönetme, iktidar, yükselme isteği taşıyan kişilerdir. Mutlaka bir işyerinde çalışmanız da gerekmiyor, bir ev hanımı iseniz arkadaş çevrenizde onları yönetmek ve mecliste söz sahibi olmaktan keyif alabilirsiniz.

Hepinizin haritanızı bilemeyiz ama genel bir tarif yapmak gerekirse intiyasifsiz, pek iş bilemeyen, görevlerini yapamayan, edilgen biri misiniz? Maddi yetersizliklerden dolayı çok iş değiştiren, iş kurup batan, kendini gösteremeyen, otoritesi zayıf, genelde maddi sıkıntı çeken biri misiniz? Aile baskısı altında ezilen, sözü dinlenmeyen biri misiniz? Bu durumda motor gücünüz zayıftır diyebilirim. Güneş tutulması sırasında doğmak da bu etkiye benzer çalışır.
Güneş ve Merkür haritamızda önemli bir role sahiptir. Sistemsel baktığımızda Merkür Güneş’ten çok uzağa gidemediği için doğumların %50’si neredeyse yanık Merkür’dür. Rama Avatar enerjilerine uyumlanmanız bu gezegenleri haritanızda güçlendirecektir. Ciddiyetle çalışmaya uyarsanız herkes kendini  avatara uyumlayabilir.

Rama'nın başka yönü AŞK YAŞAMI SORUNLARI İÇİN 

Rahu-Venüs problemi yaşanlar bir süre sonra gerek ihanet, gerek aldatılma gerekse başka sorunlardan dolayı aşk yaşamlarında soğukluk hissedebilirler. Rama avatar ısıtıcı yumuşatıcı etkidedir. Bu yüzden bu çalışma soğukluk yaşayanlarınızın hatalarını görmelerini, kalplerinin sıcaklaşmasını sağlayan nadide etki taşır.


1.    Yöntem. “RA” SESİNE UYUMLANMAK, Vedik şastralarda seslerinin gücü oldukça önemlidir. Basit gibi görülen heceler önemli güçlere sahiptir. Kaliyuga yozlaşmanın olduğu demir çağında olduğunuzu unutmayın, çağların içinde de altın tanecikleri bulunur, şu an küçük bir altın taneciği dönemine yaklaşmaktayız bu yüzden kadim bilgiler bizlere azar azar verilmektedir. Rama kelimesinin gücünde yatan birincil güç RA sesinin içinde yatmakta. Mistik konulara meraklı olanlarınız bilirler "Ra" Güneş Tanrısı olarak kabul edildi, Mısır kökeninde de güçlü bir ses olarak kullanıldı.   Şu yüzyılda bir bilinç sıçraması yaşadık.

      Çok tanrılı gibi görülen Hint kültürünün özünü incelersek, aslında kavram kargaşısından dolayı bir sürü tanrı modeliyle  karşılaşıyoruz. Devalar olarak bilinen başka boyutların sahipleri güçlü şahıslar çeviri hatasından dolayı tanrı olarak tanıtıldılar; aslında  gerçek vedik kültürünün bahsettiği tek Yüce Rab mekanizmasına sahip bilgiler içerdiğini biliyoruz. Yazıtlarda bahsedilen metinlerde; "O'nun işine karışılmaz o ne isterse onu oluşturabilir. " Avatarlar da  Tek Rab'ın  çok uzun zaman aralıklarındaki madde evrendeki bir çeşit oluşumu olarak tanımlanır.  

AVATAR ÇALIŞMA ÖNERİLERİ: 


Gözleriniz kapalı rahat bir yerde oturur pozisyonda iken “RA” hecesini duyacağınız kadar bir sesle 30 dakika tekrarlamak ve kelimenin içinde bir süre sonra bir içsel yolculuğa çıkmak.


2.    Yöntem “RAMA” kelimesi üzerinde 30 dakika tekrarlamak


3.    Yöntem. “SRI RAMA JAYAM” cümlesini bir kağıt üzerine 1008 kere yazmak, tradisyonel vedik kültüründe önerilmektedir. Bu kağıdı daha sonra saklayabilirsiniz.


4.    Yöntem; her 3 yöntemi de aynı anda yapmak.


5.    Önerilen başlama günü 19 Nisan 2013, 05:19 am. En etkili saat budur, bu saate uyamayanlarınız başka bir saat de seçebilir. Bu günü kaçıranlarınız. Her yenaiydan 9. Günü hesaplayarak bu çalışmaya başlayabilirler. Ama en etkili başlama Güneş’in yüceldiği pozisyon olan Nisan ayındaki yeniaydan itibaren 9. ay gündür.


6.    Süresi; bu tip çalışmaların verimli olabilmesi  kişiden kişiye göre değişiyor,  haritanız, gezegen dönemi daşasınız, getirdiğiniz iyi kaderiniz, olumlu karmik geçmişiniz çalışmalardan alacağınız sonucu mutlaka etkiler , bazen birkaç ay  ay bazen 1 yıl bazen yıllar sonra sonuç alanları gördüm. Vejeteryan olmanız  sonucu hızlandırır. Bu yüzden çalışma süresini yine kişinin kendi inisiyatifine bırakıyorum.

Güçlü Güneş etkisinde parlak bir gelecek diliyorumNAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR