YENIAY BALIK REVATI 10 NISAN


GEÇMİŞİNDE ÇALDIĞIN MIZIKA BİR RAPSODİYE DÖNÜŞMEK ÜZERE 

Pek çok gezegen birikimi ve Balık burcu stelyumunda dikey limitteyim, bu yeniay biraz farklı bir içerik taşımakta.

Şimdi hasat vakti büyüttüğüm bütün çocukluğumun.Çıkına sarmaladığım bütünlüğümün bohçalardan çıkma zamanı gelmiş bu güçlü yeniayda.  
Menzilimden çok uzaklaştım ama havadar burası epeycene, sizi buradan da çok net görebiliyorum menzilin sonuna yaklaştım. Artık zodyağın bu noktadan uzağına çıkmama izin verilmiyor bu bedenimle. Tam zamanında uzlaşma yolunda bir durakta durup yeniayı oluşturmalıyım ve olanları izlemeliyim. Bu ay biraz irade ve müdahale gerekiyor üstelik.  Sizi bu noktada terk edemem bundan ötesi artık Dünya planını – Güneş sistemini görmeyeceğim daha huzurlu bir yer olsa da yapılacak işleri bitirmeden gidemem diyen  AY’ım ÇANDRAM, REVATİ NAKŞATRASINDA BALIK BURCUNUN SON DERECELERİNDE 10 Nisan’da Güneş’iyle buluşacak. 

10 Nisan yeniayında sahnede
VENÜS
MARS
MERKÜR
AY ve GÜNEŞ

hepbirlikte ödül töreninde gibiler, biraz çekişmeli bir yeniaydayız lakin hoş etkileri de bol.
Bu kalabalığın yeniayı Revati nakşatrasında (16:40-29:59 derecelerde Balık burcu aralığında bulunan nakşatranın ismi Revatidir) karşılaması gerçekten hepimiz için büyük bir şans. Sahnenin sadece bir incisi olur derler. O da Revati.

Havada biraz gerilim de var bu arada, çünkü Rahu ile Satürn halen geri harekette, hareketli burç Terazi’de rahat değiller, uzlaşmanın gücünü daraltan konular canımızı sıkabilir,  disiplin ve irade şart bugünlerde hepimize.  Revatiyi Merkür yönetiyor bu yüzden önceliğimiz Merkür konularında olacaktır; konuşma yeteneğimiz sınanabilir, ağzından çıkanı önce kulağın işitmeli çünkü Merkür Balık’ta sen A derken öteki seni Z olarak algılamasın aman dikkat et lütfen, sözleşmelerdeki ihmallerimiz başımıza iş açabilir, gelen teklifleri 3 kere daha dikkatle okumalı, banka hesaplarımıza dikkat etmeli, hele rakamları yazarken sıfırlı hanelere çok dikkat! fazladan bir sıfırın sonu hayırlı olmaz. 28 Nisan’a kadar Balık burcunda bulunacak Merkür, Başak ve İkizler’e daha ılımlı davranırken, diğer burçlar için aynısını söyleyemem, bu geçiş genel ekonomi için de pek değerli sayılmaz. Karsız işlere karşı temkinli olunmalı. Bu ay bütçemizi kontrol etmeli, yıllık bir plan yapmalı. Balık burcunun son nakşatrası olan  Revati, bunu dengelemeye çalışan özellikler içeriyor. 

Gezegen birikimi ; “oldukça önemli kararlar arifesindeyim” enerjisini barındırır.  Ve Revati,  bir hareketi, önemli bir gidişatı ve uzun bir yolculuğu simgeler, bu ay yaşamınızda önemli bir yol ayrımındaysanız bu yol haritasını çizmekte  zorlanmayacaksınız demektir.

Balık burcu etkileşimindeysek  “bundan sonraki yolculuğunu tamamlamak adına geri dönmek istemeyiz, yeterince bekledim ve şimdi bunu oldurmalıyım zemini hazırladım deriz. Çeşitli yaşlarımızda gerçekten çok önemli kararlar vermişsizdir ve hayatımız orada yön değiştirmiştir işte!  Şu günlerde, hatta  belki birkaç ay içinde bile (zira tutulmalar da yaklaşmakta), yakın gelecekte o nadir dönemeçlerden birinde kendimizi bulabiliriz.

Balık enerjisinin içeriğindeki ustaca yaratılmışlıklar, oluşumların –çoktan- yıllar öncesinden hazırlanmışlığı sadece bir gösterge bekler.  Balık burcunun yöneticisi Jüpiter’in  kendi burcundan 3 burç ötede Boğa burcunda ilerlemesi de Jüpiter’ı biraz sıkıştırıyor ve hala bazı kararsızlıklarımızın bizi durdurmaya çalıştığını simgeliyor, fakat şu an başlatma ruhundaki Venüs-Mars-Güneş-Merkür ve Ay ile bu açığa çıkmak üzere.  Geri dönüşü olmayan bir yolda bulabiliriz çoğumuz kendimizi.   

Duvarlarından öte,  kapanmışlıkların bittiği, yeni bir mekandan haberler gelebilir     yeniay ile birlikte. Geçmişinde çaldığın mızıka bir rapsodiye dönüşmek üzere. 

Revati içeriğinde güvenli bir yolculuğu barındırıyor. Bizi tedirgin eden bilinmedik pekçok surata karşın ruhumuzu diriltebilecek olan  Revati yeniayı,  bir annenin çocuğunu yıkayıp aklayıp paklayıp elinden şefkatle tutarak çıkardığı bir yolculuk bileti uzatıyor bize.
Hümanist bir nakşatra olarak tanımlanan Revati; Ay menzillerinde  “Al Perg” ismiyle de bilinir.  Yaratım sonucu oluşan ne ise insanlık adına toplumsal büyük faydalar getirmeyi sever.   Bu yeniayın enerjisi dargınları barıştıran, uzaktakileri bir araya getiren, kıskançlığı bitiren, yaratıcılığın yüksek boyutuyla güzellikler oluşturan bizlere kalp gözümüzü açmaya da odaklanacaktır.

 Bahar dönemine denk gelen Balık burcundaki yeniay tradisyonel Vedik Astrolojide bir  nevi yeniyılın başlangıcı da kabul ediliyor. 

VIKRITI haritası dediğimiz bu haritaya göre hükümetlerin gidişatı halkın beklentisi, ekonomin seyri de yorumlanabilir.  Bu yıl Vikriti haritasında başkentimize göre çıkarttığımızda Yengeç burcu yükseliyor ve hayli kalabalık bir 9. Ev vurgusuna sahip olacak bu harita; adalet ve hukuk sistemi, yüksek eğitim sistemi, dini konular, yabancı kültürlerle ile ilgili konular bu yılın en önemli başlıkları olabilir.  


Vikriti haritası tüm dünya ülkeleri için farklı yükselenlerde aynı zamana denk gelecek. Bu gezegen birikimi köşe eve düşen ülkelerin dünya ekonomisini zora sokan hareketlerine karşı bir B planımız olmalı bu yıl. 

Hareketli burç Terazi’de Rahu- geri giden Satürn ve bu hafta yine bir hareketli burç olan Koç’a girecek Mars, bu ilkbaharda hızlı bir dönemi simgeliyor, yer küre dahil hepimizde bir hızlanma telaş enerjisi oluşabilir,  hızlı koşan yorulur, pozitif platformda kalmaya özen göstermeliyiz. Derin düşünüp, auramızı geniş tutmamız bu yıl çok önemli bir değer taşıyacak.

Yeniayın güzellikleriyle hepinize esenlikler diliyorumNAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017