AY TUTULMASI 25 MAYIS 2013

    2x2=5

GÖKYÜZÜ  HAREKET İÇİNDE BU DA GÜNLÜK YAŞANTIMIZA YANSIYOR
25 MAYIS PAZAR GÜNÜ  VEDİK SİSTEMDE  AKREP’TE AY TUTULACAK
  
Son bir aydır döngülenen 3. Tutulmadayız; Bu ayın çılgın tutulmalarının sonuncusunu da uğurlayalım rahat edelim, gergin olaylar birbiri ardına kesilmedi.

25 Mayıs’lı Akrep arketipi sorgulayan bu tutulmada başta cesaret ve iradeyle ilgili konularda ve haritamıza göre yerleşimlere denk gelen özel temalardan kaçamayız. 

Akrep arketipi Mars gezegeniyle simgeleniyor. Büyük vedik astroloji üstadı Jaimini’ye göre Akrep’in ikincil yönecisi derin iç görü yaratıcısı mokşakaraka karmik güney ejder aksı göstergesi “Ketu” tek başına güçsüz kalmış durumda.

İçimizdeki kahraman, derin dönüşüm veren olaylarla ruhumuza dokunacak, spritüel  konularla alakası olmayan arkadaşlarımız da bilinçaltlarının sessiz hareketiyle bu tutulmadan muhakkak etkilenecekler.  

İÇİMİZDE SAKLI KALMIŞ MİSTİK BİR MARS’ı uyandırıyoruz. Bu Mars diğer yönettiği burç olan Koç burcundakinden bambaşka etkide; askervari ve kumandanvari olmaktan öte; Mars’ın dingin de olabilen, karizmasıyla bir duruşuyla etrafını etkileyen güçlü SİMYACI YÖNÜYLE İLGİLİ. Simyacı yönümüzle  yoktan varedebilmenin gücünü görebiliriz, ama bu gücü görebilmek için de şöyle bir sallanmamız gerekebilir.
 
Boğa burcundaki stelyum, maddi değerlerimizi, yatırım yapmak istediğimiz alanları önümüzdeki aylarda riske eden bir konumda. Akrep’in aklı çelen ve bizi zayıf düşüren tarafını da unutmamalı zira bu bir tutulma, yani güçlerin önce gölgelenmesi sonra ise bir patlama etkisiyle ortaya çıkması söz konusu. Bundan sonraki aylarda bazımız için evdeki hesap çarşıya uymayacaktır, 2x2=5 ettiğini görebiliriz.  

Doğum haritası raside  sanki, Rahu Ay’ı örtmüyor gibi görünse de Navamsayı okuyabilenler özellikle Terazi’deki Ay-Ketu birleşimine dikkat etsinler, tutulmanın gölgesi direkt eş ve ortaklık ilişiklerindeki beklenmedik sorunlardan dolayı bizi uzun bir düşünüşe sevk edebilir de.

Tutulmanın oluştuğu nakşatra- yıldızıl sistem Anuradha isminde; belki siz bunu ISIDIS olarak da biliyor olabilirsiniz. Isidis, Akrep takım yıldızının sağında yer alır ve Hintli kadim bilgeler bu yıldıza Anuradha derler. “Anuradha” Vedik kültürde Yüce Rabbin baş danışmanı ve dostu anlamına gelir. Gökyüzünün son derece kutsal ve mistik bölümünü kapsayan bu nakşatra ortaklıklar ve derin arkadaşlıkların güçlülüğünü pekiştirir. Eski bilgileri ihtiva eder, simyacının formülleri Anuradha içinde saklanmıştır.

Doğum haritanızda Anuradha’da gezegeni olanlar bana yazsınlar…
Ay burada nakşatra olarak, çok hassastır, fedakar bir pozisyondadır. Akrep’de düşme etkisinde çalışan Ay zihinsel olarak kaygılıdır, Ay’ı Akrep’te olanlar,  annesinin yaşam alanlarına müdahele ederek onu kurtarmaya odaklanabilir genelde.  Bu ayrıca kendini feda ediş etkisiyle topluma hizmet zevki de getirir.

Ay buradan geçerken ortaklarımızla derin arkadaşlıklarımızın köklenmesi için fırsatlarla karşılaşabilir, uzun süredir kopmuş dostlukları canlandırabiliriz.   

 Tutulma ise gölgelediği arabulucuğu bozmaya, tersine kişileri uzaklaştırmaya çalışabilir. Bu dönemde bunu engelleyici şahıslara karşı uyanık olmamız gerekiyor. Anuradha’nın mistik tarafı içimizde uyuyan psişik güçlerimizi harekete geçiriyor. Fakat  bir siyah tarafımız var ise bu tutulma kara tarafımızı uyandırmaya gayret eder, zihnimize dur demenin yolları; Güçlü irade ve kararlılıktır, bu herşeyin üstesinden gelir.

Çok genel anlamda ancak ifade edebileceğim Ay burçlarına göre okumanızı tavsiye ettiğim tutulmanın tahmini etkileri şöyle:

DUSTHANADAKİ BURÇLAR
Tutulmaya karşı zararlı evlerde kalanlar (Dusthanada)  tutulmayı diğer burçlara göre daha çok çalışarak karşılıyorlar;  Koç 8. Evinden, İkizler 6. Evinden Yay ise 12. Evinden etki alacak.

KOÇLAR; tutulma 8.evdedir, alacak verecek borçlar hanesinde bol sıfırlı rakamlar görmemek için planlama yapmalı, miras ve başkalarının parasını kaybetme riskine karşı ihtiyat gerekiyor. Ölüm teması bir şekilde içsel değişimi ağırlaştırabilir.

İKİZLER: tutulma 6.evdedir, evcil hayvanlardan gelecek tehlikelere dikkat etmeli, sizinle çalışanların memnuniyetsizliği bezdirmeye başladığında hızlı iletişim kurmak şart bu sefer, yoksa olaylar alır başını hiç beklemediğiniz bir noktaya getirebilir. Uzak yollara gidenler, gidecekleri yeri iyice araştırmalı.  

YAYLAR: tutulma 12. evdedir,   Jüpiter’in yer değiştirmesi ile dustana etkisi en az hissedecek burç Yay yine de beslenme kaynaklarında huzursuzluk, annenin problemleri ve çekemeyen gizli düşmanlarına karşı tetikte olmalı.

KÖŞEDEKİ BURÇLAR
Tutulmayı köşe evlerinde karşılayan burçlar;   yaşam amacında önemli rol oynayan destekçilerinden birinin, bir alanın zarara uğradığını veya onlardan zarar alma riskini taşımaktalar.

BOĞALAR:
ALAN: EŞ VE ORTAKLAR
Beş gezegen birikimini sırtlanan Boğa 7. evinden eş ve ortaklarıyla ilgili konularda gündem yaşayacak; Ay Boğa’yı etki altında tutmaya çalışan 5 kişiden bahsedebiliriz bu tutulmada; Kendi haritanıza göre  bunun varyasyonları oluşabilir;
Venüs  Boğa’da; aklını çelen eşi veya kişinin bayan arkadaşları veya kızkardeşlerdir.
Mars  Boğa’da zayıf konumda; zayıf karakterli pasif kardeşlerin akıl karıştırması muhtemeldir. Aynı zamanda bu  saldırgan tarafınızı veya tutulmadaki olaylarda çabuk öfkelenebildiğinize işaret..
Merkür  Boğa’da;  Boğa’ya fırsat teklifi götürdüğünü iddia eden işletmeciler veya fırsatçı tüm arkadaşları, işi bozmaya meyilli karşıt ortaklar, arkadaşlar!
Jüpiter  Boğa’da; en doğrusunu savunan büyüklerimiz, onlar da şu an kendi dediklerini kabul ettirmeye gayret içindelerse Boğa’nın ilişkilerinde fayda getireceğim derken  bambaşka bir boyuta dikkat!

ASLANLAR:
ALAN: ANNE, KALP VE EV
Tutulma 4. evlerinde; ev yaşamlarındaki sorunları kariyer yaşamına taşımaya meyilli olabilir, bu da bir çeşit sürtüşmedir.  Mutluluğu etkilemesi için Aslan kalp çakrasına meditasyon yapsa fayda görür.

AKREPLER:
ALAN AKIL VE BEDEN, KİŞİLİK
 Tutulma 1. evlerinde; aklına, kendine çok güvenmeli, beden ve akıl dengesini kurmak için önümüzdeki dönemde; bol oksijen almalı ki dengeyi getirir, daha fazla  spor veya yoga yapmalısınız. Kendinize güveniniz azaldıysa, inandığınız bir felsefe veya bir ilim, bir ruhsal alanla çelişkiye düşerseniz, bir süre günde 2 bardak süt veya süt ürünleri  tüketmenizi tavsiye ederim. Bu çelişkilerinize bakış açınızı değiştirecektir. 

KOVALAR:
ALAN: KARİYER, REPUTASYON, İŞ YERİ
Tutulma 10. evdedir, hoşnutsuz kayıplara karşı uyarır, görev ve iş neyse artık yapılamaz, boğucu hale gelmişse, atmosferi değiştirmek için yeni bir bakış açısı geliştirmeli. Ortamı terk etmemeli. En az 5 ay bununla mücadele etmek sizi güçlendirir. Sorundan kaçmak yine aynısıyla bir gün karşılaşmak demektir.  Tutulmanın etkisi dışına çıktığınızda örneğin 2014’te Jüpiter’in İkizler’de de olmasıyla değişim daha olumlu.


DİĞER BURÇLAR 

YENGEÇLER; 5. evdeki tutulma çocukların davranışlarında değişimi tetikler, onlar rahatlatılmalıdırlar, huzursuzdurlar, romantik konularda bir müddet mücadele oluşabilir.
BAŞAKLAR; 3. evlerinde, ne kadar pasif, savunmasız olduklarını anlayacakları olaylarla karşılaşıp yaşama daha güçlü sarılma oluşur. Kendini güç ve savunma anlamında donatmak için itici bir dönemdir. Spor alanları değişebilir, spor esnasında yaralanma riskine karşı özel dikkat!   

TERAZİLER; 2. evlerinde; ailevi konularda çelişkili konular ortaya çıkar, eski akrabalar mutluluğu bozmaya meyilli olabilir.  Servet kaybına karşı dikkat edin, ayrıca konuşma tonunuzla ortamı ya gerersiniz ya da düzeltirsiniz o güç sizde mevcut. Yaza girdik yüz bölgenizi de koruyun. Boğaz bölgeniz için şu aylar soğuk su iyi değil. Boğazda nodülleriniz, tiroid probleminiz varsa 5-6 ay içinde yeniden baktırın. 

OĞLAKLAR; 11. evlerinde; ruhsal olarak kendini ve değerlerini sorgulama devresidir, kendini suçlama meyline karşı olumlama cümlelerini yapması güzel sonuçlar verir.  Düzenli akan gelir kaynaklarında kesintiye karşı dikkat şarttır.Oğlak’ın mutlaka bir B planı vardır, madur durumda kalmayacaktır ama şu dönem planladıklarını kazanamayabilir. Bu durum kendi hatası değildir, bilakis badaka ev olan Akrep burcu (kör alanda kalmasını sağlayan burç ) bazı olaylarla görmesi gereken yeni bir boyut kapısı açar, bu konunun üstüne gitmelidir.

BALIKLAR; 9. evlerinde; Bu tutulma baba figürleriyle ilişkiyi arttırıcıdır. Baba ve iş yerinde patron zor durumda kalabilirler. Onlara yardım etmeniz faydalıdır. Eğitim alanları, mahkemelerle ilgili bir konunuz varsa sizi bir değişim başka bir alana doğru götürebilir. Eski yaptıklarınızı birden silmeyin. Bir zorlanma varsa perşembeleri dua meditasyon çok iyi gelir.  Eğitmenlik için hala çalışmak gerekiyor olabilir. Gönül gözümüzün birlik ve dirlik içinde açılmasını, içimizdeki yaratıcı büyük gücü ortaya çıkarabilmeyi diliyorum.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR