GÜNEŞ TUTULMASI 10 MAYIS 2013Koç burcunda birikim devam etmekte, Güneş Tutulma etkisiyle birlikte, Ay’ın aynı nakşatrada Baharani’de bir sürü gezegenle birlikte olması bir konuya takılmışlığımızı gösterebilir. 

Yaklaşan zamanda hangi konuda çok fazla düşünüyorsun? 

Bu konu seni bu yıl oldukça meşgul edebilir ve senin o konuda neden başarısı olduğunu sana gösterecek olaylar oluşturabilir. 

Bu konu daha çok materyal isteklere yönelik olacaktır. Çünkü Koç burcu vedikte  maddi odaklı bir burç kabul edilir.

Gezegenler bir alanda birikim yapmış durumda bize eksik kalan hayat alanımızı göstermeye çalışıyorlar.

Bugün oluşan Güneş Tutulması cüzdanımızdaki parayla fazla ilgileniyor. Birileri bizden fazlasını almaya meyilli. Emeğimiz heba olmasın.

Bireysel ekonomik göstergelerimiz bizi nasıl idame ettirebilir? Bu önemli bir sorudur  çünkü bu tutulmanın kalasarpa etkisinde oluşması global alandaki bir değişimle bizi çok uzun yıllarda etkileyebilir.


Ay;  Ketu-Mars-Güneş-Merkür ile dibdibe birleşiyor.Koç burcu son derece hareketli ve ülkeler ekonomisini elinde tutan bir burçtur, beynin fonksiyonları da direkt Koç burcu ile ilgilidir.  Beynin fonksiyonel çalışması  durduğunda (mutlaka bir hastalık şeklinde değil) bir anlık bir unutkanlık veya dalgınlık   büyük zarar oluşturabiliyor. Karar yetilerimizi bugünlerde güçlendirmeliyiz.  

Baharani sinirli, inatçı ve tuttuğunu koparan etkiler veren bir nakşatradır. Finansı genel anlamda başarılıdır. Baharani’nin yapısındaki ateş ehli çok yüksek ve bu nakşatra bölgesi materyalizmi destekliyor. Cesaretli, yüksek gelir sahibi olanlarınızın bu nakşatra ile ilgisi olabilir. 

Hırsı ve ataklığı çok destekliyor, sonucu itibarıyle yüksek para kazancı getirebiliyor.   
Baharani yıldızı vedik astroloji haritanızda 13° 20' - 26°40' Koç burcunda yer alır.  Hepimizin bir Baharani derecesi mutlaka vardır.

Son zamanlarda transitteki Mars ve Ketu’nun hareketini izlediğimizde;  bu nakşatrada gökyüzü etkilerinde hırsı ve cesareti körüklemekte. Kazanç konusunda istekleri  daha da yükseltiyor ve talepkar olma eyilimi getiriyor. Baharani yöneticisi Venüs olması, para piyasalarını kontrol eden kesimi işaret eder.  Bu kişiler oturup saatlerce düşünerek ilham gelmesini beklemezler, aslında bunun sebebi de hayli ilginçtir, akılları ve hareketleri hızlıdır. Ateş ehli olan bu bölge aslında hazım ateşi yüksek olan ve vücutlarında toksik madde bulundurmayan kişilerdir bu da beynin düşünme yetisini hızlı kılar. Tabi yatırımların kara dönüşebilmesi için Merkür ve Güneş’in de konumlarının olumlu olması gerekiyor. 

Cesaretle başlatılan ama kara dönüşmeyen pek çok işyerinin kapandığını da görüyoruz.  Diğer gezegen konumları güçlü ise, haritada olumlu yogalar var ise sonucu verimli işler çıkabilir, ama zararlı konumlar var ise fizibiletesini hesaplamadan  girişilen işler oluşabiliyor.  
Baharanin iş dünyasına etkisinin olumlu bir yönünü öğrendik fakat tutulma etkisinde ne yapmalı? Baharani’de duran Güneş ışığı bugün tutulmayla kapanmakta, tutulmanın anlamı vedikte ışığın kesilmesi anlamına gelir.    


Eğer BAHARANİ derecelerinde 

Arudha Lagna (AL)

Yükselen Burç

Güneş

Merkür

Venüs

akıl temsilcisi Ay 

bulunuyorsa bu tutulmadan başta finansal olmak üzere hangi gezegeni kapatacaksa o alanda  ışıksızlık hali oluşur ve yaşamın belirli alanlarını görememe ve dolayısıyla anlayamama durumu oluşabilir. 

 Tutulma etkisiyle Koç’taki Güneş kapadığı için akar kaynaklarımız risk altındadır ve azalmaya meyilli olabilir. Tutulmanın oluştuğu ev çok önemlidir. Etki buradan geleceği için bu alana fazla efor vermelisiniz.

Tutulmanın etkileri sadece bir güne yayılmaz etkisi aylarca devam eder. Baharani’de özellikle yukarıda değindiğim finansal gezegenleriniz varsa  kolay kolay evet demeyin, tereddütünüz varsa red edin. 

Baharani 2013 bitene kadar finansal uzmanlara danışmanın önemine “evet” diyor. Çünkü şu an finansal riskin görünmeyen yönleri sizi sonradan problematik bir şekilde etkileyebilir. Tek başınıza karar vermekten kaçınmalısınız.


BURÇLARINIZIN BU TUTULMADAKİ ETKİ ALANI NELER ?

özellikle Ay burcunuza göre okuyun ve yükselen de...

KOÇ 1. evden; bedeninize ve sağlığınıza daha fazla önem gösterin, özel eksersizler çok önemlidir,  sorun görünmese de sağlık kontrolleri iyi olabilir, aklınıza eseni değil size iyi olanı bulmaya gayret etmeli, KOÇ eninde sonunda bu tutulmada sakinliği sevgiyle öğreniyor.  

BALIK 2. evden; ailenize, konuşma yeteneğinize ve servetinize özen gösterin, tartışmalar , rekabet ve çekişmeye yönelik her söz 2013'de size büyük kayıp verir aklınızda olsun. BALIK bu tutulmada aile olmayı ve güzel sözleri konuşmayı öğreniyor. 

KOVA 3. evden; kardeşler, komşular önem kazanır, aslında sizin sevmediğiniz bir yönünüzü size farkettirmeya çalışacaklar, cesarete odaklanın, pasif kalmayın. KOVA bu tutulmada cesareti ve kendini kollamayı öğreniyor. 

OĞLAK 4. evden; bu yılın geri kalanı annenizle ve ev yaşamınızla ilgili konuları gündeme oturtabilir. Bu yılın devamı yenilemeyi içeren bir dekorasyon, ev, ofis değişimini desteklemeyebilir. OĞLAK bu tutulmada annesine hürmet etmeyi ve içsel mutluluğa giden yolları öğreniyor. 

YAY 5. evden;  aşk ve romans son derece önemli çocuklu olanlarda ise çocuklar ile bağ kurmaya çok önem göstermeli, bu alanlarda fazla efor harcayan YAY en sonunda veren bir sevgili olmayı ve çocuklarıyla derin iletişiminin ihtiyaçlarını öğreniyor.  

AKREP 6. evden; düşmanlarıyla yüzleşmek bu yıl çok önemli, kim haklı kim haksız kendisiyle derin bir vizyona girmeli. Saldırıya uğrayan aslen kendi saldırganlığını soruşturmalı. Karmanın acelesi yoktur. bu anlamda pek çok yaşamı kapsayabilir de. AKREP bu yıl kendiyle barışmayı öğreniyor. 

TERAZİ 7. evden; eşiyle, danışanlarıyla ve ortaklarıyla olan ilişkilerinde iş tamamen Terazi'ye düşüyor. Takdir edilmeyebilir, horlanabilir, yalnız hissedebilir. Bunlar Terazi'ye karşılıklı ilişkilerinde yaptığı hatalarıyla yüzleştirip  dengeli iletişim kurmanın yollarını öğreniyor. 

BAŞAK 8. evden; Para kaynaklarına odaklanacak ve gelirlerin azlığı nedeniyle zorlanacak belki de. Bu anlamda kazançlarına odaklanacak ve finansal olarak eksik davranışlarının farkına varacak, kendini eğitecek. BAŞAK bu yıl finans konusunda yönetimi ve darlıktan çıkıp kazanmayı öğreniyor. 

ASLAN 9. evden; babası, büyükleri, öğretmenleri ve danıştığı kişileri es geçme yönelimi büyük şansızlık getirebilir. Egolarıyla baş etmesi gereken etkiler getiren bu tutulmada ASLAN, başkalarına hürmet etmeyi, sadece kendinin haklı olmadığını ve hükmetmenin zararlı yönlerini öğreniyor. 

YENGEÇ 10. evden; kariyerini değiştirme eğiliminde olsa da eski olana sadık kalırsa kazançlı çıkacak. Değişim cezbedici olabilir ama abu yıl akla yatkın görünmüyor. Duygusal konuların kariyerini etkilememesi için karar mekanizması olan yükselen burcunu güçlendirebilir.  YENGEÇ duygularıyla mantığı arasında köprü kurmayı ve profesyonel olmayı bu yıl öğreniyor. 

İKİZLER 11. evden; bu tutulma başarılı gibi görünen ama sonucunda kötü sonuçlar yaratan etkiler içerebilir; kötü karma nedir? Buradaki etki bilmemezlikten ziyade,  farkında olarak yapılanları kapsıyor. İkizler bu sefer çok düşünerek hareket etmeli, başkalarını  düşünmeden hareket etmesi sonucunda oluşan olaylar neticesinde, İKİZLER bu yıl başkalarının ihtiyaçlarına önem vermeyi ve vericiliği öğreniyor olacak.  

BOĞA 12. evden; feda etmek veya hediye etmek, bağışlamak diyelim son derece önemli bu yıl Boğa için. İnatçı Boğa'nın görmediğimiz tarafı oldukça zengindir. Geçmiş yıllarda doldurduğu fazlalıkları bu yıl paylaşması bekleniyor. Yoksa evrensel sistem kendi yöntemleriyle bunu Boğa'nın elinden almasını bilir. 12. ev kayıplar veya kendi isteği ile feda ediş ve bağışlarla ilgilidir. BOĞA bu yıl olaylar sonucunda maddi fedakarlığın önemini ve paylaşmanın önemini öğreniyor.


Farkındalığınız bol, bereketiniz korumada ve daim olsun   NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR