DOLUNAY OĞLAK'TA

TEMMUZ DOLUNAY ETKİLEŞİMİ  İçimizdeki  acılarla sönmüş büyük  gücün tekrar UYANMASI VE IŞIĞA İNİSİYE OLMA temalı çok güçlü bir dolunayı selamlıyoruz.   

Dolunay’a az kala, içsel metoforlarımızın çoşması olası, hesaplaşmalar zihnimizi yorabilir. Bizim haricimizdeki olan herşey pekala ve hayrımıza oluşuyor.

Özellikle kaderi sorgulayanlar  için bu dolunay farklı bir anlam taşıyor. Geçmiş kaderin önünde eğilmek gerek, onun her yönünü sevmesek de büyük bir oluşumun ayidiyedini anlamak ve bunu içselleştirmek, şifalanmak için son derece önemli.  

Yaşamın kurgusu seni geçmişini acıtan  temalarını güçlenmek üzere  kurgulanır çoğu zaman.  Şu anki aile kaderin gereği doğmuş bulunmaktasın ve bu çok değerli bir durum. 

Bu dolunay biraz bu tarzda sorgulamaları çoğaltan etkilere sahip. Bugünlerde üstüne üstüne gelen konular, tekrarlanan olaylar, yüzünüze tokat gibi çarpan olaylar , önemli görevler aldınız mı? Bunlar üzerinde  çalışmalı bir süre.

 “Bilinçli ben” artık iyileşme yoluna giriyor  bu dolunayda.  
Yarın akşam, bu dolunay vediğe göre Oğlak burcunda 5 derecede oluşacak,  Satürn yönetiminde olan bu dolunay, özellikle kaybettiklerimizle ilgili yeni bir bakış açısı sağlamamıza yardım edecek. Kaybettiğim şeyi bugüne kadar yerine koyamadıysam ve  bundan dolayı çok acı çektiysem; acılar anlaşılmış ve bir şekilde bitmesi için bir bilince sahip olmuşum anlamına geliyor. Bu dolunayın amacında kaybettiklerimizin anlaşılması, büyüme fazına geçmemiz; derin içgörüyle anlayış ve gelişim artıyor. Oğlak zodyağın 10. burcu ve burada Güneş’in en yüksek güçte çalışır durumu (digbala)  Oğlak’ı  güçlü bir burç yapmakta. Önemli işleri başaran ve ekol oluşturmuş kişilerde güçlü Satürn etkisi vardır. 
 Güneş’i 10. evinde olan kişi  toplum  için aydınlık  işler yapar, etrafını Güneş gibi parlatmak üzere Güneş 10. evindeyken uygun bir saatte doğmayı seçmiştir. Aynı şekilde Oğlak burçlular da bu etkiye sahiptir.  Batı astrolojisinde Kova doğumlu olanların bir kısmı vedik astrolojide Oğlak burcu olurlar. Vediğe göre 15 Ocak-15 Şubat doğumlular zenginlik ve dönüşüm Adityasından kutsama almış orijinal kişilerdir.  

Ay da burada DOLACAK YARIN.  DOPDOLU BİR DÖNÜŞÜM VE ZENGİNLİK HALİ anlayacağınız! 

Dolunay Ay’ın en ışıklı haliyse Güneş’ten aldığı ışığı bize yansıyorsa bu dolunay da büyük işlerin yapılması için elverişli etkide derim ben.
Bu arada başka konumlar da çok etkili şu günlerde Mars Jüpiter ile birleşimine yaklaşırken, dolunay da yaklaşıyorsa bol bol topraklanmamız gerekiyor dostlarım. Çık bahçeye ve bas toprağa, bırak elektriğini toprak burcu Oğlak’a. Ve yeryüzünün bereketli derinliğinden ayaklarına çek o zenginlik enerjisini, toprağın gücünü. 
Mars’ında da böylece ters tarafını zapt edersin.  
Mars’ı ile hareket edenlerin iç  huzuru zayıflar. Ben sakin ve sessizim diyenleriniz  rüyalarında birileriyle mücadele ediyor, diş gıcırdatıyor, etrafında tartışmalı ortamlara sürükleniyorsa, Mars’ın  bu sessiz yöntemlerinin göstermek istediği majör temayı anlamak gerek. Özellikle Merkür ve Mars’ın şu an içinde bulunduğu yıldız bölgesi, Aridra hnakşatrası sinirleri yıpratıcı, nörolojik etkiler de taşımakta. Bu dolunay, olumsuz etki alan haritalar için de cinnet, depresyon, öfke akışı ve intihar vakaları görebiliriz.  

Bu dolunaydan alınacak  maksimum kazanç  ancak zayıf yönlerimizi kabul edip onlarla savaşı bıraktığımız zaman oluşuyor.   GERÇEK HAFİFLEME BU OLSA GEREK, bırakmayı bilene...NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR