OKUYUCU MEKTUPLARI

 34’E GELDİM NE ZAMAN EVLENECEĞİM?

SORU:   Merhaba, Kıbrıs' tan selam ve sevgi. Yabancı biri ile evlenme niyetimi yazdığımda söz ettiklerinizden bu sonuca vardım,  8 aylık ve plesenta plevia olduğum için çok zor bir doğum olmuş ya anne ya da bebek ölür demişler bir gün öncesinde başlayan ve ertesi güne kadar süren bir süreç o yüzden babam 13:00  annem 13.30 diye hatırlıyor saati. Önden plesanta arkadan ben doğmuşum. Müzisyenim, flüt çalıyorum ve öğretmenim de. Eğitimim küçük yaşta konservatuvarlı bir hocadan özel ders alarak başladı. Üniversitede güzel sanatlar fakültesi müzik bölümünde okudum.  Lisans flüt, yüksek lisans müzikoloji, ikinci yüksek lisans müzikoloji. Ses yeteneğim var ama arada geri vokal yapıyorum, biraz piano çalıyorum, resme yeteneğim de var. Karmaşık ilişkilerim oldu, özellikle cinsel bazlı çok sayıda  ilişkim var fakat 8 ayı geçen ciddi bir ilişkim bulunmuyor. Doğam gereği anaç ve aile kurmak niyetinde biriyim. Görüşlerinizi rica etsem çok sevinirim.CEVAP: İlişki konusunda okuyucularımdan pek çok soru alıyorum, gönül ister ki hepsine tek tek cevaplar yazayım, ama maalesef bu olamıyor,  bu soruyu  cevaplama gereği buldum çünkü serbest yaşanan çok sayıda cinsel ilişkinin evliği nasıl bloke ettiğini bu örnekle biraz açıklamak istiyorum.DOĞUM SAATİ DÜZENLEME

Vedik astrolojide kullanılan alt haritalardan evlilik konuları için en önemli haritamız navamsa D9, haritasıdır. Bunun için doğum saatinin ince ayarda saptanması şart görünüyor. Doğum saatine önce bakalım, 13:00 - 13:30 arasında bir belirsizlik bulunmakta. Türkiye’deki pek çok bilinmeyen doğum saati aralığı için önemsiz bir hata aralığında, 30 dakikalık aralıkta 2 tane navamsa değişiyor. Kişinin yetenekleri ve müzisyen olması navamsa için önemli bir bilgi.  Müzikle ilgili olan Ay’ın navamsa haritasında 1. veya 12. evde kalması mümkün. Ay navamsada Boğa’da görünüyor, oldukça harika bir posizyon. Ay Boğa’da yücelir ve hatta Üstad Jaimini,  Boğa burcunun yöneticisi olarak Ay’ı kabul eder. Ay rasi doğum haritasında 1. evde, kişinin popüleritesini arttırıcı görünüyor ve hatta eğer Ay navamsa’da 1. evde ve yüceldiği yerde olsa kişinin çok ünlü biri olması beklenir ki öyle biri değil,  harita sahibi, ses yeteneği olmasına rağmen geri planda vokalist olarak çıktığını ifade etmiş, ünlenmek kişinin ilk planda hedeflediği bir konu olmamalı ki geri planda kalıyor bu durumda Ay navamsada yükselende olamaz, 12. evde kaldığında ise görüyoruz ki Güneş’in de Kova’da olmasıyla  navamsa yükselenine üçgen –ılımlı açıda kalıyor. Müzik aleti çalabilmek ve bundan gelir elde etmek için ritm duygusu ve notaların uyumunu getiren Güneş ve Merkür’ün navamsa yerleşimi önemli açılarda olmalıdır. Flüt bir nefesli çalgı o halde hava burçlarında bir yetenek gizli olmalı ki; Güneş’in hava burcu Kova’da olması ve yükselen burcuna ılımlı trikona açıda olması, navamsanın İkizler’de  yükselmesine daha uygun görünüyor. Nefesli çalgılar hava elementi ile ilgilidir ve kişinin  yetenek gezegenlerinin Vayu  tatwa özelliği taşıması gerekir ( hava ehli).  Bu yerleşimler bunu sağlamakta. Piyano ateş elementiyle ilgili bir yetenektir. dir, kişinin biraz piyano bilgisi olması Güneş’in  ateş burcu Aslan yöneticisi olmasıyla ilgili  ama Güneş hava burcunda baskın aletin flüt olduğunu görüyoruz.  Ay bu durumda  12. evde kalıyor ve asıl ses yeteneği göstergesi olarak da kişinin vokalist olarak geri planda kalmasına sebep veriyor. Kişi solistlikten ziyade alet kullanmasıyla ön planda bir  müzisyendir. Bu durumda Terazi’deki Venüs ve Merkür İkizler yükselen üçgen halindedir, bu da resim, grafik sanatlar ve bestecilikle de ilgili doğal bir yetenekler getirir,  kişinin eğlence sektörü ve keyifli mekanlarda gelir elde etmesini kolaylaştırır ki, harita sahibi bu tarz yerlere uzun turnelere çıktığını belirtmişti. Bu aşamada eğitim haritası asıl cevabı bize verecek. Kişi çocuk yaşta müzik eğitimine başlamışsa bu D24- 4. evden ve sonrası eğitimlerin hepsi master dahil D24 Sidhamsa haritasından görülmelidir.   Ve öğretmenlik de yaptığını belirtiyor. D24’te bu konumu sağlayan tek Başak ve D10 kariyer haritasında da Akrep yükselmesidir.
Kişinin verdiği yetenekler hakkında kısıtlı bilgi eşliğinde doğum saatinin 13:23:16 ile 13:27:03 arası dakikalarda doğduğu söylenebilir.


önemli vargalar- alt harita sistemleri

Hiçbir şey tesadüf değil, soruya cevaplama isteğimin oluşması da tesadüf olamaz, kazanılmış karmalardan her zaman söz ederim.  Doğum haritası sahibi onca soru soran arasında sorusuna vedik astrolojide cevap alabiliyor, bunun sebebi olarak da Ketu’nun navamsada Balık burcunda , Yay burcunda güçlü yerleşmiş Jüpiter ile olan uyumlu açısından kaynaklandığını ve kadim derin bilgilerden (Ketu) yardım alabileceğini  söyleyebilirim. Özellikle kişinin daşası şu anda Jüpiter olursa, bir temizlik ve iyileşme döneminin açıldığı görünüyor.

Vimsottari Dasa:

 Maha Dasas:

 Moon:  1976-06-30  -  1986-06-30
 Mars:  1986-06-30  -  1993-06-30
 Rah:  1993-06-30  -  2011-06-30
 Jup:  2011-06-30  -  2027-06-30
 Sat:  2027-06-30  -  2046-06-30
 Merc:  2046-06-30  -  2063-06-30
 Ket:  2063-06-30  -  2070-06-29
 Ven:  2070-06-29  -  2090-06-29
 Sun:  2090-06-29  -  2096-06-29


VENÜS KONTROLÜ

Rasi -natal Venüs’ün Güneş ile olan birlikteliği; kişinin ilişkilerinde kontrolü sevdiğini belirtiyor. Uzak orbla  Venüs, Güneş’den gerideyse ilişkilerde bir olgunlaşma yaşını bekler. Venüs , navamsada Terazi burcunda  güçlü ama Merkür ile birlikteliği, Venüs’ün eş getirmesini sağlasa da Merkür yüzünden  çeşitli  ilişkilere evet diyen yanı onaylıyor. Kişi  bundan hoşlanmıyor gibi görünse de Rahu döneminde ilişkiden çabuk sıkılmaktadır. Özellikle 20’li yaşlarında belirttiği çok kişiyle çıkması Rahu maha daşada gerçekleşmesi son derece doğaldır. İlişkilere bakış açımızı gösteren Tithiler (Ay-Güneş açılarıyla oluşan görünümler) Rahu tarafından yönetilirse (aştami doğumlu) kişinin ilişkiye iç saygısı zayıftır. Bunun sebebi ise terk edilmesi veya aldatılması kaynaklıdır. Rahu Venüs ile rasi-natalde açılı değilken  navamsada Rahu Venüs’e açı kurmakta. Aynı zamanda Mars da Venüs’le açı kuruyor.  Özellikle 2011’den önceki dönemin Rahu’da hayli çalkantılı geçtiğini harita sahibi  belirtmekte. 12. ev yatak ilişkileridir.  Rahu’nun Satürn ile olan birleşimi rasi natalde 12. evde cinsellik konusunda pek çok kişiyi Rahu daşada getirmiş fakat sonucu üzücü olaylarla bitmiş.  
Sevgililerin hepsi Venüs’ün karşı burcundan gelirken, imza atacağımız eş sadece upapadadan gelir.  Soru sahibi sorularımdan sonra fikir değiştirerek şu an bir yılı geçmiş süreli önemli ilişki sayısının 3 veya 4 olduğunu belirtiyor.  

Birinci upapada Koç burcunda, Mars yükselen burcuna ılımlı açıda, yükselen lorduyla driştiye sahip (Merkür) fakat Venüs ile açısı yok.

İkinci upapada (1.den 8. evde) Akrep burcunda bu kişi Mars ile yönetiliyor,  bu kişi aynı kişi olabileceği gibi değilse bile 1. Upapada ile aynı sonuç beklenebilir.

Üçüncü upapada (2.den 8. evde) Akrep burcunun 2. yöneticisi Ketu, Kovanın burcunda Rahu ile doğal olarak açılı, bu kişi Venüs ile açılı aşk getirebilir ve yabancı olabilir ki ; soru sahibi yabancı bir müzisyenle evlilik beklediği ama oluşamayan ve cinsellik içermeyen 3 yıllık bir ilişkiden bahsediyor. Bu kişi 3. Upapada ve Ketu’yla ilgiliyse uzun süre cinsellik  getirmeyebilir daha platonik duygulara sevk eder. Fakat yükselene ile açısı olmadığı için bu kişi evlilik getirmemiştir.

Dördüncü upapada (3.den 8. evde) İkizler burcu, Merkür tarafından yönetiliyor, Merkür Jüpiter ile birlikte, Ay ile parivartana yüzünden yükselen burca geri geliyor ve 7. Ev Jüpiter olduğu için ve kişi Jüpiter maha daşası içinde olduğu için bundan sonra evlilik adına daha sıcak duygular sahibi kişilerle karşılaşma potansiyelini arttırıyor.

Eş göstergesi için harita sahibi navamsada İkizler yükselen bulmuştuk ve eğer soru sahibi gerçekten 3. veya 4. kişide ise navamsada bu eşlerin göstergesi Kova ve  Başak burcu olduğu için navamsadaki yücelmiş exalte Rahu yüzünden yabancı bir eş potansiyeli de oluşabilir. Soru sahibi ilişkileri hakkında net bilgi veremediği için upapadaların gelişi detaylı analiz yapıldığında netleşecek. Fakat şu bir gerçek ki evlilik zamanı geldiğinde upapadaları saymamıza gerek kalmayabilir. EVLİLİK ZAMANI

Evlilik zamanı için gezegen dönemleri olan daşalar kullanılır. Ay bazlı Vimsottari daşa evlilik zamanlaması için kullanılabileceği gibi daha keskin tarihler verebilen  Sudaşa ve Naisargika daşalar bu konuda verimli sistemleridir.  Hesaplama sisteminde Jaimini hesaplamaları  dikkate alınmalıdır. Özel daşalardan olan Sudaşa veya Narayana için  daha önce harita çıkartmanız için tavsiye ettiğim Jaganatha Hora programı tradisyonel hesapları tam göstermiyor.

Vimsottari bazlı daşalarda eş adayı Navamsa yükselenine üçgen olan antardaşa döneminde gelecektir. Maha daşa Jüpiter ve navamsada 7. evde genel olarak keyifli bir dönemi göstermekte.   
En yakında örneğimizde 24 Temmuzda başlayacak Satürn  ve sonra 2016’da başlayacak Merkür antardaşa  potansiyeller içeriyor.    Satürn ve Merkür içinde Venüs’le birleştiği için Merkür  antardaşası Satürn’e göre daha güçlüdür. Fakat navamsada dikkat ederseniz Satürn Güneş ile parivartana yogada, bu yüzden Satürn antardaşasını da güçlü ve ciddi adaylar getirebilir. Özellikle Satürn rasi-natalde 5. evin yöneticisi olduğu için çocuk sahibi olma isteğini arttırabilir. Satürn antardaşada çıkacak adayların başlıca özelliklerinden bazıları beya biri; yaşça büyük,   evlenmiş boşanmış ve hatta çocuklu olabilir.

Jüpiter'in Atma Karaka olması durumu Satürn antardaşada konuları can sıkıcı yapma potansiyeline sahip. Özellikle bayan haritalarında Jüpiter atma karaka, eş ve çocukla ilgili sıkıcı konular verebiliyor. Rasi natalde Başak yükselmesi çocuk evi yöneticisi 5. ev Satürn'ün 12. evde Rahu ile birlikte olması zararlı durumları belirtiyor. Çocuklar için yaklaşan Satürn antardaşa biraz huzursuz etkilerde görünüyor. Çocuk sahibi olmak için hazır değilse korunma konusunda ekstra dikkatli olunmalı. 

Vimsottari Dasa: 

 Jup MD:  2011-06-06  -  2027-06-06

  Antardasas in this MD:

  Jup:  2011-06-06  -  2013-07-24
  Sat:  2013-07-24  -  2016-02-04
  Merc:  2016-02-04  -  2018-05-12
  Ket:  2018-05-12  -  2019-04-18
  Ven:  2019-04-18  -  2021-12-17
  Sun:  2021-12-17  -  2022-10-05
  Moon:  2022-10-05  -  2024-02-04
  Mars:  2024-02-04  -  2025-01-10
  Rah:  2025-01-10  -  2027-06-06Sudaşa hesabına göre ise; 10 Temmuz 2013’den itibaren 10 yıl sürecek olan konfor ve rahatlık getirecek Jüpiter-Merkür birleşimi ile görülen , evliliğin oluşabileceği dönemine girmiş görünüyor. Fakat yine de psikolojik durumlar için sudaşa içinde vimsottari daşanın gidişatı kontrol edilmeli. Para ve konfor gelebilir ama bu sefer psikolojik dalgalanmalar da oluşabilir. Daşalar birbiriyle kombine yorumlanmalıdır. 

 En yakın dönemde, ilk 10 aylık dönem ile 3 üncü 10 aylık dönem dikkate değer gelişmeler verebilir. 4.,5.,6. 10 aylık denemeler de dikkat çekicidir. Bundan sonraki hesaplar, kişiyle nerede tanışılacağı gibi detaylar daha detaylı çalışma yapıldıktan sonra netleşebilir.  


ÖNERİLER - REMEDY
Harita sahibine 12.evini temizlemesi için en az 1 yıl kesintisiz upapada orucu salı günleri  önerildi (Saturn ve Rahu 12. evde; çok sayıda yatak ilişkileri yüzünden özellikle Rahu mahadaşada haritanın enerjisini  bozmuş durumda). İlişiklerde kandırılmayı ve şansızlığı engellemek Aştami tithiyi (8. Ay günü, Güneş-Ay karesi) rahatlatmak için  Aştami Budha veya Rahu mantraları önerilebilir.


Kalplerinizdeki AŞK'ın her zaman varolmasını diliyorum  


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR