AY BURCU 22 OĞLAK SHRAVANA

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kaynak göstererek vedik astrolojide eğitici amaçla paylaşım yapılabilir


22 /27
  10°00' OĞLAK  - 23° 20' OĞLAK BURCU SHRAVANA  nakşatrasıdır.


Oğlak burcunun büyük bir bölümünü kaplayan Shravana nakşatrası, derin bilgilerle doludur, son derece şefkatli bir alanda ve yaratılım konseptiyle ilgilidir.  O evrenleri yaratan büyük güç olarak bildiğimiz Yüce Mutlak , yaratılışın bu alanında Büyük Vişnu olarak tariflenir ve bu nakşatrayla alakalıdır. Shravana çok güçlü bir alandır, şu an Ay Shravana’da yol alırken yaratılıştan bahsetmek istiyorum biraz çünkü içerdiği derin kültürde aslında bilmediğimiz bir sürü yıldız tarihi de anlatıyor bu nakşatra.


Vedik yazıtlarda yaratılışın her aşaması çok detaylarla anlatılır. O kadar detaylıdır ki bunun ancak bu konuda eğitim almış bir Öğretmenden dinlenmesi faydalı olur, kitap bilgileri karmaşaya neden olabilir. Hint bilgilerinin oradan buradan okunmasıyla çok tanrılı bir din gibi algılanıyor olmasına şaşmamak gerek, gerçek Hint bilgisinde de bir tek Yaratıcıdan bahsedilir. 

 Vişnu,  3 adım atarak evreni yarattığında 3 aşamalı boyutta bu madde alemleri oluşturdu. 3 aşamalı alemler Bhu-Bhuva-Svaha, burası, yıldızıl alem yukarısı ve svaha cennet katının tariflemesi pek çok dini kaynakta da üstü kapalı şekilde izah edilir.  Dünyada yaşayan kişiler olarak bhu-bhuva-svaha enerjisi vücudumuzda da çakralarımız karşısında tezahür eden karşılığı var. Şu an Bhu-dünya bilgisindeyiz, cinsel ilişkiye giren herkes bhu- seviyesindedir. Bhuva aşamasında çakraları döndürmek hazır olmayana zararlı etki verir. Svaha seviyesi de hayli yüksektir ve giriş zarar görmesini engellemek için pekçok kişiye yasaklanmıştır, yani buraya giriş bilgisi ortalıklarda bulunmaz.

 Vişnu, Shravana nakşatrasında oturur ve  nakşatrayı yöneten Soma-Ay  ile yakın ilişkidedir. Ay doğası gereği yumuşaktır. Ben buraya pamuk şefkati nakşatrası da diyorum. Oğlak burcunun en şefkatli gösterimi buradan sağlanır.

Shravana Nakşatrasında gezegenleri olanlar yüzeysel konulardan hoşlanmazlar, kendi  yaşamlarında da bir yaratım gücüne sahiptirler. Zenginik Oğlak burcunun çalışmasının kaçınılmaz ürünüdür. Zodyağın doğal 10. evi olan Oğlak çok çalışmasıyla meşhurdur, bilirsiniz, Shravana da ekmek teknesi için aşırı çalışır.  Bunu yapma metodları yumuşak ve saygı değerdir.  Ama çalışması esnasında rahatsız edilmekten hiç hoşlanmaz, hep bir b planı vardır onun. Ay yönetiminde olduğu için yengeç burcuna benzer etkiler getirebilir, örneğin duyguların ifadesi karışıktır. Bir Shravana erkeği ve kadınıysanız size tavsiyem, özel yaşamınıza biraz daha alan tanımanız; veya kendiniz gibi biri ancak sizi anlayabilir. Sevginizi gösterememeniz yüzünden özel yaşamınıza eğilmeniz gerekir yoksa sevgi bağı kopar.  

Bu nakşatra “kulak” şekliyle simgelenir, çok dinleyen, çok sorgulayan, çok çalışan ve akabinde de çok öğrenen kişilerdir, örneğin öğretmenler veya müzisyenler; müzikte kulak ve duyma yeteneği verir. Karşısındakini dinlemeyi çok iyi bilirler, bu anlamda karşısındakini kesmeden sonuna kadar anlayan başarılı danışmanlardır.
Onlara çok şey anlatılır, bu enerjiyi taşırlar, şahsen Shravana’da iki gezegenim bulunuyor, Merkür ve Güneş; arkadaşlarımı , öğretmenlerimi çok uzun uzun dinlerim, niye o kadar çok bilgiyi anlattıklarını nakşatraları öğrendikden sonra şimdi daha iyi algılayabiliyorum.  Shravana Ay özellikle daha da barizdir, çok dinledikleri için bir sürü sırları bilirler. Ay zedeliyse bu bilgilerin dışarıya sızması potansiyeli de yükselebilir.

Shravana, Oğlak 10. derecesinde başlar. Kartal takım yıldızlarında yer alır. Her nakşatra gibi uzunluğu 13 derece 20 dakikadır.  Batı astrolojisinde ise bu 06°00'  - 19° 20' Kova burcunun kısmındadır.

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR