AY BURCU 5 BOGA-İKİZLER MRIGASIRA

007… Ajan mı Kahraman mı?


2 Ağustos 2013, 19:30 , İstanbul

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kaynak göstererek  paylaşım yapılabilir

  

Cuma Venüs gününde olmamıza rağmen yumuşak gibi görünse de günün enerjisi Mars’a ağırlık veriyor. Bunun sebebi  Ay’ın bulunduğu yıldız enerjisi yani nakşatrasıyla ilgili. MRİGASİRA adlı yıldız bölgesinde geçen Ay, Mars yönetiminde, zihinlerimizi dünyasal işlere odaklar, kim ne yapmış, karıştırmış, güvenlik açıklarımız nedir, güvence problemlerimi nasıl halledebilirim gibi bir panikleme haline bile getirebilir.  

5/27
 23° 20' BOĞA -  06° 40 ' İKİZLER MRİGASİRA   nakşatrasıdır
Vedik astrolojinin zor gibi görünmesi ve öğrenilmesi uzun yıllar almasının baş sebeplerinden biri çok ince ayar bilgiler olan astroloji sutralarının ve slokaların binlerce adet olmasından dolayıdır ki bunların gerçek anlamları kötüye kullanımı engellemek adına şifrelenmiştir ve anlayanlara ayrı bir imtiyazdır. Bu bilgiler haritayı tamamen değiştirebilir niteliktedirler. 


Vedik bilimlerin tamamı  (jyotish astroloji-ayurveda sağlık ve yaşam bilgelikleri vastu şastra, vb... )  eğer yaşam boyu uygulanabilecek bir biçimine dönüştüğünde kişiler, aileler ve dolayısıyla ülkelerin refahı için faydaları yüksek olur.


 Bazı zararlı nakşatralar vardır ki ilk başta bakıldığında güçlü ve zararsız gibi görünen bir gezegen oraya geldiğinde sorunlar kaçınılmaz oluyor. Örneğin sevimli, yumuşak  ve zararsız hatta çok faydalı bir nakşatra gibi tarif edilen  Boğa'daki Rohini'ye yerleşen Venüs, bazı ek belirteçler de müsade ederse eşin erken ölümü, eş tarafından öldürülme, arkadaş kurbanı olma etkileri taşır. Mrigasira da tanımında sert etkilidir. 

Mrigasira nakşatrayı Mars yönetir. Mars doğası gereği sakin değildir, Mars’ın agresif yönü olduğu kadar onun enerjisi yaşam gücünü temsil eder. Eğer bedenimizde Mars zayıfsa pek çok hastalığa karşı yaşam mücadelesi zayıflaşır.   

Mrigasira nakşatrası aslen Orion takım yıldızlarında kalır. Mars tabiatından dolayı, yıldız  Orion elinde bir sopa ve kalkanıyla savaşan bir adam şeklinde simgelenmiştir. 


  

Mrigasira yaşam enerjisini ve arayışı temsil eder. Bu yıldızdaki geçişlerde  hareket enerjisi güçlüdür.  Mrigasira’nın  getirisi zaman zaman olumlu olmayabilir, zira Orion negatif boyutla  alakalı bir yıldız bölgesidir. Olumsuz yönüyle Ay kadar diğer gezegenler de  Mrigasira'dan geçiyorsa bizi daha fazla temkine davet eder çünkü Mrigasira’nın temsil ettiği provakatif güçler  cehaletin içinde dar görüşlülüğü de barındırabilir. Örneğin Güneş’in Mrigasira nakşatrasında olması, egomuzun hızlı zedelenebileceği anlamını da taşır. Mrigasira’nın genel tavrı KORUNMA İÇGÜDÜSÜDÜR. Bu Mars’tan başkası değil. Bu yüzden enerjiler beklemez, atiktir. Günün genel enerjisi Mars ile konulara EVET derken, örneğin, gayrimenkul, teknik işler ve mekanik, evlilik, antlaşmalar için sert kaçar.

Ay Mrigasira'da güçlü etkiler alıyorsa kişinin uğraştığı işler savunma sektörü, hukuk ve IT sektörüne daha yakın konulardır. Boğa'da kalan Mrigasira daha kendine dönük, üretim ve fabrikalar ve ailevi konuları ilgilendirirken, İkizlerdeki kısımda kalıyorsa iletişim, telekomikasyon konuları, havaalanları, plazalar ve iş merkezleriyle yakın temas oluşur.

Bugünkü haberlerin bir kısmının da bu konuyu işlemesi bu anlamda tesadüf değil.
Almanya eski başbakanı ülkedeki Türklerin % 50 sini ülkeden göndermeyi düşünüyormuş. Irkçılık her daim çoğu  yabancı ülkede yaşanıyor.  Özellikle 1960’larda kapılarını Türklere sonuna kadar açmış, gelenlerin emeklerini sonuna kadar kullanmıştı. Ana vatan gibi olur mu gurbet eller zaten? Yaşam çok düzenli, kuralına uygun gibi görünse bile şu dönemdeki yeni nesil Türk vatandaşlarımızın bile pek çok sorunu halen mevcut; gelirleriyle ilgili sıkıtı yaşaması yanısıra, oturma iznine sahip olmasına rağmen  Türk vatandaşımız hala güvenlikleriyle ilgili sorunlarla karşı karşıya kalmaktalar. Sakın Almanya 20. Yüzyılın savaş politikalarının sonucunun bedelini ödüyor olmasın ? Bedel ödeninceye kadar, atalar rahat ettirilinceye kadar her ülke yabancı vatandaşlarını rahat ettirmek ve barındırmak durumdadırlar.  

Aşağıda yazdığım günün harita analizinde “sözde 007”mizin haritasında Mars-Rahu ve Güneş Mrigasira nakşatralarında konumlanmış pozisyonda.  Birkaç aydır gündemdeki bit konu habercilikte patlak veren Snowden olayı. Günün yabancı manşetlerde tekrar bugün vurgulanıyor; eski CİA ajanı lakabıyla lanse edilen Edward Joseph Snowden’ın başlattığı Amerikan ve İngiliz hükümetlerinin dinleme skandalı ile ilgili konular bugün Hindistan’ı da etkilemiş görünüyor. Bugün  Amerikalı bir haber ajanının YeniDelhi’de peşine düşmüşler. Gördüğünüz gibi kimin nerede ne yaptığı anında artık televizyonlardan, internet kaynaklarından duyabiliyoruz.  Bu tarz haberler gerçekten bizim James’in yaşadıklarını hiç de aratmıyorlar. Sinema severleriniz çok aşinadır, bir sürü kadrolu ajana sahip olanlar arasında 007 numaralı olanı bilirsiniz ki  James Bond, o.  Bu filmlerden birini kaçırdıysanız açın haberleri birkaç saat seyredin.

Bir ajanın, daha doğrusu öyle olduğu söylenen birinin doğum haritası nasıl olabilir ki diye düşünmez misiniz? Böyle bir karakteri ancak doğum saati bilirsek anlamaya çalışabiliriz. Medyatik birinin doğum gününü bulmak kolaydır ama doğum saatine  erişmek  zordur. Hangi gezegenler ne etkide bir kişiyi böyle bir işe yönlendirebilir. Daha bu olayın patlak verdiği ilk günlerde doğum belgesi bir astroloji grubunda önüme düşen Edward J.Snowden’i yazmayı düşünmüştüm, ama daha farklı gündemlerden dolayı sıra ona gelmemişti. O gerçekten bir ajan mıdır? Harita kendini anlatmak istiyor bu durumda.
1983’lı olan Snowden, NSA’de teknik eleman olarak çalışmaya başladıktan sonra, Amerikan filmlerinde de hayli aşina olduğumuz ajanlarıyla ünlü CIA merkezde çalışmaya başlamış. Türkçede “si-ay-ey” şeklinde okunan bu kısaltmanın açılımı “Central Intelligence Agency” kısa yazılışıyla CIA,  tam tercüme edersek; Merkezi İstihbarat Teşkilatı oluyor.
Belgesi doğrultusunda Boğa yükselen olan bu haritada, kariyer 10. evden yani Kova’dan geliyor. Kova’nın iki yöneticisinden Rahu, Satürn’e göre  haritada daha güçlü ve İkizler’de Mars-Güneş ile birleşiyor. Mars, defans ile ilgili işleri, güvenlik sektörünü, Güneşi, hükümetle ilgili bağı, Rahu’nun İkizler’de yücelim pozisyonundaki  AK durumundan kariyerinde iletişim ve istihbarat konusunda uzmanlaşması kaçınılmaz. Rahu AK, atma karaka pozisyonunda olduğu için bu konuda ezenin değil ezilenlerin haksızlığa uğrayanların yanında olmayı tercih eder. Yücelim pozisyonunda olması Rahu’nun pozisyonun casuslukla ilgilenmediğini, topluma karşı büyük bir vicdanı sorumluluk taşıdığını ve her zaman korunacağını gösterir. Rahu iki uçtadır, ya ezeli kötüdür ya da ezeli fedakar olabilir. Pek çok mistik liderin haritasında da bir Rahu yerleşimi var. Bu yüzden alt haritaları incelemeden Rahu’nun getirisine karar vermeyin derim.


Casusluk ve haber taşımakla ilgili zararlı işler yapan şahısların Rahu ve Merkür yerleşimleri çok olumsuz olmalı ki bu haritada tam tersine bu iki gösterge de son derece güçlü ve tersini göstermekte. Nihayi kararı  yine doğruluk ve hakikat haritası olan D9 Navamsa karar verecek. Vedik astrolojinin üstadı olarak kabul edilen Paraşara, navamsayı evlilik haritası olarak anlatmış olsa da, dahi üstad Jaimini Usta, Navamsa haritası hakkında pek çok başka enteresan bilgiyi öğretmişti. Bu harita gerçek ruhun özünü aydınlatan ve bütün genetik kodu kendinde barındıran özel bir haritadır. Bir kişi yüzünüze gülsün, güzel hitaplarda bulunsun, pek çok iyilik yapar gibi gözüksün  ama fırsatçı olup olmadığını navamsasına bakarak  emellerini anlayabilirsiniz.

  
Bir kişinin gerçek karakterini ve yaşamda zararlı konulara doğru meylini   yükselen burcundan ve yöneticisinin yerleştiği burçtan da anlayabiliyoruz.  Sözde 007’mizin hayat hikayesinde zekasıyla ilgili yetenekleri sıralanmış;  yükselen yöneticinin 3. Evde malefiklerden uzak yerleşimi buluşçudur ve üstün zeka yogası olarak bilinen dimantah yogadır. Venüs olduğu için bu yoga toplum yararına işler. Uzakdoğuya ilgili olan Snowden, Japonlar için de çalışmış, Japonca biliyor, dini görüş olarak da uzak doğu bilgelikleriyle ilgili. AK Rahu ruhsal bir kişilik göstergesidir ama yaşam amacının spritüel olup olmadığına bakarsak pek öyle göstermiyor, Bu şart mı değil elbette. AK dan 12. evinde malefik bir gezegen olmadığı için dünyasal platformda yaşamını sürdüreceğini öngörebiliriz.   
Navamsada İkizler yükselende Merkür kendi burcunda Vişnunun kutsamasını almış habercinin doğruluk derdinde olduğunu bildiriyor.  Vişnu hakikatı konuşur ve yanlışı yok eder. AK Rahu Mars ile birleşerek, toplumun hayrına koruma dürtüsünün yükseliğini ve aslen ruhun gerçek amacındaki trikoda  İkizler’deki Merkür yerleşimi Vişnu’nun kudretli açılımını göstermekte. Snowdenin yaklaşımları navamsayı okuyabilenlerin göreceği bir alanda pozitiftir.
Ama toplum Snowden’i böyle görmeyecek, çünkü toplumun algısı tamamen buna zıt oluşacak. Gerçekte yaşanacaklara baktığımızda AL, Arudhanın Mars (askeri kurumlar )- Rahu (poltikacılar) – Güneş (hükümetler) malefik gezegenlerden açı driştisi alması yüzünden Snowden’ın  imajı olumsuz olarak devam edecek gibi görünüyor.  Rahu yücelimde olduğu için bazı politikacılardan ilk başta destek gelebilir ama yine de Rahu’nun navamsadaki pozisyonuan bakarsak poltikacıların askeri kurumlarla işbirliği onun alehine de işleyebilir  gibi duruyor.


 Hükümetleri gösteren Güneş  navamsada 6.evde Satürn ile birleştiği için ilk aşamada düşmanlık , sonradan koruma getirebilir.  Ama durum yine de karışık etkilerde.  Şimdi gelelim zamanlamaya bunun için daşaları kullanıyoruz. Snowden’in haritasına en uygun daşa vimsottari değil. Bilakis harita yerleşimleri yüzünden Aştottari daşa uygulanmalı.
Ashtottari Dasa (controversial nakshatra dasa):

 Maha Dasas:

 Mars:  1977-07-02  -  1985-07-02
 Merc:  1985-07-02  -  2002-07-02
 Sat:  2002-07-02  -  2012-07-02
 Jup:  2012-07-02  -  2031-07-02 JÜPİTER DÖNEMİ BAŞLADI
 Rah:  2031-07-02  -  2043-07-03
 Ven:  2043-07-03  -  2064-07-02
 Sun:  2064-07-02  -  2070-07-02
 Moon:  2070-07-02  -  2085-07-02


CIA’de çalıştığı yıllarda Satürn daşa’da olan Snowden’in sıkıntılı bir çalışma yaşamı olmuş olmalı. Geçen yaz Temmuz’da ise Jüpiter daşaya girdiği görülüyor. Jüpiter hakikatleri ne kadar daha saklayabilirdi ki? Hele Akrep’in burcunda?

İkizlerdeki navamsa Merkür; Vişnu Rupanın çalışmasıyla ilgilidir ki Merkür alt daşaları faydalı çalışır.  Bu yılın haziran ayında patlak veren olaylarda gördüğümüz Merkür pratyantarın başlamış olması da vedik bilenler için sürpriz sayılmaz.  

Ashtottari Dasa (controversial nakshatra dasa):

 Jup MD:  2012-07-02  -  2031-07-02
  Jup AD:  2012-07-02  -  2015-11-06
   Merc PD:  2013-05-24  -  2013-12-05 MERKÜR PRATYANTAR

    Sookshma-antardasas in this PD:

    Merc:  2013-05-24  -  2013-06-24
    Mars:  2013-06-24  -  2013-07-09
    Moon:  2013-07-09  -  2013-08-06
    Sun:  2013-08-06  -  2013-08-17
    Ven:  2013-08-17  -  2013-09-24
    Rah:  2013-09-24  -  2013-10-15
    Jup:  2013-10-15  -  2013-11-17
    Sat:  2013-11-17  -  2013-12-05

Yaşamsal açıdan haritada geri giden Jüpiter’in 8. Evden 7. Eve yerleşmesi bence çok olumsuz. Gezegen geri gidiyorsa bu bir curse olarak kabul edilir ve içinden çıkılması  zor durumları gösterir. Yine de köşe evdeki Jüpiter, Şiva’nın gücüdür ve bir kazanılmış olumlu karmadır,  her zaman faydalıdır fazla efor gerektirse bile. Yalnız yaşam uzunluğu açısından AL Arudha’dan  3. evde olan Jüpiter’in kişi için uzak diyarlarda sudan ve ateşten gelebilecek  tehlikeleri taşıdığını da görüyoruz. Bu haritanın analizi daha uzun sürer ama burada kesiyorum ben. Büyük hakikatler çoğu zaman tehlikelidirler.  Aklımızı kullanarak güzel talihler ekip, akabinde iyilikler biçmek mümkündür.

Günlük geçişlerde olumsuz nakşatra günlerinde  ne kadar işler yapacaklarınız harika gibi görünse de önemli konuları erteleyin karlı çıktığınızı zaman içinde göreceksiniz.

Nakşatraları izleyip hayırlı nakşatralarda hayırlı eylemler yapmanızı diliyorum.NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR