BURÇLAR VE ELEMENTLER

KALİ ÇAĞINDA BURÇLARIMIZ5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kaynak göstererek vedik astrolojide eğitici amaçla paylaşım yapılabilir


Kaliyuga Dönemi vedik yazıtlarda son 5000 yıl önce girildiği kabul edilen bir dönemin ismi, bu dönemde doğan bizler çok önemli ruhlarız. Bitirilmemiş işlerimiz ve ışık tutmamız kaçınılmaz olan yaşam alanlarımızla doğuyoruz. Bu dönemi bazı burçlar daha kolay atlatırken bazı burçlara daha fazla iş düşüyor, daha da yorulacaklar.

Ateş burçları yaptırımcı özellikleri ile fazla buyurganlar dolayısıyla biraz ezici olabilirlerken toprak burcu etkisi alanlar daha cefakar, üretken, yapıcı ve olduruna kadar devam ederler o denli de yorulanlar arasındadır.

Haritalarımız sadece tek bir grubu simgelemiyor,  etkilerin miksinden oluşur.
Örnek harita bugünün haritasıdır. Bugün şu saatte doğan birinin

Yükseleni Terazi; HAVA
Ay burcu Koç; ATEŞ
Doğum günü burcu (BUGUN GÜNEŞ) Aslan; ATEŞ

Kırmızı renkli bölgeler ateş burçları daha yoğun olan bu harita sahibi yaşamı boyunca yoğun ATEŞ etkisi yaşayacak görünürken, HAVA etkisi de taşıdığını görüyoruz.

Bu bir olay haritası, bir şirket başlangıcı bir yolculuğa çıkma anı, bir karar verme arifesi de olabilir. Zaman sonsuz ve gezegenler hep hareket halindeler, her an gerçekleşen oluşumlar, her an etkiler içicedir.

Doğum gün burcun, AY,YÜKSELENden biri ateş KOÇ-YAY-ASLANLAR; KŞATRİYA GRUBU: SAVAŞÇILAR

kaliyugada başarılı, mücadeleci ve yılmayanları, onların sayesinde çok şey olur. Emir yönleri çok yüksektir, ezici de olabilirler. Taktikleri kendilerine yöneliktir, sosyal yarara önem vermeliler.

Doğum gün burcun, AY, YÜKSELENden biri hava TERAZİ-İKİZLER-KOVALAR ; VAİŞYA GRUBU: İŞ ADAMLARI

kaliyugada anlaşmaları, barışı, hoşgörüyü, ittifakı temsil eder, denge gelir. Çok araştırırlar, yukarıdaki grubu çoğu zaman doğruları ortaya çıkartarak zorlarlar.

Doğum gün burcun, AY, YÜKSELENden biri su AKREP-YENGEÇ-BALIK; BRAHMİN GRUBU; YÜKSELEN BİLİNÇTEKİLER

kaliyugada ruhu yüceltirler, sevgiyi arındırırlar, sanatçıdır ve hayli yaratıcılar. Duyu ötesi işler, müzik, şifacılık yönleri gelişmiştir. Sinirlendiklerinde affetmez de olabilirler.

Doğum gün burcun, AY, YÜKSELENden biri toprak BOĞA-OĞLAK-BAŞAKLAR; SUDRA GRUBU; İŞÇİLER

kaliyuganın titiz, en üretkenleridir. Etrafını iyileştirmek, doyurmak ister. Fazla çalışırlar çok yorulurlar, o zaman özel yaşamları zayıflar. Hep bir planları vardır, B plansız çok rahatsızdırlar.

Haritamızda çeşitli dağılımlar olacaktır, her grubun görevi farklıdır, birbirinden daha iyi veya daha kötü değildir, gezegenlerin elementlerine göre burçlarına yayılımı sonucu bizim bu yaşamdaki görevsel sorumluluklarımız da belirlenmiş oluyor. 
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR