GRAND MALİKA YOGA

TESPİH DİZİMİ ETKİSİ NEDİR 


5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kaynak göstererek vedik astrolojide eğitici amaçla paylaşım yapılabilir

Bugün (29 -8-2013) 6 gezegen yarından itibaren ise 5 gezegen arka arkaya burçlarda dizilmiş olacak;  tespih dizimi bugün şöyle oluşuyor,  Ay Boğa'da, Jüpiter İkizler'de, Mars Yengeç'te , Güneş- Merkür Aslan'da , Venüs Başak'da, Satürn Terazi'de. Rahu ve Ketu sıralamaya konulmaz , nodların vücudu ve başı olmadığı için bu yogaya dahil etmiyoruz.örnek 29 -8-2013'e ait, tespih dizimi  6 burçla oluşuyor 
örnek 30 -8-2013'e ait, tespih dizimi 5 burçla oluşuyor 
büyük amaçlar ve doğru kararlar için umut, yeniliklere açıklık olarak görüyorum bu dizilişi. Bu özel bir yogadır, etkisi de kalıcı olur eğer doğru anda başlanırsa gerisi hızlı gider. En etkili dizilimi 11-12 Eylül'de hissedeceğiz. 
örnek 12-9 -2013'e ait, tespih dizimi  6 burçla oluşuyor,
Jüpiter ile başlayıp Ay ile bitmesi çok avantajDizim belli saatlerde daha olumlu etkiler yansıtır.  17 Eylül'den sonra tespih bozuluyor. 


örnek 17-9-2013'e ait
tespih dizimi  Güneş'in Başak'a kayması ile bozulmuşYoganın faydalı yönünde birlik ve yardımlaşma artar, yoganın olumlu olduğu kadar olumsuz etkisi de oluşacaktır . Neden? çünkü; yoganın Satürn ve Rahu ile bitmesi ve bu birleşimin sıfır noktasına rastlaması bu yoganın ancak taktik kullanıldığında belli bir mücadele sonrası sonuç alabileceğimize işaret de eder. Olumsuzlar 6-8-12. eve düşerse bu yoganın etkisi olumluya döner. 

Yükselenleri Aslan, Akrep, Yay, Boğa  daha avantajlı iken , Terazi Satürn ve Rahu birleşiminden dolayı çok dikkatli adım atmalıdır. Diğer burçlar ise yükselenlerine göre bu etkiden faydalanabilirler. Örneğin Yay burcuna göre grand malika yoga 11. evde malefiklerle bitiyor. Yay burcu yükselen ülkeler bu anlamda amaçlarında başarı kazanacaklar. Zorla istediklerini alma etkisidir bu. İkizler, Başak, Yengeç, Terazi, Kova, Koç  yükselen ise bazı sert mücadeleler içine girebilir. Hangi ülkelerin doğum yükseleni vedikte Yay ve İkizler biliyor musunuz?

Doğum haritasında tespih dizimi le doğmuş arkadaşlarım var, yaşamları istedikleri doğrultuda oluşturabilirler, zorluklar çabuk atlatılır, yaşam bazen zorlasa da genel olarak hayat avantajlıdır. Yoga olumsuz gezegenlerle bitiyorsa zorluklardan sonra mutluluğa ulaşılabilir, yoganın bittiği ev çok önemlidir.örnek kişi 1972 Şubat doğumlu 

OLUMLU GRAND MALİKA YOGA: 8. evinde MKS Ay ile biten bu yoga , tespih diziliminde bu kişinin karşılaştığı en baş problemi büyük borçları, defalarca iflasları ve Ay baba evinin de yöneticisi olduğu için kişi evi terk eden babasını affetmemesi olmuş.  Kişinin gözüyle görmesi amacıyla çözümleme için aile diziminde baktık,  gerçekte gördüğümüz ise babanın  dede tarafından evden gönderildiği ve kişinin bu konuda babasına kızmaması gerektiği idi.  Grand malika yoga 8. evde olumlu gezegen AY ile bittiği için ve önünde de Ketu olduğu için ancak duygusal bazı travmalar, borçlar ve spritüel yaşama giriş ve Tanrı ile içsel irtibattan (9.ev ) sonra olumlu  açılma, ferahlama getirir. Yükselen lordu Mars seçerse (dünyasal işler) kendi burcu Koç'ta ve 6. evde kişinin akli çabasının güzel sonuçlarını ve sorunları gidereceğini belirtmekte. Ketu'yu seçerse ki 9. evi çalışmaya başlar, harita tıkanıklığı gider, kişi spritüel uygulamalara girdiğinden beri sıkıntılarının azaldığını belirtiyor.

OLUMSUZ GRAND MALİKA YOGA: örnek kişi 29 -2-1956 doğumlu, burada Grand malika yoganın talihsiz sonucunu görüyoruz. Amerikalı seri katil  olduğu söylenen bir bayana ait,  yaşamını incelediğimizde çok talihsiz bir çocukluğa sahip ve anne baba terk etmiş (4. ve 9. evler zedeli) 6 aylıkken, 3 yaşında tecavüze uğradığını belirtmiş (Mars daşada, Mars 3. evde cinsellik evinde) ,  doğum saati belli değil fakat Venüs ile bittiği için Venüs AK, Atma Karaka, MKS (marana karaka stahana , kendini ölü gibi hissetmek) Rudra etkisinde kalıyor olabilir diye düşünüp Terazi yükselen seçtim, Ketu 8'de, Mars 3. evde bu tarz temayüller verebilir.   Venüs Atma Karaka olunca kişi karşı cinsle ilgili ilişkilerde büyük deneyim geçirir. Bu bir takım hüsranlardan sonra hoş bir evlilikle de bitebilirdi fakat haritanın bütününe ve alt haritalara bakarsak bu haritada karmik sorun gösteriyor. Ölüm tarihi 2. evde maraka olan Satürn-Rahu daşaya denk geliyor. 


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR