YILLIK BURÇ YORUMLARI 2013 - 2014EYLÜL 2013 - HAZİRAN 2014    5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kaynak göstererek vedik astrolojide eğitici amaçla paylaşım yapılabilir
AY/ YÜKSELEN KOÇ BURCU

Jüpiter 3. evinizde sakinlik verir, bir Koç için sakinlik iyidir. Fevrilikten ne kadar uzak o kadar iyi. Kardeşler, komşular  ve  yararlı olmaya başlarlar, dış dünyadan iç dünyaya merak, örneğin meditasyon veya kişisel gelişim konusunda yenilikler yeni çalışmalar yaşama girebilir.  Fakat eğitim tarzında olmayacaktır, kısa çalışmalar olabilir. Jüpiter 3. E vde eğitmenlerin ilgisini biraz kısar, bu durumda size daha fazla efor düşmekte.  Yıl başından beri 1. eve Ketu ve 7. eve  Rahu gelmiştir. Spekülatif kazançlara meyl bu döenmde artma eğilimdedir. Yurtdışına çıkış, ticari yolculuklarda artış, yabancılarla ortak çalışmalara girme isteği verecektir. Büyük düşünceler bu dönemde gelişir. Ünlenmek, daha çok tanınmak mümkündür. Evlilik fikri hoş gelmeye başlar. Duygusal ilişkilere yoğunlaşma artar, fakat aldatılma veya aldatma riski vardır. Belki size vereceği zararı o bile kestiremeyebilir. Eşin tutarsızlıklarına Jüpiter  2014 yazına kadar koruyucudur . Cinsel bölgelerde rahatsızlıklarda artış görülebilir. Baş bölgesi ve yüz tehlikededir, korunmalıdır. Eş, ortak zorlu hastalıklarla uğraşabilir, ortak yüzünden, ticari hatalardan dolayı para kaybına dikkat edilmelidir. Ketu’nun Koç’a etkisi aydınlanma, kişisel farkındalığın gelişmesi şeklindedir. Yaşam gücü bazı mevsimlerde daha azdır.  
AY/ YÜKSELEN BOĞA BURCU

Gelirlerde akış daha düzelmiştir. Jüpiter medyadan faydalanmayı, ailenin büyümesini, genel serveti iyileştirmeye yönelmiş  ve iletişimi arttırmıştır. Rahu 6. eve Ketu 12. eve geçmiştir. Bu yıl Boğa için gerçekten genel olarak olumlu sonuçlara gebedir.  Son 1,5 yılın çoğu blokajı kalkacaktır. Para akışında artış, Rahu ve Satürn iyicil davranacağı için mücadelenin olumlu sonuçlarından dolayı da gözlemlenir. Yeni kazanç kapıları açılabilir.  Fakat 6. ev düşmanlıkların artışı demektir. Arkanızdan konuşulan , kıskanılan bir dönemdesiniz. Düşmanlıklar alanında mücadele etmeniz şarttır. Çok çok ters bir gezegen dönemi (daşa) yaşamadığınız sürece sonuç sizin lehinize oluşur diyebilirim. Sürtüşmeler yüzünden belki mahkemelerle uğraşılabilir, buna yine daşa karar verir. Mecbur kalmadıkça mahkeme yoluna gitmeniz önerilmez, kazanç olmaz diyemem fakat düşmanlar çok güçlüdür. Tartışmalı ortamlardan da sizi hedef alanlar artabilir, bir başkasını korumaktan ziyade kendinizin enerjisini bu tip gereksiz insanlardan uzak tutmayı hedefleyin. Moralinizi yüksek tutmanız önem taşır.   Cesaret yoğundur ve mücadeleden sonra düşmanlar yenilir. Kronik hastalıklarınız varsa bu dönemde biraz artabilir. Mistik, uzak yerlere yolculuk imkanları, meditasyon ve yogaya başlamak gibi kişisel gelişim konuları zevk alabilirsiniz. 
AY/ YÜKSELEN İKİZLER BURCU

Jüpiter Haziran’a kadar tepenizde bulunuyor. Bu vedik astrolojide çok olumlu görülmüyor. Girdiği yeri büyüten Jüpiter zihin karmaşası, kararsızlık, yönsüzlük, insanların sizi anlamaması gibi bir yansıma yaratabilir. Haziran’a kadar yeni projeler yerine eskileri revize edin. Eksiklerinizi tamamlayın. Borçlanmayın. Bu dönem biraz kendinize alan tanıyın. Sonrasında Jüpiter Yengeç’e geçecek ve diğer dönemde (2014 Haziran’dan sonra) yapılanmanızın keyfinizi çıkartabileceksiniz. Şu an Rahu 5. eve, Ketu 11. eve geçmiştir. Aslında kendiniz için eğlenceli bir dönemdir.  Spekülatif kazançlarda artış görülür. Yaşamın rahatına, romantizmine ve keyfine yöneliş artar. Duygusal yaşam hareketlidir. Üstlerden takdir artar, keyif verici şehirlere yolculuk imkanı gelir. Arkadaşlardan fayda bazen çok yükselir bazen de çok alçalır, düşmanlıklar biter, çocuklar da materyal zevklerin tadına varacaklardır. Çocuk varsa, onun dünyasında bir başkaldırı dönemidir. Kendilerini bulmak istedikleri sizinle pek anlaşamadıkları , kısaca kuşak farklılığını hissedeceğiniz konular getirebilir. Çocuklarınızın hastalıklarını bu dönemde önemseyin. Jüpiter sorunu azaltmaya çalışsa da sizin yoğunluğunuz yüzünden çocuk kendini ihmal edilmiş görebilir. Sevdiklerinizle kurduğunuz duygusal ilişkilerinize çok önem vermeli, yanlış anlaşılmalara karşı daha fazla açıklayıcı kişi sizsiniz unutmayın.
AY/ YÜKSELEN YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeç , Jüpiter 12. evine girdi, kendinle başbaşasın bu yıl, çok önemli bir içsel yükselme eşiğindesin. Rahu 4. eve ve Ketu da 10 evde, çevreden aldığın desteğe güvenmekten ziyade kendi zihnine çok güvenmelisin. Bu dönem gizli düşmanlarının arttığı fakat ziyanı az olan,  çok enteresan ki 10 kişinin iddia etse de dediği yanlış ama senin bildiğinin doğru olduğu bir yıldasın.  Jüpiter’in konumu konforu  arttırıcıdır, mal-mülk ve araçlar konusunda değişim zamanıdır, otomobil alımı satımı ve her tip lüks tüketimde artış, anneden dolayı materyal kazançlarda artış gözlenebilir. Güç ve pozisyon yükselmeye geçer. Daha diplomatik olduğunuzu gözlemleyip bunu sevince çevirebilirsiniz. Ruhsal planda evrensel ödüllendirme bu transitin olumlu yönleriyken, annenin sağlığı inişli çıkışlı olabilir.  Şu dönem ilaçlara dikkat edin dozları mı yanlış, kulaktan duyma ilaçlar mı kullanıyorsunuz? toksik etki  artabilir. Duygusal sorunlarınız çözemeden bu transite girdiyseniz bu dönemde depresyon veya dalgalanmalara karşı spor ve eksersizler yapın. Bol bol yüzün, yüzme mümkün değilse su ile temas, bol su içmek ve yıkanmak da benzer etki yaratır. Kıyafetlerde beyaz renk hergün , taşlardan inci zaman zaman tercih edilmelidir. Yangınlara ve yanıklara karşı tedbirli olun. Ev yaşamınızda bazı aylarda sorunlar artabilir. Özellikle banyo alanında giderlerde tıkanıklıklar olabilir, Rahu ve Satürn 4. evde banyo tadilatı önermem.  Çöplerin bulunduğu bölgede hijyene dikkat edin, hertip böceklenmeye dikkat edin. Hayvanlarınızın hijyeni de önemsenmelidir. Çocuğunuz varsa bu dönem onu sık takip edin çünkü etrafında ona zarar vermek isteyen tipler bulunabilir.  
AY/ YÜKSELEN ASLAN BURCU

Jüpiter’in bu yıl ki pozisyonu Aslan’a  kendini gerçekten Aslanlar gibi hissettiriyor. 11. evden gelen bu etki  umutların artışı, gelirde iyileşme, karar ve sonuç ilişkisinde hızlı ilerleme, atılımlarda kıpırdama ve sonuç alma ile mutluluk sağlayıcıdır. Sert gezegenlerin etkisi de Aslan’a bu yıl ayrıcalıklı olma özellikleri getirir. Bakınız Rahu 3. eve Ketu 9. eve girdi, genel olarak 3. ev alanı mücadelenin kazanılması tartışmaların kazancı ve savaşın sonuçlandırılması anlamındadır, kısa geziler ve macerayı arttırır. İletişim politiktir. Şansın artışı, profesyonel başarıya götürebilir. Kazançlar artmaya meyillidir.  Aslan, kibirli ve kral gibi görünse de kazanılmış karması yüzünden Aslan burcunda gezegenler oluşmuştur. İyi bir yöneticidir. Bu dönemde ise yasal olmayan tekliflerde artış görülebilir. Yeterince erdemliyseniz kitabına uygun davranmayan kişilerle iş ortaklığı yaparken son dakikada cayabilirsiniz.  Bunu ayırdetmeye önem gösterin. Satürn-Rahu birleşimi kardeşlerin ve babanın yaşamında blokaj getirebilir.  Bu yıl genelde kardeşlerden fayda görülmeyen bir dönemdir.   Uzun yolcukların sonucu beklenmedik keyifsizlik oluşturabilir, kısa tatiller veya yakın mesafeler tercih edebilirsiniz. Kişisel gelişim ve ruhsal alanlardan fayda - kazançlar daha yüksektir. Yeni bir öğretmenle, himaye eden biriyle, bir guruyla buluşmak, yeni bir öğretiye girmek, fedakarlığın artması mümkündür. Özellikle Eylül ve Ekim’de duygusal yaşamda  dalgalanma artabilir. Bunun asıl sebebi bu yıl Aslanın özelinden ziyade kazançlarına daha fazla odaklanmasıyla ilgisi vardır.   
AY/ YÜKSELEN BAŞAK  BURCU

Jüpiter’in 10. ev olan başarı ve kariyer evinde dolaşması Başak burcuna kendi taktiklerinin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor. Bu dönem etraftan takdir görmekte azalma oluşabilir ancak mücadele ve yeni buluşlar yeni adımlar ve kişisel çaba sizi farklı kılabilir. Ay burcu Başak olanlar için bir dönemden bahsedeceğim. Bu yükseleni Başaklar için geçerli değil sadece Ay burcu için geçerli; Sade Şati denilen 30 yıllık devrenin 3. ve son devresini yaşıyorsunuz. Sade şati Satürn’ün Ay burcunun arkasında, üzerinde ve önünde yol almasıyla oluşan 7,5 yıllık bir devredir, ortalama 29,5 yılda bir oluşan bu evre Başak için, 3. ve son devresi çok zararlı değildir, çünkü Satürn Terazi’de yücelimdedir, aile- gelirler ve servet ile alanda yeniden yapılanma getirir. Bu dönem Ay Başak için 2014 kasım’da bitecek. Fakat Rahu da aynı yerden 2. evden geçtiği için  ailenin genel yapısında sorunlar hissediyor olabilirsiniz. İş sizin değerli zekanıza düşüyor. Yöneticisi Merkür olan Başak, şikayetçi ve  sık gocunan biri değil nasılsa, her zaman planları ve çocukluktan beri getirdiği organize yapısından dolayı bu Jüpiter’i lehine kullanabilir güçte. Merkür’ün Başak burcuna gireceği dönem 6 -24 Eylül yılın en verimli günleri! Bu dönemde gerçekten çok yorulmanızı tavsiye ederim ve sonunda da tüm ektiklerinizi  yıl içinde biçme fırsatı doğurur. Yine 2014’de 23 Mayıs-29 Temmuz böyle bir evredir. Merkür’ün geri gitmesi Başak etkisi altında olanları son derece olumlu etkiler. Kaçmış fırsatları yeniden görme ve yakalama dönemidir.   Rahu 2. evde aile konularında biraz üzüntü kaynağıdır,  genel servetinizin kaybına engel olabilecek tek gezegen var o da Merkür’ünüz.  Bu yıl Merkür’ü güçlendirmenizi tavsiye ederim.  Aile’de oluşan her türlü fitme fesat ve gelir kaybı  engellenir. Gelir kaybına hastalıklar (Satürn), yurtdışı bağlantıları veya hırsızlar (Rahu) sebep verebilir.  Bunu göz önünde bulundurun ve harcamalarınızı kontrol altına alın.  Miras yoluyla kazanılmış haklarınız varsa ailedeki hırsız ruhlu (Rahu) kişilerle   uğraşma zorluğu da getirebilir. Zorunlu ödemelerin çok olması,  yine kayıplar oluşturabilir. Aile içindeki sorunları fazla büyütmeyin, bu meyil gereksiz sürtüşme oluşturur.  Küçük bir sorun bile devasa algılanabilir. Yediklerinize dikkat edin, daha önce size dokunmayan bir gıda bu sefer sizi zehirleyebilir bile. Bu dönem özellikle konservelerden ve hazır yiyeceklerden olabildiğince uzak durun. Damak tadınızda değişim gelebilir; alkol kullanımında artışa dikkat etmelisiniz. Bilgi blokajını da yine Merkür çözecektir. 
AY/ YÜKSELEN TERAZİ  BURCU

Bir yandan olumlu bir yandan karışık bir yıl ama Haziran’daki Jüpiter yer değişimi gayet iyi geldi. Leyleği havada gördünüz misali yerinizde pek duramıyor olabilirsiniz. Bilgi akışında artış, içsel mutluluğun gerçekten çok yükseldiği nadir bir dönemdesiniz. Bir yer değişikliği yapabilirsiniz bu yıl.  12. yılda bir yaşanan bu dönemi bir Terazi olarak özellikle Venüs Terazi’ye girdiğinde 6 Eylül- 1 Ekim 2013 arasında daha da keyfini çıkartabileceksiniz.  Satürn ve Rahu 1. evde ve Ketu  7. evdedir. Bilgi zaman içinde artar, yolculuklar ve yabancı diyarlar kişinin ilgisi dahilindedir. Daha ziyade kişisel gelişim amaçlıdır. Uzaklara gitme isteği yoğundur. Sık seyahat getirir fakat materyal anlamda bu yolculuklardan fayda görme kapasitesi düşüktür. Harcamalar yolculuklarla keyif unsurludur ve artar. Rahu yükselenizde  inat ve başkasını dinlemezlik getirecektir.  Aklınıza estiğiniz gibi yaşadığınız bir dönedir diyebilirim. Jüpiter’den dolayı neyse ki sonuçlar olumsuza pek dönmez (Haziran 2014’e kadar) .  Eşinizin sayesinde konforunuz artar. Satürn-Rahu kişisel duruşunuzda sizi toplumda biraz olumsuz imaj getirme riski vardır. Bu transit eşin libidosunda azalma oluşturabilir ayrıca ve evlilik  ve ortaklıkta sarsıcı konular oluşabilir zira ilişkilerinizde kendinize daha fazla önem verdiğiniz için karşı tarafı ihmal oluşma yönündedir. Bu da eşin, ortağın düşüncelerini sizinkine göre büyük değişimlere doğru sürükleyebilir. Terazi ortaklıkta ve evlilikte aslında ya gösterdiği öfkesine ve içsel sinirine  yenilen bir burçtur.  Bir terazi aletiyle simgelenmesinin nedeni,  tüm burçlar aleminde dengeyi ilişkilerinde oturtmak için doğmasından kaynaklanır.  Bu yıl da Satürn ve Rahu geçişi bu konuda çeşitli derslerle sınanacağını gösteriyor.  Bu dönemde zihninizin endişeleri yüksekse Venüs doğum haritanızda sert yerleşmiş demektir.  Siyah giymekten kaçının ve Cuma günlerinizi yardımlaşmaya ayırın.  
Sadece Ay burcu Terazi için bundan öte küçük bir genel hatırlatma da yapayım; siz de Başak ve Akrep Ay gibi gibi sade şati dönemindesiniz, lakin siz bu dönemde Satürn’den pek zarar görmeyebilirsiniz;  Bu yükseleni Teraziler için geçerli değil sadece Ay burcu için geçerli; Sade Şati denilen 30 yıllık devrenin 2. orta devresini yaşıyorsunuz. Sade şati vedikte bir tanımdır ve Satürn’ün Ay burcunun arkasında, üzerinde ve önünde yol almasıyla oluşan 7,5 yıllık bir devredir, ortalama 29,5 yılda bir oluşan bu evre Terazileri 3. son devresine girene kadar zorlamaz. 3. evre Terazi’nin maddi kaynaklarını oldukça zorlayıcı olabilir. Bu evreye girmenize henüz 14 ay var, şimdiden para biriktirmenizi veya gerekli maddi kaynaklarınızı gözden geçirmenizi tavsiye ederim. 
AY/ YÜKSELEN AKREP BURCU

Satürn-Rahu  12. /Ketu 6. evdeki pozisyonu; sert gezegenlerin etkisini bir şekilde indirgediği için  genel anlamda olumlu bir dönemdir. Macera getirebilecek konulara ilgi yükselmiş olabilir. Yurtdışı bağlantılarında hareketlilik vardır.  Gelirde artış, başkalarının parası veya spekülatif metodlara kayabilir. Spekülatif konularda kapıları açılsa bile Jüpiter’in yer değişimi 2014 Haziran’a kadar Akrep burcunun genel şansını ancak taktikle elinde tutabileceğini gösteriyor. Bu anlamda yükselen burcun yöneticisi olan Mars’ın burç geçişlerine dikkat etmekte fayda var.  6 Ekim’e kadar Mars düşüş etkisinde zayıf ve zararlı çalışıyorken; 6 Ekim- 28 Kasım arası  Mars’ın  digbala posizyonunda yılın en mükemmel dönemini gösteriyor olacak. Kararlı, başarılı ve idealist bir dönemdir.  Bu yıl genel olarak ilişiklerde maddi sorunlardan dolayı tartışmalara dikkat etmelisiniz. Bu dönem parayı seven daha maddiyatçı ilişkilere karşı üzülme riskiniz yüksek olabilir. İnsanları tanıma aşamasında bu yıl çok verici olabilirsiniz. Mücadelede kazançlı taraf siz olabilirsiniz . Karşı cins ile ilişkileriniz yüzeyselleşmeye ve tensel zevklerin ön plana çıktığı dönemler özellikle Mars’ın Terazi ve Boğa geçişlerine önem verin. Bu yıl sırt bölgeniz, kalçanın alt bölümlerindeki rahatsızlıklara karşı tedbir alın.  Satürn Ay burcunuza göre 12. evinizden geçiyor, evlilik ve yuva kurma isteğinizi yükseltecektir. Evlilik kararı ise Jüpiter’in burç değiştirmesini beklerseniz (2014 ortası) daha hayırlı bir başlangıç sağlanabilir.  Görünmez düşmanlar artsa bile etkileri bertaraf edebileceksiniz. Verici olmanız bu dönemi daha güzelleştirir.  
Sade şatilerine 1. evreden başlamış Akreplerin bu yıl kendilerini kişisel gelişim alanda eğitmelerinin diğer evrelerde çok büyük fayda getireceğini belirtmek istiyorum.   Sade şati sadece ay burcuna göre yorumlanır.    Sade şati vedikte bir tanımdır ve Satürn’ün Ay burcunun arkasında, üzerinde ve önünde yol almasıyla oluşan 7,5 yıllık bir devredir, ortalama 29,5 yılda bir oluşan bu evre Ay Akrepler için birinci evredir, 2. devresine girene kadar sizi zorlamaz. Bu devreyi tam bitirdiğinizde katettiğiniz gelişime siz de inanamayacaksınız.
AY/ YÜKSELEN YAY BURCU

Burcunuzun yöneticisi Jüpiter şu an karşınızda ilerlemekte.  İnsan karşısındakini genelde kendi gibi bilir derler. Bu dünyada bir yenilik istiyorsunuz, muhtemelen eski olan herşeyden sıkılmışsınız . Sonucunda sizi dışarıya doğru iten bu enerji dalgasıyla evlilik ve ortak yapılan her işte yeni bir dönem başlatma ihtiyacı doğuyor akabinde olanaklar karşınıza tıkır tıkır çıkıyor. Jüpiter bu, bol fırsat getiricidir. Vedik’te şu an Jüpiter İkizler’de, siz Yay olduğunuza göre İkizler’i karşınızdaki burç yapar. Bu da her zaman Yay ile İkizler arsında bir bilme sorununu yaşatır. Şu an gökyüzünde İkizler’de olan Jüpiter, ikizler’e bir sahte üstünlük  duygusu Yay’a ise sanki eziliyormuş gibi sahte bir ezilmişlik duygusunu verir. Karşıtlık uzlaşma için nasıl iyi olabilir? Bu durdurucudur sonuçta, Yay-İkizler çekişmesine çok şahit oldum, son imza anında bile masadan kalkılabilir.  Sevgili Yay, burada odaklanmanız gereken eksiğiniz sizin beklentilerinizi doğru ifade edememeniz ve karşınızdakini dinlemeden veya eski fikirlerinizden dolayı yargılamaya doğru yönelmeniz  olabilir.   Bilinenin aksine Yaylar Oğlaklardan daha eski fikirlidirler.  Yayları  kalıplaşmış fikirlerinden vazgeçirmek çok zordur, bunun sebebi inat değildir aksine, eğer İkizler’de bir etki de varsa  Jüpiter’in çok bilme etkisinden gelir. Yay karşı burcu İkizler’i çok zor anlıyor dolayısıyla da   özellikle iletişim konusunda eksiğini gidermesi onun faydasınadır.  Yoksa önünüze gelenleri görmemek gibi bir dejavantaj da oluşabilir. Fırsatların yanıbaşınızdan akıp geçmesini istemiyorsanız karşınızdakileri saygıyla dinlemeyi öğrenin.   Satürn-  Rahu’nun  11. ev gidişatı ise oldukça olumludur. Materyal anlamda ipler elinize geçmiştir. Sosyal çevrenizde takdir görme, itibar görme sizi mutlu eder. Umutlar yüksek ve amaçlar büyük bunlardan kazanç ise biraz sert yöntemlerinizle gerçekleşebilir.   Çocuklar varsa bu durumdan ters etkilenirler, Ketu 5. evde onları içe dönük yapabilir. Bu dönem spekülatif kazançlardan kayıp olasıdır, risk yükselmiştir. Ruhsal alanla ilgilenen arkadaşlarınızda artış olacaktır. Oldukça yaratıcı bir dönemdir.
AY/ YÜKSELEN OĞLAK BURCU

Oğlak bu dönemde kendini yönsüz kalmış gibi hissediyor. Sevmediği işler ve zorluklarla mücadele ederken,  yaz başından beri Jüpiter 6. evinde kazançlarında mücadelenden sonra açılma getirici anlamda faydalı durumlara gebe.  2013 başında Rahu  10. eve ve Ketu  4. eve girmişti, Satürn de kariyer bölgesinde ilerlerken sorumluluklarınızda artış, yeterince emeğin sonunda başarı ve takdir oluşturuyordu. Çalışma saatleri uzamış işler iyice artmış ve bitirilememiş, ona karşın gelirlerde artış pek gözlemlenememişti. Belirsizlik bir Oğlak için son derece sıkıcı bir durumdur. Yaz ayındaki Jüpiter’in burç değişimi, Oğlak için faydalı oldu; “upacaya” dediğimiz büyüme evine girdiğinden beri işlerin yoğunluğu azalmasa veya bitirilmiş bir projesi bulunmasa bile, önünde bir ışık belirlemeye hissetmesi Oğlak için motivasyonu yükseltir . Moraller yükselmeye başladı.  Bu 10 aylık döneminizi her ne ile uğraşıyorsanız; olgunlaşacağınız , ustalaşacağınız önemli bir devre olarak düşünmeliyiz.  Satürn kariyer bölgesinden çıktığında (2014 sonunda) emeklerinizin sonucu fazlasıyla akmaya başlar. Bu dönem idealist girişimler için faydalıyken,  bir şirketin büyümesini hedefliyorsanız bu yavaş etkide olabilir. Siz yapılması gerekeni yerine getirin, takdiri bırakın evren zamanlasın. 4-10. eviniz etki altında kaldığı için ebeveynlerinizin sağlık durumlarına önem verin.  Gayrimenkulünüz için de dertli bir dönem olabilir. Ev, ofis , otomobille ilgili beklenmedik kazaya karşı daha dikkatli olun,  özellikle mutfağınızı önemseyin, genel olarak gazlarla (doğalgaz vb…) ilgili sorunlara karşı güvenlik tedbirlerinizi tekrar gözden geçirin. Satın aldığınız mal mülk kusurlu, hasarlı veya sizi hoşnut etmeyen önemli bir tema içerebilir.    
AY/ YÜKSELEN KOVA BURCU

Jüpiter Kovalar için önlerini açan  sevindirici durumları daha 10 ay kadar taşıyor. Yaratıcı fikirler, yenilenme isteği, otorite ve popülarite artar. Venüs’ten  açısı yoksa Kova Ay’ı pek romantik sayılmaz, hatta bunun böyle oladığını da iddia ederler, bu dönemde ise bu etki kırılıyor, romantik bir kalp açıklığı ile sevdiğiniz kişiden daha ılımlı etkiler alabilirsiniz.  Ocaktan beri Satürn-Rahu  9. evde ve dolayısıyla da Ketu  3. evde yolculuğuna devam ediyor, kendini keşif ve uzaklarla irtibat, bilinmeyenle ilgili merak hala gündeminizde.  Yabancı memleketlere gitmek, onların kültürlerini tanıma fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Jüpiter her ne kadar etkiyi azaltsa bile uzun yolculuklarınızın dertli, yurtdışı bağlantıları gecikmeli olmaması için  yolculuk döneminizde Satürn’ün geri gitmediğine emin olun.  Hava ulaşımı ile ilgili sorunlara da dikkat edin.    
 Genel olarak kazançlar artıştadır. Yeni tanışmalar yoğundur. İnançlarınızda köklü bir değişim yapmak isteyebilirsiniz. Komşularımız ve kardeş alanı sorunlar oluşturabilir, onları anlamakta zorlanabiliriz bu dönemde. Ketu kendi haritanızda zayıf etkideyse bu geçiş iletişim sorunlarının büyümesine ve barıştan ziyade savaşa meyil oluşturur dikkatli olun.  Bu dönem sizin kendi yaşamınızda olumlu gelişmeler getirebilirken  öğretmeninizin, patronunuzun veya babanızın şansını indirgeyen durumdadır. Yaşamlarında bir bekleme dönemini gösterir. Onlara bağımlı iseniz belirli bir aşamada sizin de şansınız  azalabilir.  Yeni bir eğitime başlamak için bu dönemi tercih ediyorsanız, bu yıl gerçekten çok çalışmanız gerekiyor. Genellikle kimya, yabancı diller, tarih, felsefi ve sosyal konular ve eski kadim ilimlerle ilgili her tip eğitim daha talihliyken, mühendislik, matematik içeren konularda ağır bir başlangıç yapabilirsiniz. Seçtiğiniz öğretmenin ya zamanı yoktur, bilgisi azdır ya da size yeterli faydası olmayabilir.  
AY/ YÜKSELEN BALIK BURCU

Balık bu gökyüzü konumlarından yeterli desteği alamıyor, yükselen ve Ay burcunuz aynı anda Balık değilse sıkıntılar daha hafif geçer. Çevreniz ya da kendi zekanız bu sert geçişleri toparlayıcı özellikletir. Satürn’ün şu anki geçiş pozisyonu olan aştami şani; vedikte kolay sayılmayan bir dönemdir. Rahu’nun da 8. eve ve Ketu 2. eve girmesiyle borçlar, eşinizin gelirlerinde sıkıntılar, ortaklıkların bitmesi gündeme geldiyse özellikle cumartesi günleri ve Güneş battıktan sonra önemli kararlar vermemenizi tavsiye ediyorum.  Birliktelikler kolay kurulmuyor, bu dönemi daha sakin ve anlayışla geçirebilirseniz  boşanma, ayrılıklar engellenebilir. Miras, başkalarının parası ile kazanç mümkündür. Uzun süreli antlaşmalara girmek riklidir. Bu dönemde maddi sıkıntılar , ayrılıklar sizi yorabilir, bu yüzden zihin dalgalı ve depresif ise bu tip günlerde kendinize baskı yapmayın.  Eşler arasındaki sorun cinsel istekler yüzünden de oluşabilir. Eşin genel mutsuzluğu her alana sirayet edecektir.   Kalabalıklardan uzak durun, gruplardan ayrılmak ve yalnızlaşma içselleşme görülebilir, sırlarınızın başkaları tarafından ifşasına dikkat edin. Para aile içinde sürtüşmeye sebeptir. Aile küçülmeye yönelir. Evden ayrılma bir süre ayrı yaşam isteği oluşursa karşı koymayın bir ara verin, bu akıl karışıklığınıza iyi gelebilir. Tek başınıza araştırma yapmak ve detaylı çalışmaya girmek için iyi bir devredesiniz. Büyük idealler oluşur fakat şu an yeni bir başlangıç önerilmez. Kendi eksiklerinizi görmeye niyet edin ve ve olanı sevgiyle kabul edin ki dönüşüm tez oluşsun.Hepinize esenlikler diliyorum

Potansiyeller vedik astrolojideki burçlarınıza göre yorumlanmıştır
24 Eylül’de Terazi burcunda oluşacak Rahu-Satürn birleşimi ancak 144 yılda bir yaşanıyor,  şu an  bu etkiye kuşak olarak yabancıyız hepimiz, fakat İkizler burcundaki Jüpiter’in pozitif yaklaşımı Haziran 2014’e kadarki dönemde tüm olumsuzlukları bertaraf etmeye ve iyicil olarak etkiler yaymaya çalışıyor.   

    
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR