KARİYER


BÜYÜK HAYALLERİN YOLCULUĞU

 BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ


Bu analizin kahramanı çok başarılı bir girişimcinin hikayesi. Gerçekten tırnaklarıyla kazıyarak yükselmiş ve çoğumuza dayatılmış bir iş modeline sahip olmadığı halde oldukça yüksek bir geliri olan başarılı bir girişimcinin haritasını size anlatmak istiyorum. Bu haritayı okuyabilenleriniz iş yaşamında koyacağınız hedefleri saptamak adına daha objektif olabilirler.
Yükselmek için haritada potansiyelleriniz yetersiz ise güçlendirilmeye gidilebilir,  bazı haritalar güçlendirilmeye müsaittir, bazıları ise değildir. Genelde olumlu daşaralarda daha fazla  fırsatlar gelir fakat döngü yüzünden daşaların da sonu vardır hep aynı etkide  devam etmez. Bu yüzden her anımız birbirine uymaz. En harika daşanın altında sürekli çark gibi dönem 6-8-12. evlerin daşaları bulunur. Hele ki yükselen burç güçlü değilse daşaların ve kral yogaların verimi pek olmaz.

Kendi özelliklerinizi, gücünüzü tanımadan etrafınızın, motivatörlerin sizi olamayacağınız noktalara doğru şişirmesine izin vermeyin.  İyicil gezegenler Ay-Venüs-Merkür-Jüpiter haritanızda bir yerde bulunacak, bir şekilde sizin haritanızın da başarılı olacağı bir alan vardır.  Belki bir anne olarak çok başarılısınızdır. Bunu küçümsemeyin.

Parayı getiren Güneş’tir unutmayın. Büyük iş adamlarının Güneş burçları çok güçlüdür. Bu parayı kullanma yeteneği yükselen burcunuza aittir. Parayı çoğaltacak kısın, yoksa eriyip gidecek mi Yükselen burcundaki etkilere bakılmalıdır. Örneğin mirasyedi denilen kişilere bir şekilde para 8. Evden gelse de yükseleni güçsüzse bu para erir gider.
“Hazıra dağ bile dayanmaz” cümlesini yükselen burcu zayıf kişilere atfedebilirim. Para kazanmak için bir şekilde diğer insanlara ihtiyacınız var, Ay güçlü değilse etrafınızdan destek zayıf olabilir. İçsel ve ruhsal buhranlar, korkular, zayıflıklar işi büyütmeyi engeller hale gelir.
Büyük işler yapanların yerleşimleri dengededir. Böyle haritalar var mı? Evet var.

12 evden oluşan doğum haritamızın kolonları kabul edilen 1-4-7-10. evler yaptırım ve istekleri oluşturmak için son derece önemli. Evin kolonları sağlam olacak ki yapı sağlam olsun ve kolay yıkılmasın. Kolonlarda ne kadar çok gezegen var ise isteklerinizi o kadar çabuk oluşturursunuz. 
Kolonlarda bir gezegen her zaman sıfır gezegenden daha iyidir.

İki tane daha iyi, üç- dört tane daha daha iyi, daha çoğu ise fevkaladedir.  Kolay başarı için malefikler (Mars-Satürn-Rahu) köşe evlerde güçsüz olmalıdır, benefikler (Ay-Venüs-Merkür-Jüpiter) köşe evlerde güçlü olmalıdır. Tersi olduğunda örneğin malefikler köşe evlerde güçlü olursa, kişi başarılı olmak için etrafını ezmeye veya güç gösterisi yapmaya başlar, çevre ile sürtüşme artar. Ama elde de eder. Pek sevilmeyen bir kişi olsa da! İç huzuru yoktur, etrafını didikleyen, sürekli rahatsız eden birini pek sevmeyiz heralde. Köşe evlerde 3’ten fazla sert (malefik) gezegen sarpa doşa oluşturduğu için yeterince iyi karması birikmişse, sorunlu bir sürü olaydan sonra  günün birinde sarpa doşa remedileri-tedavisi alabilir.

İşin ruhsal gelişim kısmına girmiyorum, çünkü köşelerde gezegenler arttıkça kişi dünyaya daha fazla dönük olacağından ruhsallıkta ilerleme çok sağlayamayabilir. Materyalist yaklaşımlar yoğunlaşır. Kişi hırslıdır, dünyasal başarıya doğru isteklidir. Bu kişinin bu yaşam deneyimi bu olacağı için onun da işi budur. Onun içinden öyle gelmektedir. Öyle kendini ifade eder ve aksini de bilemez.   Özellikle kariyer ve karma yoga evi olan 10. ev dolu olduğunda kişi kendini topluma adar ve iş yaşamı yaşamının en önde alanı olur. 10. Eve kariyer evi diyebiliriz bu yüzden de.
Vedik astrolojinin olmazsa olmazlarından yoga çeşitleri kişinin dünyasal başarısı için çeşitli kategoriler anlatırlar.
Yüzlerce kombinasyon var  örneğin; 2-12. evler doluysa: bu bir kıstırılmışlık hali bir bhandanadır, kişi kendini sürekli para kazanacağı durumlarda bulur, yaratmaya çalışır. Kaybeder mi kazanır mı bu evlerdeki etkilere bakılmalı
 10. ev özellikle kadının haritası için çocukları zedeleyen bir evdir. Kadının haritasında çocukların yaşamı 9. evden gelir, 10. ev, 9. evin 2. evidir yani yaşam sonu marakasıdır. 10. evi gür olan bir bayanın çocuklarıyla ilişkisi eksik olacaktır, çünkü yaşam alanı 10. Eve ister istemez kayar, onu ihmal edeceği  ortamlar sürekli gelişir; 9. evi zayıf ve 10. evi güçlü olan  bayanların çocuk sahibi olmak istemediklerini çok gördüm.   Bir bayan tanıdığım bankada üst düzey yönetici , kızı sabah evden çıkarken çok ağlıyor diye her sabah 6:30’da işinde olduğunu söylemişti, sanırım kendince bunu doğru buluyordu. Beylerden evvel o bayan bankada masasında oturuyordu. Muhakkak içsel sebepleri vardır.
Köşe evin, güç ve pozisyonun getirileri de var götürüleri de.  Erkekte çocuğu 5. ev yönetiyor, çocuğunun yaşam sonu 6. evi, yani erkeğin kariyerli olması çocuklarını zora sokmuyor. Çocuğun şansı erkeğin haritasında 9. evi olduğundan bilakis kariyerli bir baba çocukların şansını da parlatıyor. (Argala prensibi; 9. Ev 10. Eve etki yapar)

Köşe evlerin anlamlarına yaşanmış hikayelerle sonra devam ederiz bugünkü konumuz içimizden birinin gerçek başarı hikayesi. 


NEŞELİ, İDDİALI, BOŞ KONUŞMAYAN, ELDE ETTİKLERİ SONUÇLARI YAŞAMINDA YAPTIKLARIYLA GÖSTERMEYİ SEVEN, GERÇEKLEŞTİRMEYİ SEVEN BİRİ O

Hayatını rahat yaşayan, istediklerini elde etmesini bilen bir kişiden bahsetmek istiyorum. Kendisiyle 2001’den beri tanışıyoruz.  Seyahatleri ve sık sık araba değiştirmeyi çok sever. Kendisi tanıdığım çok başarılı girişimcilerden biri, network işi yapıyor. Çoğunuzun bildiği “aa o işten de para kazanılır mı?”  dediğiniz bir işi; “Amway”. 
Kendi zamanını kendi düzenliyor, motivatör, satışları ve kurduğu organizasyonlar muhteşem. Bu işte ondan üst seviyede olan kişiler de var, yükseldiği yer de kayda değer, pek çok kişinin hedefinde.   
Oturduğu yerde beklemedi, çok çalıştı, çok konuştu,  gerçekten inandığı bu işe çok emek harcadı,  bugün çok kişinin istediği yüksek bir maddi gelire sahip. Pek çok kişi onu yanlış anlamış, çok da kıskanmış, hatta ukala görmüş bile olabilir çünkü köşe evlerinde malefik gezegenleriyle etrafına hakimiyeti baskın.
Derin bakmasını bilenler içindeki iyiliği görebilirler, özellikle 4. Evin anlattıkları hayli konservatif ve iyiliğini tam göstermeyi sevmeyen bir kalbi anlatıyor.  Kendisine size anlattığım analizinde “Bay A” demeyi uygun gördüm. 

Haritanın 1-4-7-10. evlerinde güçlü gezegenler mevcut. Köşe evleri çok güçlü olan bir haritada vimsottari daşayı  kullanmayacağım, bu harita için özel  bir daşa sistemi olan  Tara daşayı kullanacağım, oluşumlar için burada sonuçları çok daha doğru sonuçlardadır. 1.ev yükselen burç Akrep: 1cil yöneticisi Mars 12. evde Terazi’de yurt dışı fırsatları demektir, 2cil yöneticisi Ketu kendi evinde Akrep’te çok güçlü, ateş olan Ketu hızlı ve çabuk düşünce yapısını gösteriyor. Gerektiği yerde kestirip atabilen, güçlü bir zekaya = yükselene sahip.   

Bay A , memur bir ailenin çocuğu olarak doğmuş. 12 yaşından beri hayatın tozunu yutarak iş yaşamına başlamış cesur bir adam. 2. evin aile yöneticisi Jüpiter 8. evde. Evlenme vesilesiyle  1986’da  Avustralya’ya gitmiş. Yurtdışı vedik astrolojide 1.4.7.9.12. evlerden, Rahu ve badakeş gezegenden bakılır.  1.-4. evlerde malefikler kişinin ana vatanında mesut olamadığını ve gitme isteğini pekiştirir. Rahu yabancılardır. Ananevi bağlardan uzaklaşmak için Rahu güçlü olmalı ki kişiyi anayurdundan çeksin koparsın ve farklı kültürlere onu istek uyandırarak götürsün. Yurtdışında yaşayan kişilerin Rahu’ları çok güçlüdür. Güçlü bir Jüpiter ise vatan hasreti çektirir ve dönüşü hızlandırır. Badakeş gezegen Ay, Rahu’nun burcunda, bu kişi sıklıkla yurt dışı ile alakalı olacak çok belli.  Tara daşaya göre 7. evdeki Rahu maha daşa gitme zamanlamasıyla örtüşüyor.

Mayıs 1986 Avustralya’ya gidiş

Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Rah MD:  1983-06-14  -  2001-06-13
  Jup AD:  1986-02-23  -  1988-07-21
   Jup PD:  1986-02-23  -  1986-06-21
    Ven SD:  1986-04-21  -  1986-05-11

Antardaşa mutluluk seviyesinde Ay’dan 5. evdeki Jüpiter için olumlu, Pratyantardaşa Jüpiter 8. evde büyük değişim ve dönüşüm bildirgesiyken, 4. seviyedeki Venüs sokşma daşa natalde 12. evde atma karakadan sonra 3.evde kaldığı için kişinin bu yolculuğu bir fırsat olarak geri dönüş alacağı şüphesiz ki aynen öyle oluyor. Venüs 12. ev burç olan Balık burcunda yücelmektedir bu yüzden de 12. ev Venüs’ü, Venüs için çok iyi bir konumdur, 12. evin kayıpları bu Venüs için geçersizdir. Hatta kişiyi Terazi’de olduğu için fazla konfor ve lükse itmektedir. Bay A, uzun süre çeşitli işlerde çalışıyor ve sonunda Avustralya’da Amway ile tanışıyor ve bu işteki fırsatları ve geleceğini görüyor. 

Bay A , işini Avustralya’da kurdu ve bir miktar büyüdü ama bu işini geliştirmek amacıyla  1994’de Türkiye’ye geri dönüyor. Zira Rahu köşe evde güçlü ama seyahat tarzı bir etkide de. Hareketli burçlarında bir tek Venüs var, zayıf kalır. Yurtdışını dustana evler destekler ve 8. Evin lordu, 10. Evde sabit burçta hükümdar Güneş ile birlikte doğduğu yerlere yakın alanlardan geliri arttırır. Yurtdışında kalarak çalışmayı çok vaad etmez bu harita ki kişi geri ailesi istedi diye de geri dönüyor. Onun zannı ona kalsa orada kalacak, fakat etkisi zayıf, bir şeyin vesile olması gerekirken aile vesile oluyor yine; 8. Evdeki Jüpiter onu geri döndürüyor.  O zamanlar Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan bu network işine pek çok kişi burun kıvırıyor.

“Hedeflerim çok büyüktü o kadar büyüktü ki iki yıl içinde zümrüt lider olmayı kafama koymuştum ve oldum da” diyor.

Mart 1997 Zümrüt lider D10 haritasından görülüyor

 Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Rah MD:  1983-06-14  -  2001-06-13
  Ven AD:  1995-01-01  -  1998-01-01
   Sat PD:  1996-12-05  -  1997-05-26
    Sun SD:  1997-03-04  -  1997-03-12
Bir kişinin kendi işinin patronu olması için bu alt haritada da köşe evlerin güçlü olması beklenir. Özellikle ticaret yapabilmesi kendi işini sürdürmesi için 7. ev çok güçlü olmalıdır. Başarılı olduğu ve yüksek kazanç elde ettiği alan network marketing işidir. Çok insana ulaşabilmesi ve insanların gerçek –tüketici olmaları ve bu tüketicilerin de kurdukları network güçlü olmalıdır.

D10 haritasınını yükseleni Kova’dır. 1.yöneticisi Satürn Ay ile Aslan burcunda özel bir yoga Kalike yoga yapmıştır. Bay A’nın doğum haritasındaki Satürn-Ay birleşimi D1 raside ana haritada da 4. evdedir, Satürn-Ay birleşimi normalde stresli bir birleşim iken Akrep burcu yükselen için 4. evde tersi etkiye dönerek Raja yoga oluşturur.

D10 7. evdeki Satürn yönsel güç kazanır ve digbaladır,  çok çalışma, çok yolculuk  ve başarıyı artırır. Satürn- Ay birleşimine ayrıca başka burçlardan büyük enerji akmaktadır;  Koç’taki Mars ve yücelmiş Güneş’ten, Terazi’deki Venüs’ten burç açısı (rasi drişti) oluşuyor.

 2.cil yöneticisi Rahu İkizler’de yücelimdedir. Büyük holdingleri veya büyük pazarlama sistemlerini temsil eden Rahu, yabancılarla çalışmaya uygun bir kafa yapısını, onlardan gelecek büyük faydayı da gösterir.

4.ev kişinin iş yeridir. Boğa burcu boştur fakat yöneticisi kendi yerindeki Terazi Venüs’ten ve yücelmiş Yengeç’teki Jüpiter’den burç açıları -rasi driştiler  alıyor. Bay “A”, bir ofis tutmak yerine otelleri, eğlence merkezlerini, gösterişli toplantı mekanlarını tercih ediyor. Boğa burcuna ayrıca İkizler’den Rahu’nun argalası var, bu yine büyük toplantı merkezlerini büyük otelleri simgeliyor.

9. ev kişinin patronunu verir; Venüs kendi evindedir, kişi kendinin patronudur, ayrıca değişken bir burç olan Terazi, yurt dışını uzakları gösterir, baş patron yurtdışıdır ve Amway şirketidir. Terazi çok büyük emeller peşinde olan patronu gösterir. Şirket gerçekten çok büyüktür ve merkez yurtdışıdır. Kendi evinde faydalı gezegen Venüs kişinin talihini de aşırı açmaktadır.

10. ev kişinin işteki başarısıdır; 10. evde Merkür vardır, doğası gereği Merkür iletişim ve satıştır; kişinin işi çok konuşmaki ikna etmek ve satış yapmaktır.  Merkür’ün taşının zümrüt olduğunu hatırlatmak isterim. Akrep burucunda Merkür yerleşimi kişinin kısa sürede “Zümrüt” liderliğe ulaştığının semboliklerindeki simgesidir. Bay A, bugün Zümrüt liderliğin üstündedir. Akrep burcu yine Koç ve Yengeç’ten güçlü rasi driştiler almaktadır.

Bay A, Yıldız Zümrüt seviyesi 2008’de Jüpiter- Merkür daşasında gelmiştir.

Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Jup MD:  2001-06-13  -  2017-06-14
  Merc AD:  2006-02-11  -  2008-05-19
   Sat PD:  2008-01-10  -  2008-05-19
    Jup SD:  2008-05-01  -  2008-05-19

Bay A, bunlara ulaşırken kendi haritasını bilmiyordu zaman içindeki astrolojik sohpetlerimiz sonucu o da artık haritasının gücünün daha fazla farkında. Hedefindeki Elmas liderlik ileriki yıllarda Jüpiter-Mars’ta veya Rahu da oluşabilir.
Mars , D10’da 10. evin yöneticisidir ve Koç burcunda çok güçlüdür, 10. eve rasi drişti yapmaktadır, yücelmiş Güneş’le birleşen Mars Güneş gibi parlamayı destekler.
Bay A’ya daha yükselmesi için D10 haritasındaki 7. evin güçlenmesi hem de rasideki şans evi 9. evin yöneticisi olarak Ay’ın kristal ve inci ile güçlendirmesini tavsiye etmiştim. Böylece kalike yoga ucundaki Ay güçlenerek, kişinin içsel huzurunu da stabilize edebilecek.
OTOMOBİLLERE MERAK?
  

Vedik astrolojinin en ilginç göstergelerinden biri de lüks tüketim ve taşınabilir mallara ayrı bir haritadan bakabilmesi. Bu haritanın adı “şodasamsa” D16.

Bu haritada 4. ev sahip olunan arabaları gösterir. 4. ev Terazi ve yine kendi içinde güçlüdür. 4. ev haritada pek çok yerden rasi drişti alıyor, mavi çizgilerle bunu görebilirsiniz. Boğa Venüs’ü ve yücelmiş Ay’dan,  kendi evindeki Aslan Güneş’inden, Kova’daki Mars ve Jüpiter’den burç açıları alan 4.ev Terazi burcu kendisine onlarca pahalı otomobil alma fırsatı sağlamıştır. Mars hızlı araçları, royal bir burç olan Güneş ise gösterişli araçları verir. Şu an Jüpiter maha tara daşadan dolayı , Bay A, en son model 3 otomobil ve bir motorun sahibidir. 8. evdeki Jüpiter sürekli alım satım ve model değişimini göstermekte.


Yukarıdaki analizimi 3 Haziran 2012’de yayınlamıştım, bugün biraz daha revize ettim. O günden bu yana, Bay A, yeni bir villa aldı, işindeki seviyesini halen koruyor, çok yurtdışı yolculukları yaptı. Fakat ciddi bir mide sorunu yaşadı. Ay antardasası birleşimde olduğu Satürn, hastalık olarak gelişti. 4. evindeki Ay-Satürn birleşiminin güçlü bir raja yoga olduğunu yukarda belirtmiştim, çok iyi doktorlarla, tedavisi başarılı görülüyor.


Tara Dasa (applicable if all the four quadrants are occupied):

 Jup MD:  2001-06-13  -  2017-06-14

  Antardasas in this MD:

  Jup:  2001-06-13  -  2003-08-03
  Sat:  2003-08-03  -  2006-02-11
  Merc:  2006-02-11  -  2008-05-19
  Ket:  2008-05-19  -  2009-04-25
  Ven:  2009-04-25  -  2011-12-27
  Sun:  2011-12-27  -  2012-10-16
  Moon:  2012-10-16  -  2014-02-11 Mide sorunları ve işinde stabıl hali koruma
  Mars:  2014-02-11  -  2015-01-19
  Rah:  2015-01-19  -  2017-06-14

Kısmetiyle gelmiş Bay A. bu haritayla doğmayı geçmiş karması sayesinde kazanmıştır, evrende tesadüf yoktur, kendisine başarılarının devamını diliyorum. 


Ne ekersek onu biçiyoruz.


NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR