MERKÜR RETRO

MERKÜR GERİLEMESİNİN GETİRİLERİ OLABİLİR Mİ?


Vedik Zodyakta yararlı gezegenlerin geri gitmesi oldukça hayırlı karşılanmakta, Merkür nötr özellikler gösteren bir gezegendir. Geri hareketinde birleştiği graha-gezegenlerle eski hesaplaşmalarını bitirecek ve bize yeni bir vizyon katacak.

21 EKİM  -----> 10 KASIM 2013Merkür vedik zodyakta büyük işlerin kompedörü Terazi burcunda geriliyor, gerileme hareketinde Satürn- Güneş- Ay ve Kuzey Düğüm Rahu ile tekrar birleşecek. Merkür'ün dokunduğu her gezegen-graha yaşantımızda bir kişiyi temsil eder. Satürn yaşlı kişileri, çalışanları, sorumluluklarımızı,  bizi inciten herkesi. Güneş; patronumuzu, babamızı, devleti, kendi egomuzu,   Rahu; yabancıları, politikacıları bize vaadler sunan herkesi, aydınlanma yönündeki karamsarlıklarımızı. İletişim kapasitemiz, ticari düşünce mantığımız ve söylediklerimizi ve iş arkadaşlarımızı temsilen  Merkür'ümüz kendisine düşen işleri önceden yapamadıysa tekrar fırsatlar doğuyor anlamına gelebilir. Bu dönem daha azimkar, daha derin ve mantıklı düşünürüz. Çok fazla konuşacaklarımız olduğu için tane tane konuşmayı tercih edelim, yoksa karşımızdakiler bizi yanlış anlayabilir. tane tanelik çok önemlidir. İletişim hataları herşeyi bir anda söyleme isteğimizden ötürü oluşabilir. Bu arada geri giden Merkür elektronik eşyaları bozmaz, hatırlatmak istedim. Algıda seçicilik konusunda aceleden kaynaklı kendi hatalarımız oluşabilir. İmzalar, kontratlar ve verilen sözler Merkür'ün sahasına girer. Bu anlamda ben çok dikkatli davransam, doğru söylesem de acaba karşımdakinin tavrı, verdiği sözleri, konuşmaları hakiki midir? Herkesin haritasında bir Merkür yerleşimi var, hergün bir sürü kişiyle irtibat içindeyiz ve bilmiyoruz onların haritalarını, bu durumda bana vaad edilen veya sorulan herneyse bu dönemde  muhakkak sorgulamalı, iyice anlamalı  ve dediklerini üç kere daha fazla dikkatli incelemeliyim. 

  Özellikle birleşimlerin oluştuğu tarihlere önem verelim;

MERKÜR TERAZİ BURCUNDA ÇOK HAREKETLİ 
Merkür Gerilemesi için Güney tipi vedik astroloji haritası
RASİ ve NAVAMSA...Kuzey tipi vedik astroloji haritası


solar fire programından yuvarlak görüntülerle vedik zodyak gözlemlenebilir, ama yogaların anlaşılması zorlaşır


29 EKİM 2013 R MERKÜR-SATÜRN BİRLEŞME


1 KASIM  R MERKÜR - GÜNEŞ KAVUŞMA- TAM YANIK
3 KASIM R MERKÜR -  AY VE RAHU BİRLEŞME
17 KASIM D MERKÜR - RAHU TEKRAR BİRLEŞME (SON DÖNGÜ)

26 KASIM D MERKÜR - SATÜRN TEKRAR BİRLEŞME (SON DÖNGÜ)


NAVAMSA HARİTASI – MUTLULUK VAADİ?

Merkür geri harekete 21 Ekim'de başlarken NAVAMSA'DA Boğa Burcunda Jüpiter ile birleşiyor. 9. Ev vurgusu getiren Navamsa haritasında Merkür’ün geri gidişinden mutluluk duyacak mıyız sorusu gündeme gelir. Atma Karaka olan Jüpiter Merkür’ün hata yapmasına çok da izin vermeyecek gibi görünüyor. Atma karaka hataları affetmez. Navamsa Merkür, Boğa olduğu için toprak burçlarına çok önemli görevler düşecektir ( Boğa- Başak - Oğlak). Bu Merkür gerilemesinde özellikle ailemize, köklerimize, atalarımıza ve bereketimize daha fazla odaklanacağımızı anlayabiliriz. 
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

DAŞALAR