GÜNEŞ TUTULMASI 3 KASIM 2013

ÖZ BENLİĞİMLE SICAK KAVUŞMA HALİYıkılan bir yapının üzerine daha yüksek kalitede inşa kabiliyeti isteyen bir Güneş tutulmasındayız. Kadim sırlar ilminin yansıması Vedik zodyak’ta Terazi burcunda  şeklen tam da olmayan ama etkisi gereği tamın üstünde fevkadelenin fevkinde etkilere sahip 3 Kasım Anular Güneş tutulmasını yarın izleyeceğiz.  Natal Chart 

Date:          November 3, 2013
Time:          14:54:13
Time Zone:     2:00:00 (East of GMT)
Place:         28 E 57' 00", 41 N 01' 00"
               Istanbul, Turkey
Altitude:      0.00 meters

Lunar Yr-Mo:   Vijaya - Karthika
Tithi:         Sukla Pratipat (Su) (99.72% left)
Vedic Weekday: Sunday (Su)
Nakshatra:     Swaati (Ra) (20.60% left)
Yoga:          Ayushman (Ke) (41.45% left)
Karana:        Kimstughna (Ma) (99.44% left)
Hora Lord:     Venus (5 min sign: Sg)
Mahakala Hora: Venus (5 min sign: Le)
Kaala Lord:    Saturn (Mahakala: Saturn)

Sunrise:       6:39:00
Sunset:        16:56:01
Janma Ghatis:  20.6340

Ayanamsa:      24-03-01.39
Sidereal Time: 17:41:48
PANCHANGA

 Terazi burcuna sanatkar diyenler vedikte eksik bir tanımlama yapmış olurlar; lordu Venüs doğası gereği sanatkardır fakat Terazi’nin Venüs’ü dış dünya ile aşırı ilgilidir, raja yoga peşindedir, tanınmak şöhret olmak hoşuna gider, bunun için acımasız bile olabilir, insanları ezebilir, asıl dersi ilişkiler ve para kaynaklarıyla ilgilidir. Bunun yanında tabi ki  navamsa haritasında özel yerleşimleri olan bir Terazi Venüs daha ince dalga boyutuyla; yaratıcılıkla ilgilenebilir ve sanatçı yönünü ortaya çıkarabilir. Büyük işler Terazi’den sorulur; büyük yatırım uzmanları, zengin mimarlar, çok ünlü ses sanatçılarının haritalarında bir Terazi konusu vurgulanır. Batı astrolojisinde yerleşimleri biliyorsanız ; Akrepte ilk 24 dereceye sahip olan her neyiniz varsa, bu vediğe göre Terazi olacak sonuçta!   


Yarınki tutulmada önemli iki konu üzerindeyiz …


MADDİYAT KISMI


Cebimize giren miktar, materyal alanda nelere önem verdik bugüne kadar ne kadar ilerledik? Birikim yapabildik mi? Bizi yoran bize yük gelen alan nedir? Niye kazançlarımızda yetersiz kaldık ? Yaşam bana refah adına ne veriyor? materyal kontrolümüz sınanacak;  


Başkalarından beklemek yerine ben niye üretemedim?


İçimdeki saklı dilenciyi görebiliyor muyum? Niye atıl kaldım? Kendim hakim olamaz mıyım ve bunun için nasıl gelişmeliyim? Bu sorular yoğunlamış olabilir fakat kendi değerlerinizi geliştirmediğiniz sürece  daha iyisini bulurum diyerek işi bırakanlar çok dikkatli olmalı. Önce sizin bir konuda OLmanız gerekiyor çünkü. OLmak için ise bugüne kadar kendinize ne kadar yatırım yaptınız onu sorgulamak için güzel bir zamandasınız, çünkü bu devam ettikçe yıllar sonra yine bu alanda tutulmalarda sorgulamalar oluşacakdır ve yaş ilerlemiş olacak bu sefer. 


BENCİLLERE TAKILMAMAK 


Spritüelliğe giriş bileti almadan çok öncesinde temel doyumuna ihtiyaç duyar insanoğlu. Büyük alışveriş merkezlerindeki arzularıyla doğayı yok etmenin çok normal olduğunu düşünen varlık ibadetinde tam olamadığı gibi, para ve maddi doyumunu bitiremediği için onlara huzurdan, hak yememekten bahsetmek yorulmaktan ibaret olur. Bu tutulmayla çevremizde çok bencil hareketlerle karşılaşabileceğiz bu yüzden bu alana takılıp enerjimizi heba etmeyelim. Onları bulunduğu katta bırakalım. Yola devam edelim...İLİŞKİ KISMI


Eşimizle bizi ayrı tutan ona ulaşamadığım alan nedir? Benden mi kaynaklanıyor, onun eksiklikleri mi? Bu ilişki yürür mü? Acaba yanlış bir eşle mi evliyim? Bu ortaklığa niye girdim, eziliyor muyum?

Bu soruları soran kişilerdenseniz bu tutulma muhakkak çok özel bir evinizde aktivasyon yaratıyor demektir.

Tutulmanın  ezber bozduran tarafı kalabalık etkilerinden kaynaklanıyor, alışılagelmedik konulardan haberdar olabiliriz çünkü duyan gelmiş misali Güneş+Ay+Merkür+Rahu+Satürn; çoklu bir tesire sahip kılıyor bu tutulmayı.  


Değişime çok açık olamayanlarımızı  bir bakmışız yeni bir arayışa iteklemiş, yıllardır süren kaotik ve bizi yoran kazançlar veya ilişkiler alanından çıkartmak için bir ivme yaratmış ! Akışta olan kişilerdenseniz bu sizin için daha basittir yine de içinde bir aksiyon vardır; o güne kadar giyinmediğiniz bir renkte ve stilde kalabalık bir caddede yürürken normlarınızı aşma duygusunu hissettirebilir.  Öz benliğimizle  sıcak bir sarılmadır aslında.Gezegen birikimi sayesinde  sapla samanı ayıran yapısı, dış kabı şık paketlenmiş pek çok konunun nasıl da küf tuttuğunu anlayacak enerjilerle bizi uyandırır. Etkisi birkaç aya yayılacaktır. Materyal bazda bu tutulmanın sonuçları elle tutulacak seviyede olup, özellikle cebimizi kontrole iter. Vayu (Rüzgarsı yapı) tatwayı çok yükselten iki önemli etki olan Rahu ve Satürn parmağı, ilişkilerde ciddi bir dalgalanma yaratmak isteyebilirler. Evlilik arifesinde olanlar örneğin takılar veya mobilyalar yüzünden tartışmayı büyütmesinler.

  
Güneş+Ay+Merkür+Rahu+Satürn  5lisinin diziliminin daha derin anlamına baktığımızda bu birleşim çok özel bir yogayı oluşturduğunu söyleyebilirim. 

Parivraja Yoga iki ucu keskin etkide olan, materyal değerleri altüst ederek kişiyi başka bir alana götüren, sevilmeyen bir alanın terkedilmesiyle sert bir değişim sunabilir. 


Terazi burcundaki bu birleşimde 5linin içindeki tutulan Güneş en zayıf gezegen durumunda görülüyor. Güneş, materyal platformda  yaptırımlarımızı, egomuzu, otoritelerle ilişkilerimizi ve direkt para kaynaklarımızı simgeler . Bu dönem ekonomik akışımızı denetlemek, yeni kaynaklar yaratmaya çalışmak, fakat bunun için son derece mütevazi tavırlarla toplantılara katılmak, hatta bağış yapmak, üstlerimizle çatışmamak, kimliğimizin buyurucu huylarını feda etmek, ben buyum-şuyum-üstünüm-mal mülk sahibiyim seni ezerim sesleriyle içsel kralımızı öldürsek bu yoganın acı veren tesirlerinden zarar görmeyeceğiz. İşte bu tutulmanın asıl ana konu başlığı biraz da tüm çıplak kralların kendilerine aynada baktıklarında ne görecekleri ile alakalı!  Bırak seni toplum yaptıklarınla yüceltsin, kendi kendine övünmelerinle çok komik olmaz mısın?


Merkür işin içinde olduğu için oluşan konuların yakın arkadaş çevremizde tezahür edebileceğini de unutmayalı. Gerçek dostlar azdır ve çok değerlidir. Bu tutulma para veya ilişkiler yüzünden dostluklarda sarsılma yaratabilme potansiyeline sahip, bu yüzden belki bizim de gerçekleri görüp bizi yükselten kişilerle yola devam etme zamanımız gelmiştir. Bu da bizim ciddi bir sıçrama yapmanız gerektirdiğini hatırlatıyor.Tutulma Afrika'dan rahatça izlenebilecek, astrolojik olarak ise izlememek daha olumludur, belirtmek isterim, Tutulma hattının geçtiği coğrafi bölgelerde doğum haritalarında Rahu güç kazanır, Güneş etkisi zayıflar. Hattın  direkt Türkiye'den geçmemesi bizim için daha olumlu görünüyor. Hattın NY bölgesine yakın olması, önümüzdeki günlerde "Wall Street borsasını küçük dalgalanmalar şeklinde etkileyebilir. Türkiye etkisi sadece %20 civarında görülüyor.


NAKŞATRA DÜZEYİNDE KARMİK KORUMA 
Nakşatra düzeyinde koruma almak iyi bir karmadan kaynaklanır. 3 Kasım 2013 Güneş tutulması Swati Nakşatrasında oluşuyor , tutulma yazımda belirttiğim 4lü gezegen yogası tek bir nakşatra içine yerleşerek Swaiti'nin karmik korumaya alınmasını hatırlatıyor,  Swati Nakşatrası haritalarımızda çok önemli konulara arz edecek ve koruma isteyecek. 

Eğer doğum haritalarınızda özellikle AY- GÜNEŞ-YÜKSELEN BURÇ gibi haritanın en önemli göstergeleri aşağıdaki derecelerdeyse

Vedik astrolojiye göre 06:40-20 :00 derece Terazi'de

veya

Batı astrolojisine göre 02:40-16:00 derece Akrep burcunda 

kalıyorsa bu tutulmadan öğrenecek çok konular birikmiştir. 

Swati nakşatrası , Rahu yönetimindedir. Rahu doğum haritasında bir Raja, güç ve mistik açılım getiremeyecek güçteyse özellikle Ay burcuyla birleştiyse Naga doşa oluşur ve zihin karışmaya başlar. 


Endişe, memnuniyetsizlikler ve korkular artar. Faydalı bir Rahu ise felsefik ve ruhsal açılımlar sağlar. Derin tefekkür verir. Önemli guruların açaryaların mistiklerin haritalarında bu tarz yerleşimlere rastlarız. Swatinin simgesi kılıçtır, özgürlük savaşçısıdır. Rüzgarsı Vayu tarafından etki altındadır. Vayu hava elementidir, esen rüzgardır. Estiği yönde temizlik de getirecekdir muhakkak. Tozu çalıyı çırpıyı uçurur.

Aynı zamanda Rahu nefes kontrolü ile de ilgilidir. Olumsuz Rahu, nefes almayı  zorlaştırabilir. Swati enerjisi baskın günlerde derin ve yavaş nefes egzersizleri  uygulamak yerinde olacaktır.  Çok yavaş yapılmalıdır. Mistik ve 6. hislerimiz hızlı açılır.  Ruhsal konularda da ilerleme oluşur. 

Eğitim, sanat, müzik alanında yetenekleri  destekleyen  Saraswati Swati nakşatrasında hareket etmeyi sever. Batı astrologları ise Swati'yi Arcturus ismiyle tanırlar. 

Koruma olarak Sadaşiva , Mahamrityunjaya ve Durga seçilebilir.

Görsel:deSarvadobhadra Çakra ekledim; AY-GÜNEŞ-MERKÜR-SATÜRN-RAHU bu nakşatrada görünüyorlar.

Vedik değerlere göre önemli etki alacak diğer AY Nakşatraları

SWATİ- TERAZİ...
ROHİNİ.. BOĞA
SATABİŞAK- KOVA
JYEŞTA- AKREP olacakNİHAYİ SONUÇ NEDİR?

YENİAY GÜZERGAHIMDA ; SERVETİMİ VE GÜCÜMÜ TEKRAR GÖRMELİYİM

Hiç ödün vermeyeceğim emeğimden ve daha da asılacağım tüm yeteneklerime, zira bu yeniayda Diwali ile ışık heryeri sardı. Büyük hanedanlıktan Kral Rama (içimizdeki büyük gücün temsicisi)   üvey annesinin kaprisleri  yüzünden sürgüne gönderilmişti. Karısı da onunla birlikte krallığı terk etmişti. 14 yıl sonra Terazi yeniaydında  Kral Rama geri dönerek krallığını kurtarmıştı. Bu yüzden de dilek tutularak bir ışık yakılması, Diwali kutlamaları başlamıştır.RAMA krallığını Terazi yeniayında geri kazandı, kötüler kaybetti, ve hepimizin doğum haritasında Rama'yı görebiliriz, A10 ile simgelnir. 10. evinizin arudhasına sahip çıkın.


İşte hepimizin içinde bir Kral RAMA bulunuyor dostlar, Terazi yeniayı vedikte TİCARİ YENİYILIN KUTLANMASIDIR, güçlerin geri kazanılması, içimizdeki güce sahip olmak ve layığına kavuşmak anlamını taşır. Özellikle haritalarda Güneş-Venüs kavuşumu varsa Rama’nın gücü son derece hayırlıdır. 

İçinizdeki güce sahip çıkın bu ay, yılmayın, korkmayın, zira yeniaydaki RAMA’nın gücü korkusuzluğu ve büyük işlerin başarılmasını simgeliyor bu yeniay güzergahı. 

Vedik Astrolojide zamanın bilgisine haiz olan kişi iyi bir başlangıç anı (muhurta) seçebilirse gökyüzü konumlarındaki olabildiğince en  zararsız zamanda eylem yapabilme özgürlüğünü elde edebilir,  problematik olaylardan zarar görme riskini azaltmaya başlıyor. 

Bu bilgi "Muhurta Nakşatram" başlığında öğretiliyor. Örneğin Ay'ın günlük hareketleri çok önemli. Ay'ın hareketleri burç konumlarından ziyade geçtiği yıldızlardan kontrol edilir, yıldızlar yani nakşatra konumları 12 burcun üstünde söz sahibidir. 28 adet olan Nakşatra bu konuda özel alanları simgeliyor. Yumuşak ve ılımlı nakşatralarda yapılan başlangıçlar gidişatı ve her tip ilişkiyi kolaylaştırıyor.

KENDİ GERÇEK POTANSİYELLERİMİ GÖRMEYE NİYET EDİYOR 

ve


İÇİMDEKİ BÜTÜN  EGOLARI  MUTLULUĞUMA VESİLE OLMASI ADINA  DÖNÜŞTÜRÜYORUM 
VE OLDU....

NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017