Kayıtlar

Temmuz 15, 2013 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

TACİZ

Resim
Her dönemde tepkilerimizin yoğun olduğu konulardan biri olan cinsel istismar taciz, gökyüzü yerleşimleri sıkıştığı dönemlerde toplumun daha fazla canını sıkar. Bu enerjinin aslında hiçbiryere gitmediğini, olumsuzlukların bir bohçaya toplanıp önümüze serildiği dönemlerde daha çok konuşulur olmasıyla alakalıdır. Arka arkaya patlak veren skandallar  Rahu’nun, Jüpiter üzerine baskısı sonucu gerçeklerin saklanamaması sonucu gelişir. Rahu-Satürn birleşimine şu an argala görünümü yapan Güneş-Mars-Merkür-Jüpiter birleşimi ile Rahu’nun  alçak enerjileri ezilir.   Karanlık konuların örtbas edilmesi mümkün olmaz,  yargı susmaz. Jüpiter geri gitmediği sürece Rahu’nun alçak enerjileri etkisiz hale gelme potansiyeli yüksektir.  
Cinsel istismar, taciz konuları daha çok Venüs-Mars-Rahu-Ketu’nun konusuna giriyor.  Özellikle Dolunaydan sonraki Mars, Venüs titileri (Ay-Güneş açıları) ve olumsuz yogalar ,   Ekadasi ve Çaturthi titileri, Venüs-Mars zararlı görünümleri,  Ay’ın, yükselen burcun zayıf haller…

JÜPİTER SATÜRN UYUMU

Resim
GÖKKUŞAĞI KÖPRÜSÜNDEN ZAMANA BAKIŞ
Bu hafta simgesel bir gökkuşağı etkisine giriyoruz.  Bundan hepimizin alacaklarımız var. Planlarımızda daha sakinleşiyor ve geniş bir perspektif ile düşünebiliriz.  
Tekamül yolunda bir sürü akıl almaz karışıklıkların oluştuğu şu son aylarda tüm dünyadaki enerji hepimize bu yolun oldukça dikenli olduğunu  tekrar tekrar hatırlatıyor. Herşeyin bir başlangıcı ve sonu vardır. Bazen devreler tahmine ettiğimizden daha uzun sürse de  bu yaşadığımız maddi alemde muhakkak bir çözülüş oluşur. Çözülüşe varıncaya kadar kimimizin üzerindeki yükler çok ağır gelir, bazımız ise geçişi zedesiz atlatır.  
Transit halindeki Jüpiter, bu hafta yine transit halinde kendinden daha yavaş hareket eden Satürn’ü yakalayacak ve ılımlı açılanacak, Satürn’ün temsil ettiği  takıldığımız konulara  ışık tutabilecek. Yaşamımızda Satürn’ün simgelediği alanlar kişisel haritalarımızla ilgilidir.  Bunlar  ilerlememizde  kısıt getiren bazen de çok emek isteyen alanlardır. Vedikteki bu ılıml…