GÜNEŞ TUTULMASI 29 NİSAN 2014

 BU TUTULMANIN İÇİNDEKİ GİZEMLİ GÜÇLE
 ZARAR VEREN KENDİ EGOMUZDAN  KURTULMANIN YOLLARINI  AÇIYORUZ

   Güneş Tutulması, Rasi , Güney ve Kuzey tip haritalar, Jaganatha Hora v. 7.65


Venüs dün burç değiştirerek yücelim halinde olacağı Balık burcuna girdi. Venüs’ün bu pozisyonu bizim için çok değerli. Bu durum Güneş tutulması derecesindeki olayları hafifletecek zira! Nasıl ?
Güneş tutulması 29 Nisan 2014, sabah saatlerine denk geliyor (09:15). Tutulma hattı pasifik ve ötesinden geçiyor. Tutulmanın içeriği tam Güneş tutulması şeklinde oluşmadığı için büyük dalgalanmalardan bahsedemeyiz.  Ama elbetteki yaşantımızda her tutulma gibi bazı düzeltmeler yaratacak görünüyor. 
Tutulma Güneş’e göre değerlendirirsek  kşatriyaların (savaşçılar) burcu öncü, başta gitmeyi seven, yaratıcı KOÇ burcunun 15inci derecesinde gerçekleşiyor.  15inci derece , 13° 20' - 26°40' Koç  aralığında kalır ve  Baharani nakşatrası tarafından temsil edilir.  Baharani, yaşamı zorla değiştiren özelliklere sahiptir.
  
Baharani sinirli, inatçı ve tuttuğunu koparan etkiler veren bir nakşatradır. Finansı genel anlamda başarılıdır. Baharani’nin yapısındaki ateş ehli çok yüksek ve bu nakşatra bölgesi materyalizmi destekler. Yüksek cesaret kazancı arttırıcıdır,gözü karalıkla yüksek gelir sahibi olanlarınızın bu nakşatra ile ilgisi vardır.  

Bu tutulma, belli alanlarda hırsımızı, ataklığımızı gündeme getiriyor.  Tutulma Rahu’nun Güneş ışığını kapatması anlamına gelir ve özellikle tutulma haftasında ve KOÇ burcunda doğanların (14 Nisan- 14 Mayıs doğumlular) bu önümüzdeki iki ayki dönemlerinde düşünmeden hareketlerinde zarar getiricidir. Deli cesaretlerini biraz dengelemeleri tavsiye olunur. Bu alandaki tutulmada  sizin önünüze sunulan yüksek para kazancıyla ilgili bazı işler varsa, geri plana çok dikkat etmeli çünkü göz boyama ve aslen gerçek işin  gösterilmemesi anlamını taşıma potansiyeli yüksektir. 

Baharani yıldızı vedik astroloji haritanızda 13° 20' - 26°40' Koç burcunda yer alır.  Hepimizin haritasında bir “Baharani” derecesi mutlaka vardır.

Bu tutulmada KOÇ burcu özelliklerinin sivri yönlerinden olan  “cesaret”  imiz üzerinde tetikleyici konuları gündeme getirebilir, haklı bulduğumuz konular üzerine gitmekte  kavgaya çekinmez. Tutulma manupulasyonlara karşıdır, bildiğini okumakla daha alakalıdır.  Özellikle materyal alanda testler daha yoğundur.  Venüs tarafından yönetilen bu nakşatra, taşınır değerli mallar (otomobil, cep telefonları, ziynet eşyaları) üzerinde bazı tehlikelere karşı güvenlik açıklarının kapatılmasını öğütler. Çevremizin  tutumu materyalistik yöne doğru baskındır. Venüs yönetimindeki bu tutulma sanatçılar üzerinde enteresan alanlarda ilham konusu olabilecek konuları da etkileyecektir,  özellikle  video-art işindekiler, fotoğrafçılar, heykeltraşlar için. Bu yazımı bitirdiğimde arkadaşlarımdan biri son hafta ilgi sardığı bir fotoğraf çalışmasını grubumuzda paylaşınca sizlerle de paylaşmak istedim. Kendisinin Güneş-Ay ve Merkür'ü 9. evde Baharani nakşatrasındadır. 


suya düşen su tanesi , 
görsel bir Baharani Venüs yeteneğini göstermekte


Bu tutulma sevgi ve birlik anlayışına ters bir burçta gerçekleşiyor; yani Terazi burcunun karşı burcu olan KOÇ’ta ve nakşatrası Venüs,   sevgi açığımız varsa bu tutulmayı izleyen bir ay kendinizi tanımaya odaklanın, kendi değerlerinizi ön planda tutmalısınız.  Venüs’ün haritamızdaki yerleşim alanı etki altında olduğu kadınların bu konuda daha savunmasız olabileceğini işaret ediyor, bu yüzden bayanların, erkeklerden bekledikleri taleplerinin gerçekleştirmesinde bazı taktiklere ihtiyacı olacak.  Neyse ki Venüs’ün gökyüzündeki konumu tam zamanında yardım eder pozisyona girdi. Balık burcunda ilerleyen yücelmiş en parlak değerinde çalışması tutulmanın etkilerini pozitif yöne çevirecektir. 
Son derece hareketli ve ülkeler ekonomisini elinde tutan bir burç olarak Koç burcu, kafa bölgesini idare ettiği için; baş bölgemize de dikkat edelim, beyin fonksiyonları açısından sayılarla uğraşan kişiler için bir anlık bir unutkanlığa,  dalgınlığa izin verilmemeli sayı hataları büyük zarar oluşturabiliyor. Karar yetilerimizi bugünlerde güçlendirmeliyiz.  

Bu tutulmadan en çok KOÇ burçları etkilenecek. Vedik takvime göre söylersem 14 Nisan- 14 Mayıs doğumlulardır. Tutulma derecesi 15 derece Koçtur ve özellikle  28-29-30 Nisan doğumlularda daha etkili olabilir (tutulmadan 1 gün öncesi tam tutulma günü ve bir gün sonrası doğanlar). Tutulmadan 10 gün öncesinden başlanacak şekilde meditasyon, dua, tefekkür, doğru davranış- hakikatle yaklaşım  tutulma etkisini azaltıcıdır. Bu tarih aralığında doğmamışsak bile bu tutulmadan hepimiz kıyısından köşesinden bazı yaşam dersleriyle karşılaşabiliriz çünkü her varlık doğum haritasında yaşamının bir alanında KOÇ burcundan etki alır. 
Güneş Tutulması, 360 derecelik görünüş Astrolog 5.40, Sideral Zodyak

 Mümkünse AY BURCUNUZA GÖRE OKUYUP DEĞERLENDİRİN.

KOÇ BURCU: benlik alanında konularla karşılaşır, kendi kişiliği ile ilgili derslerle dönüşür

BOĞA BURCU: gizli düşmanlarıyla yüzleşir, aldatılmalarla kişileri ayıklar, önüne bakma gücünü kazanır

İKİZLER BURCU: arkadaşlıklarıyla yüzleşir, kopuşlarla üstündeki yükleri temizler

YENGEÇ BURCU: onu yücelten toplumla yüzleşir, kariyerindeki dostlarını, düşmanlarını,  arkadaşlıklarını yeniden düzenlme gücünü kazanır

ASLAN BURCU: onu maddi manevi doyuran büyükleriyle atalarıyla yüzleşir, bu tutulmada eğilmeyi öğrendiğinde önü açılır

BAŞAK BURCU: değişim ve dönüşüm getiren farkındalığı ile yüzleşir, vermeyi öğrendiğinde (bu genelde para ve değerli eşya gibi) daha fazla akara sahip olur  

TERAZİ BURCU: ortaları ve eşiyle yüzleşir, kendi bencil isteklerini kenara bırakabildiğinde gerçek sevgiyi öğrenir  

AKREP BURCU: açık düşmanlarıyla yüzleşir, kendi karmik hatalarından dolayı çok yorgun olan Akrep için bu tutulma çok iyi çünkü; görüsü iyileşmişse öfkesini yenmeyi ve dinginleşmeyi öğrenebilir

YAY BURCU: sevdikleriyle özellikle çocuklarıyla yüzleşir, kendine sakladığı bilgileri paylaşmayı onu takip eden öğrencileri veya yandaşlarından algılar

OĞLAK BURCU: malı mülkü ile sınanabilir, hayatın bundan ibaret olmadığını bunun bir anda elinden alınabileceği korkusuyla yüzleşebilir

KOVA BURCU: kardeşleriyle yüzleşir, yaşamın bir bütün olduğunu biraz patırtılı bir alanda döğüşerek idrak edebilir.   

BALIK BURCU: ailesiyle yüzleşir, servetinin kendine güvence getirmeyeceğini aldatılmalarla anlayabilir

Bu tutulmanın etkisi gökten zembille bugün yarın düşmeyecek. Bu tutulma geçen yılki Mayıs Güneş tutulmasının etkilerinin bir devamı şeklinde de. 10 Mayıs 2013 tarihine denk gelen Güneş tutulması maddi dünya ile olan açıklarımızda bir değişim getirmişse; bunun sonucunu bu tutulmada daha fazla görebiliriz. Bu yılki ikinci vurguda (29 Nisan 2014) yaşantımızda paraya verdiğimiz değerde daha kalıcı bir açılım gözlemleyebileceğiz. Bu tutulma manevi yaşamımızdan ziyade maddi değerlerimize sahip çık diyen bir tutulmadır. Dünya yaşamında eğer inziva yaşamı sürmüyorsanız( rahip, din adamı, sanyas gibi) bir karma yogi olmalıyız, dünya yaşamına devam ederken sonuçlarından fazla etkilenmeden ihtiyaçlarını gideren kişi karma yogidir.  Bu kişi dengededir. Ve yaşamın sıkıntılarından etkilenmez. Sadece mal, mülk, daha fazla kazançlarıyla uğraşan kişilerin zihinleri 6. Evlerine ve 8. Evlerine yük oluşturur ki  bu kişiler karma yogi olmadıkları sürece10. Evlerine yani yüksek standarda Svarga loka denilen cennet boyutuna ulaşamazlar. Bugün karma yoginin vedik tanımı hakkında bir şey bilmeyen pek çok kişi karma yogi olarak yaşamına devam ediyor. 10. Evine yönelik yaşayan kişilerin toplumda büyük işlere adım attıklarını görüyoruz. Büyük şirketlerin CEOları nasıl CEO oluyorlar? Onlar seçilmiş kişi de siz seçilmemiş kişi misiniz? Hayır elbette değil, kişinin yeterli iyi kader karması varsa 10. Evinden yaşama karma yogi olarak akabiliyor. İşte karma yogiliğe gidebilmenin yolu önce benlik bilincini temizlemekten geçer; Koç burcu birinci burç ve Güneş tutulması 2. Nakşatra Baharani’de; bu tutulma kendi üstümüzdeki benlik bilincini açmaya da yönelik konularla bizi dönüştürme gücü taşıyor olacak. Tutulma ruhsal alanda evet ama asıl görünen ele tutulur alanda “ben”nin görünen yüzünde  açıklamasına yardım ediyor olacak. Tutulma etkilerini hafifletmek adına Hanuman, Rahu ve Güneş mantraları faydalı olabilir.  Cesaret temsilcisi Hanuman, Rama Avatar'a sarılıyor, vedik yazıtlardan Hanuman ve Rama'nın yaşadığı dönemin ortalama 1,2 milyon yıl öncesi olan Treta Çağı olduğunu okumaktayız.  Sri Rama ve en yakın adananı Lord Hanuman'ın cesaret, güç, bağlılık ve etik değerlerle ilgili olması gereken doğruları, etik değerleri anlatan Ramayana;  रामायणम्।Rāmāyaṇam efsanesi ise ortalama M.Ö 4-7. yüzyılda Bilge Kişi; Sage Valmiki tarafından kaleme alınmıştır.   
NAMASTE  


:::   Jaimini / Parashara Jyotiṣa śiṣya  :::   Vedik Designer   :::   Vastu  śastri  İç Mimar   :::

śiṣya in PJC Devaguru Center India ,  Rama Regional Academy of Vedic Denmark

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yazılarımın her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

AY BURCUNU NAKŞATRANI BULMAK

ŞANSLI MISIN?

2017